3 czerwca LOT zainaugurował połączenie do Oradei w Rumunii

To trzeci, po Bukareszcie i Kluż-Napoce, rumuński kierunek w siatce PLL LOT i kolejna propozycja przewoźnika, inspirująca do podróżniczych poszukiwań.

3 czerwca wystartowało rozkładowe połączenie Polskich Linii Lotniczych LOT z Warszawy do Oradei. Samoloty polskiego przewoźnika będą latały na tej trasie 4 razy w tygodniu, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.

Loty do Oradei zostały zaplanowane na poniedziałki, środki, piątki i soboty. W środy i piątki rejs LO655 wystartuje z Warszawy o 11:25, a rejs powrotny LO656 odleci z Oradei o 14:35. W poniedziałki i w soboty rejs LO657 wystartuje z Warszawy o 14:30, a z powrotem do Warszawy rejs LO658 wyruszy o 17:40. Połączenie będzie wykonywane samolotami typu Embraer 170 i 175, a lot potrwa około 1,5 godziny.

Oradea to już trzeci port w Rumunii obsługiwany przez PLL LOT. Nowe połączenie to nie tylko kolejna propozycja dla osób poszukujących inspiracji podróżniczych – to również narzędzie dla rozwoju relacji gospodarczych i turystycznych regionu Bihor. Na naszych gościnnych pokładach, podróżujący z Oradei mogą nie tylko odkryć uroki Warszawy i Polski, ale również, dzięki naszej siatce połączeń, dotrzeć do ponad 80 miast w Europie, Ameryce Północnej, czy Azji – mówi Michał Fijoł, Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

Oradea to miasto położone w rumuńskim okręgu Bihor, niedaleko granicy z Węgrami. Słynie z unikalnej architektury, łączącej w jednym miejscu style: secesyjny, barokowy i socrealistyczny. Turystów przyciąga urokliwymi uliczkami, przywołującymi czasy belle époque oraz zabytkami, przypominającymi o bogatej historii i kosmopolitycznej tradycji miasta. Oradea jest też jednym z najszybciej rozwijających się ośrodków Rumunii. Miasto położone blisko źródeł wód termalnych, w tym uzdrowiskowej miejscowości Băile Felix, jest również doskonałą bazą wypadową w Góry Zachodniorumuńskie z krasowymi jaskiniami, dolinami i wąwozami, znajdującymi się na terenie Parku Narodowego Apuseni.

Połączenie z Warszawy do Oradei będzie realizowane dzięki współpracy w formule PSO (Public Service Obligation) z regionem Bihor. Ceny biletów zaczynają się od 469 zł w dwie strony. Od 31 marca 2024 r. Rumunia jest w Strefie Schengen, co znacząco skróciło proces odprawy, podnosząc komfort podróży z i do tego kraju.


JEN/mat.pras.opublikowano: 2024-06-12
Komentarze
 
Polityka Prywatności