Podróże i rekreacja

Czeskie zamki i pałace przygotowały bogaty program na okres adwentu i świąt Bożego Narodzenia. Na gości czeka magiczna świąteczna atmosfera w pięknie udekorowanych salach, tradycyjne przysmaki i ozdoby choinkowe.
W Sławkowie koło Brna (na świecie znanym jako Austerlitz) rozegrała się jedna z najsłynniejszych bitew. 2 grudnia 1805 roku wojska napoleońskie pokonały połączone siły austriacko-rosyjskie. W 218. rocznicę bitwy trzech cesarzy, w dniach od 1 do 3 grudnia w Sławkowie i okolicach odbędą się uroczystości upamiętniające dawne wydarzenia.
Według podań, pierwszą rekonstrukcję szopki betlejemskiej wykonał 24 grudnia 1223 roku święty Franciszek z Asyżu. Z czasem zwyczaj budowania szopek rozpowszechnił się w Europie. W Czechach tradycje ich wykonywania sięgają XVI wieku i są nadal żywe.
Jarmarki adwentowe w Czechach wprowadzą nas w prawdziwie świąteczny nastrój. Kupimy tu oryginalne ręcznie wykonane prezenty, zobaczymy rzemieślników przy pracy, posłuchamy koncertów lub po prostu posmakujemy świątecznej atmosfery z kubkiem grzanego wina czy gorącego miodu pitnego…
29 października br. odbył się inauguracyjny lot z Polski na Zanzibar zorganizowany przez Join UP!.
Jest nowoczesna, dopasowana do potrzeb użytkowników, posiada nowoczesne rozwiązania techniczne a rezerwacja wakacji nigdy nie była tak prosta.
31 października br. w Gdańskiej Stoczni Remontowej odbyło się uroczyste wodowanie pierwszego promu dla spółki Polskie Promy.
Przewodnik turystyczny Lonely Planet umieścił Pragę w gronie najlepszych kierunków turystycznych roku 2024. Praga na liście dziesięciu miast świata znalazła się na ósmym miejscu. Przewodnik Lonely Planet opisuje Pragę jako „tętniącą życiem stolicę w gotyckiej odsłonie” i jednocześnie dodaje, że światowej sławy zabytki, takie jak Zamek Praski czy Most Karola, są „zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe”.
Azerbejdżan został partnerem Światowej Rady ds. Podróży i Turystyki (WTTC) w zakresie destynacji, co otwiera przed krajem szereg możliwości w sektorze turystycznym i potwierdza jego pozycję jako jednego z wiodących kierunków w globalnej branży turystycznej. WTTC, jako największa globalna prywatna sieć związana z podróżami i turystyką, ma za zadanie maksymalizację potencjału wzrostu sektora, przy zachowaniu zasady inkluzywnego i zrównoważonego rozwoju poprzez współpracę z rządami.
Polskie Linie Lotnicze LOT rozszerzają współpracę amerykańskim przewoźnikiem lotniczym - JetBlue Airways.
Jordan Tourism Board oferuje w sezonie zimowym dodatkowe dopłaty do lotów czarterowych.
Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) zorganizowała w Warszawie konferencję prasową, podczas której informowano o atrakcjach na jakie mogą liczyć polscy turyści planujący odwiedzić stolicę Niemiec.
Latem przyszłego roku portugalski przewoźnik lotniczy wprowadzi większy samolot na trasie z Warszzawy do Lizbony.
Krajobraz kulturowy związany z ludnością chinalugijską i szlak pasterski „Köç Yolu” to nowe obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa.
Unity Line obniżyło ceny rejsów promami Polonia i Skania. Akcja promocyjna trwa do 13.12.2023 r.
5 dni wcześniej niż w roku ubiegłym tj. już 15 września Chorwacja odnotowała przyjazd ponad miliona turystów z Polski.
Święty Marcin przybywa w listopadzie na białym koniu. Oprócz pierwszego śniegu przywozi do Czech i na Morawy młode wino. Uroczystości marcińskie co roku przyciągają miłośników wina i przysmaków, wśród których króluje gęś z knedlami i czerwoną duszoną kapustą.
Pod koniec września w Krakowie i Warszawie odbył się kolejny workshop branży turystycznej z Ras Al Khaimah.
Wizz Air ogłosiła dodanie 2 nowych tras z lotniska w Katowice Airport.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności