www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »

Podróże i rekreacja

Na przełomie listopada i grudnia w Dreźnie odbywa się Striezelmarkt, najstarszy Jarmark Bożonarodzeniowym w całych Niemczech. Nie każdy wie, że w tym samym czasie w Dreźnie odbywa się jeszcze dziesięć innych Jarmarków Bożonarodzeniowych.
Jesień może być piękna! Warto zaplanować weekend poza miastem, by odkryć barwy jesieni. Na spragnionych jesiennego słońca czekają Pieniny, Bory Tucholskie i Pojezierze Suwalskie.
W Wiedniu po zakończonej renowacji otwarto jedno z najbardziej znaczących i ciekawych muzeów etnograficznych - 'Muzeum Świata'.
W Slavkovie koło Brna (na świecie znanym jako Austerlitz) rozegrała się jedna z najsłynniejszych bitew. 2 grudnia 1805 roku wojska napoleońskie pokonały połączone siły austriacko-rosyjskie. W 212 rocznicę bitwy trzech cesarzy, w dniach od 1 do 3 grudnia w Slavkovie i okolicach odbędą się uroczystości upamiętniające ówczesne wydarzenia.
Dodatkową atrakcją gdańskiego koncertu być może będzie pojawienie się na nim Dariusza Michalczewskiego, który od lat przyjaźni się z członkami zespołu Scorpions. Mieszkający obecnie na stałe w Gdańsku Michalczewski zna się ze „Scorpionsami” jeszcze od lat dziewięćdziesiątych, gdy zamieszkał w Niemczech i robił tam karierę w boksie zawodowym.
Kierowcy wybierający się po 1 listopada do Czech muszą pamiętać o obowiązku posiadania opon zimowych.
Wzrost zainteresowania spędzaniem urlopu w Egipcie spowodował, że na polskim rynku pojawił się nowy touroperator zajmujący się organizacją wypoczynku w tym kraju. To biuro podróży ETI oferujące głównie pobyty we własnej sieci hotelowej Red Sea Hotels.
Na zewnątrz robi się coraz zimniej i coraz częściej pada deszcz... Czy to dobry moment, by pomyśleć o urlopie? Doskonały! Warto wyjść poza utarte schematy i skorzystać z możliwości, jakie dają chłodniejsze pory roku.
Polacy ponownie coraz częściej wybierają Egipt jako miejsce swojego wypoczynku.
Ochłodziło się, wcześniej zapada zmrok, zbliża się dzień Wszystkich Świętych, czas odwiedzania grobów i wspominania zmarłych. Jesienną wycieczkę do Czech możemy połączyć ze zwiedzaniem ciekawych nekropolii, katakumb czy miejsc pamięci.
Jak wybrać najlepsze miejsce w samolocie? Jak zarezerwować najlepszy hotel? Co zrobić, żeby zawsze mieć dostęp do internetu w trakcie podróży? Oraz jak odpowiednio zapakować walizkę? Odpowiedzi na te i inne pytania oraz 9 lifehacków przydatnych w podróży znajdziesz poniżej.
Popyt na urlop w Niemczech nadal rośnie. Według informacji Federalnego Urzędu Statystycznego, od stycznia do lipca liczba noclegów turystów z zagranicy, w obiektach zakwaterowana posiadających minimum 10 łóżek, wzrosła o 1,4 mln noclegów, tj. o 3,1 % w stosunku do roku ubiegłego
W dniach od 12 do 15 października w Pradze zagości piąta edycja niezwykłej imprezy - Signal Festival. Zabytkowe budowle praskie rozświetlą prezentacje audiowizualne. Miejscowi i zagraniczni artyści przedstawią na ulicach miasta główne trendy nowych technologii oświetleniowych i nowoczesny design. Na gości czekają ciekawe instalacje, koncerty i przedstawienia w centrum miasta, a także w dzielnicy Vinohrady.
W ciągu 26 lat suwerennego rozwoju Uzbekistan stworzył rozpoznawalną na całym świecie markę turystyczną swojego kraju.
Co tu pisać, najlepiej wejść na stronę Funclubu:) Z całego serca ich polecamy, są idealni dla studentów. redakcja
ITAKA, największy polski touroperator, rozpoczyna sprzedaż LATA 2018. Ponad 1300 ofert, 6 nowych destynacji, w tym 4 wyspy. Nowe hotele i wycieczki objazdowe. Nowe kierunki i miejsca, gdzie od lat lubią wypoczywać Polacy. To już 29. lato z ITAKĄ.
Przyznawanie wizy do Uzbekistanu w dwa dni i nie wymaganie dodatkowych dokumentów to zmiany, w przepisach, które będą obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku.
Mikulov, malownicze miasteczko winiarskie ulokowane jest na południu Moraw, tuż przy granicy z Austrią. Nad miastem dominuje barokowy zamek, dawniej własność Liechtensteinów, później Dietrichsteinów, za których panowania otrzymał on swój obecny wygląd. Do najciekawszych pomieszczeń zamkowych należy biblioteka, sala przodków, a także piwnica z największym muzealnym rarytasem – wielką beczką na wino z roku 1643, o pojemności 1014 hektolitrów (135 tysięcy butelek), unikatem na skalę europejską.
Ponad 300 tysięcy zwiedzających, nagroda za najlepszy projekt ekspozycji, pogłębienie współpracy gospodarczej – to efekt polskiej obecności na Astana EXPO 2017.
Na koniec lipca o 63% wzrosła liczba turystów odwiedzających tureckie kurorty w rejonie Antalyi. O 52 % wzrosła liczba polskich turystów w tym regionie. Polacy jadąc do Turcji najczęściej na miejsce urlopu wybierają znakomite hotele w Antalyi.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
Uniwersytet___l__ski_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Centrum Biblioteczno-Informacyjne WUM
miniatura
miniatura