Podróże i rekreacja

Już można głosować na swoich faworytów w wyścigu Red Bull Can You Make It? Z Polski zgłosiło się ponad 50 drużyn z czego do finału krajowego wejdzie 12 a następnie zostaną wyłonione 3. Koniec głosowania: 20 lutego 2018 23:59.
Tylko do 14 lutego trzyosobowe, studenckie drużyny mogą zgłaszać się do udziału w „Red Bull Can You Make It?”. To nietypowy wyścig, w którym rywalizować będą studenci z kilkudziesięciu krajów. Reprezentanci poszczegółych państw będą mieli tydzień, aby dotrzeć do mety w Amsterdamie, zaliczając po drodze specjalne, punktowane zadania. Smaczku podróży dodaje fakt, że uczestnicy nie mogą korzystać z własnych telefonów, kart płatniczych, pieniędzy, a ich jedyną walutą są puszki Red Bulla.
Dubaj wzbogacił się o kolejną atrakcję turystyczną. Tym razem nie jest to nowa budowla, ale Rezerwat Przyrody Al Marmoom (Al Marmoom Conservation Area). Jego inicjatorzy chcą, żeby stał się on jedną z większych atrakcji Dubaju, którą rocznie odwiedzać będzie ponad milion turystów.
Na podstawie opinii ponad 900 tysięcy internautów, portal HolidayCheck wybrał najlepsze hotele na świecie, przyznając już po raz 13. nagrody HolidayCheck Award 2018. Pośród nagrodzonych jest aż 7 hoteli z Polski. Śladem poprzedniego roku dodatkowo wyróżnione zostały te obiekty, które najwyższe opinie otrzymują niezmiennie od 5 lat.
Działający na rynkach międzynarodowych turecki operator lotnisk TAV Airports w ciągu dziewięciu miesięcy 2017 roku obsłużył 87 milionów pasażerów. Osiągnął zysk w wysokości 163 milionów euro zwiększając go o 49 % w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.
Biuro Turystyczne Sport Centrum organizuje od 1989 roku wyjazdy narciarskie i snowboardowe w Alpy i Dolomity. W ciągu 28 lat działalności obsłużyło ono ponad 40 tys. fanów białego szaleństwa.
Od 2009 r. w Tunezji funkcjonuje International Airport Enfidha. Wraz z jego otwarciem rozpoczęła się nowa era tunezyjskiego lotnictwa.
W 2017 r. liczba pasażerów Wizz Air wzrosła o 24 % i osiągnęła poziom 28 mln osób.
Katowicki hotel Vienna House Easy Angelo został finalistą konkursu PROFIT HOTEL AWARDS 2017. Wręczenie nagród odbyło się w grudniu ubr. podczas XII Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL 2017 w Warszawie. Hotel znalazł się w gronie finalistów w kategorii Hotel biznesowy / konferencyjny.
Nowe połączenie zostanie uruchomione już 27 kwietnia.
Zastanawiasz się gdzie spędzić Nowy Rok ? Dubaj jest znakomitym miejscem na spontaniczny kilkudniowy wypoczynek. Oto kilka propozycji jak można miło spędzić Sylwestra w Dubaju. Nie zwlekaj. Zarezerwuj wycieczkę last minute
Dwudziesta trzecia edycja festiwalu odbędzie się w dniach od 26 grudnia do 27 stycznia i ma zachęcić miliony ludzi do udanych ekskluzywnych zakupów, podziwiania sklepowych witryn i iudzału w imprez rozrywkowych.
W plebiscycie ogłoszonym przed European Best Destinations głosujący zdecydowali, że Jarmark Bożonarodzeniowy w stolicy Chorwacji jest najpiękniejszy w Europie. Zagrzeb pokonał w tej konkurencji 30 miast i obronił tytuł, który przyznano mu już po raz trzeci z rzędu.
Jak poinformowało krakowskie lotnisko pasażerowie z Małopolski i sąsiednich regionów wkrótce będą mieli możliwość korzystania z połączenia lotniczego pomiędzy Krakowa i Dubajem.
Lubisz podróże? Może wyjeżdżasz często służbowo lub jedziesz za granicę w celach edukacyjnych? Szkoła językowa Sprachcaffe organizująca kursy w 11 państwach na 5 kontynentach stworzyła listę najbardziej przydatnych w podróży aplikacji. Na kursach językowych Sprachcaffe spotykają się osoby z całego świata. Oto, co polecają!
Ukraine International Airlines, największy ukraiński przewoźnik lotniczy, uruchomi bezpośrednie połączenie pomiędzy Krakowem Kijowem, stolicą Ukrainy.
Największy w Polsce serwis do zamawiania jedzenia Pyszne.pl wyłoni najlepsze restauracje 2017. Znamy już grono nominowanych w plebiscycie finalistów. Lokale walczą o głosy, a uczestnicy o nagrody, w tym kupon na rok darmowego jedzenia o wartości 7500 PLN.
ITAKA jako jedyna firma z branży turystycznej została uhonorowana tytułem Wielkiej Perły Polskiej Gospodarki. Tytuł ten potwierdza przynależność ITAKI do elitarnego grona polskich przedsiębiorstw.
Na ulicach słychać dźwięki kolęd, na placach lśnią gwiazdy betlejemskie, a pod nogami skrzypi świeży śnieg. Zewsząd roznosi się zapach choinek i grzanego wina. To Boże Narodzenie w Czechach. Jarmarki świąteczne z oryginalnymi pamiątkami spotkamy w miastach, na zamkach i w pałacach.
Organizacja European Best Destinations po raz trzeci z rzędu nominowała Zagrzeb jako jeden z najpiękniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w Europie. Stolica Chorwacji konkuruje z 20 innymi znanymi miastami, do których goście uwielbiają przyjeżdżać w okresie świątecznym.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
STUDENTNEWS_box.png
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura