Podróże i rekreacja

Samoloty PLL LOT będą latały na trasie do Cypru 4 razy w tygodniu w sezonie zimowym oraz 6 razy w tygodniu w sezonie letnim.
Nawet 20% wzrost ilości turystów z Czech rok do roku odnotowywany jest w polskich hotelach nadmorskich. To efekt dobrej opinii o polskiej bazie turystycznej, ale i coraz łatwiejsza komunikacja drogowa między Polską, a Czechami. – Polacy jeżdżą na weekendy do Pragi, a Czesi nad polskie morze. Taka „wymiana” turystyczna jest niesamowicie interesująca i pokazuje, że nasz potencjał turystyczny rośnie. Hotelarze z którymi rozmawiałam mówią, że Czesi czy Węgrzy, którzy rok temu przyjechali nad morze na weekend, teraz wracają na tydzień – mówi Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.
Ryga, mimo, że położona zaledwie kilka godzin drogi samochodem od granicy Polski, pozostaje wciąż miastem nieodkrytym. A stolica Łotwy może zaskakiwać - bogactwem atrakcji, pięknymi plażami, zielonymi parkami, wyjątkową kuchnią i doskonałą pogodą. Jak wynika z badań, aż 55% Polaków deklaruje chęć odwiedzenia jej w najbliższym czasie. Na co warto się przygotować, a którym mitom nie warto wierzyć?
Biuro podróży Nekera jako jedno z pierwszych biur podróży na polskim rynku rozpoczęło przedsprzedaż oferty na sezon 2025.
Pakowanie się na wyjazd może być stresujące, chyba że podejdziesz do niego metodycznie. Dobry plan to połowa sukcesu – zastosuj się do naszych prostych wskazówek, a będziesz sobie gratulować wygodnie i szybko spakowanego bagażu przez cały wyjazd!
Firma, która zajmuje się głównie organizacją wypoczynku w niewielkim kurorcie Primorsko, obsłużyła już 100 000 polskich gości.
Z 40 wystawcami z całego świata spotkało się ponad 100 menedżerów turystyki wyjazdowej z Polski i innych krajów.
Firma GTS Poland, wyłączny przedstawiciel linii Fly Egipt w Polsce oraz koordynator rejsów czarterowych uruchomił połączenie czarterowe z Lublina do Hurghady.
Prawie połowa (47%) Polaków, którzy wyjechali na Maltę uczyć się angielskiego to osoby do 17 roku życia.
Jest to nowe muzeum sztuki współczesnej nazwane imieniem Stasysa Eidrigevičiusa - artysty, którego twórczość jest doceniana i zauważana na całym świecie.
Grecka linia lotnicza SKY Express dynamicznie rozwija się, nawiązując nowe partnerstwa typu interline z kluczowymi przewoźnikami powietrznymi na całym świecie.
Czeskie Koleje Państwowe (České dráhy, ČD) oferują specjalne bilety letnie, które są idealne dla podróżujących po Czechach w okresie wakacyjnym. Jednym z popularnych typów biletu jest "Jízdenka na léto" (bilet na lato). Jest to specjalny bilet umożliwiający nieograniczone podróże pociągami ČD w okresie wakacyjnym od 1 lipca do 31 sierpnia. Bilet jest ważny na wszystkie pociągi ČD, w tym szybkie pociągi (EC, IC, SC).
Nowe kierunki i wzrost sprzedaży o 25% to plany warszawskiego biura podróży na 2024 rok.
W maju w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Turystyki.
Z Krakowa będzie można polecieć do Kuwejtu i emiratu Szardżya w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.
Koleje czeskie uruchamiają połączenie kolejowe na linii Praga-Wrocław-Poznań-Bydgoszcz-Trójmiasto.
Rijad to drugie, po Dubaju, miasto na Półwyspie Arabskim w siatce połączeń narodowego przewoźnika.
To trzeci, po Bukareszcie i Kluż-Napoce, rumuński kierunek w siatce PLL LOT i kolejna propozycja przewoźnika, inspirująca do podróżniczych poszukiwań.
W połowie maja Sky Bridge 721 obchodzi swoje drugie urodziny. Konstrukcja znalazła się wśród 50 najciekawszych miejsc na naszej planecie według amerykańskiego magazynu Time. Ten cud architektury nadal utrzymuje tytuł najdłuższego wiszącego mostu dla pieszych na świecie. Oprócz dużej porcji adrenaliny na turystów czekają wspaniałe widoki. Most co roku odwiedza 200 tysięcy osób.
Ukryte w cieniu drzew, wśród winorośli czy na szczytach gór i pagórków. Malownicze kapliczki mogą być ciekawym celem wycieczki. Przedstawiamy jedne z najładniejszych.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności