Podróże i rekreacja

Jeden z głównych zabytków ruchomych Pragi, obiekt kultu wierzących z całego świata, uważany przez turystów za jeden z symboli Czech, obok Jana Nepomucena, czeskiego piwa, Hradczan czy Antonína Dvořáka. To Praskie Dzieciątko Jezus, mała figurka, bardziej znana pod włoską nazwą Bambino di Praga.
Tegoroczny Adwent w Zagrzebiu został zainaugurowany 27 listopada i wraz z wydarzeniami noworocznymi potrwa do 7 stycznia 2022.
Z zachowaniem szczególnych środków bezpieczeństwa 22 listopada 2021 roku z zamku Bečov nad Teplou (26 km od Karlowych Warów) został przeniesiony do nowego pomieszczenia słynny relikwiarz świętego Maura. Jeden z najcenniejszych zabytków sztuki złotniczej na ziemiach czeskich obecnie będzie prezentowany w przylegającym do zamku wyremontowanym pałacu renesansowym, w tak zwanych Domach Pluhów (czes. Pluhovské domy).
Linie lotnicze Corendon Airlines przygotowują siatkę lotów z polskich lotnisk na sezon lato 2022. Będą loty nie tylko do Turcji, ale również do Grecji i Egiptu.
W sezonie zimowym 2021/2022 narodowy przewoźnik zaoferuje w sumie blisko 100 połączeń.
Na ulicach słychać dźwięki kolęd, na placach lśnią gwiazdy betlejemskie, a pod nogami skrzypi świeży śnieg. Zewsząd roznosi się zapach choinek i grzanego wina. Jarmarki świąteczne z oryginalnymi pamiątkami spotkamy w niemal wszystkich czeskich miastach, a także na zamkach i w pałacach.
Jeszcze nigdy tak wielu Polaków nie odwiedziło Chorwacji w ciągu jednego roku.
Trwa moda na krótkie wyjazdy turystyczne do miast. Można się w nich poruszać samochodem, komunikacją publiczną lub pieszo. Tanie, modne i wygodne jest korzystanie z roweru.
Niektóre muzea i galerie w Czechach oferują bezpłatne wstępy. Poniżej prezentujemy wybrane obiekty otwarte dla szerokiej publiczności bez obowiązku zakupu biletów wstępu.
We wrześniu w Pilznie zaprezentowano wystawę plenerową ukazującą nowe obiekty instytucji kultury, które zmieniły wygląd polskich miast.
Wystartowało Expo 2020 w Dubaju - największe wydarzenie gospodarczo-promocyjne na świecie. Szacuje się, ze przez 6 miesięcy Wystawę Światową odwiedzi 18 milionów osób.
W ubiegłym tygodniu odbyła się seria spotkań z polską branżą turystyczną, której organizatorem było Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah.
Wyjątkowa promocja dostępna jest wyłącznie na oficjalnej stronie internetowej linii
Przepaść Hranicka (studnia krasowa) leży w Krasie Hranickim na prawym brzegu Bečvy, na terenie Narodowego Rezerwatu Przyrody Hůrka, w pobliżu Zbraszowskich Jaskiń Aragonitowych (około 50 km na wschód od Ołomuńca). Sucha część przepaści sięga wprawdzie tylko 69,5 metra, ale na jej dnie znajduje się wejście do jaskini podwodnej.
Loty będą odbywać się trzy razy w tygodniu - w niedziele, poniedziałki i czwartki.
Republika Czeska otrzymała od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC) międzynarodowy certyfikat „Safe Travels Stamp“, potwierdzający bezpieczeństwo podróżowania do tego kraju.
24 września br. sekretarz stanu Andrzej Gut-Mostowy i minister odpowiedzialna za turystykę Bułgarii Stela Baltova podpisali w Poznaniu porozumienie o współpracy między Ministerstwem Rozwoju i Turystyki a Ministerstwem Turystyki Republiki Bułgarii.
Już krótki pobyt w Sofii może pozytywnie zaskoczyć i zainspirować do odwiedzenia Bułgarii na dłużej i głębszego poznania tego kraju.
Z Maciejem Nykielem, prezesem biura podróży Nekera rozmawia Jerzy Niemociński.
Wszystkich, którzy chcieliby cofnąć się w czasie i zobaczyć, jak dawniej wyglądało życie na wsi zapraszamy na wycieczkę do czeskich skansenów. Zobaczymy tu tradycyjną architekturę ludową, bogato zdobione stroje i unikatowe zabytki techniki. Poznamy zwyczaje ludowe, spróbujemy miejscowych specjałów i zajrzymy do warsztatów rzemieślniczych.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności