Podróże i rekreacja

Rozwinięta infrastruktura turystyczna, zróżnicowanie geograficzne, bogactwo kulinarne oraz tradycja win między innymi Lambrusco sprawiają, że Emilia Romagna to niezwykły, włoski region! Do pełnej celebracji brakuje jednak muzyki, która także jest głęboko wpisana w jego tradycję, bowiem w 2006 roku Bolonia została wpisana na listę Creative Music City UNESCO. Przez cały rok we Włoszech organizowane są różnorodne festiwale muzyczne i koncerty. Jeśli więc jesteś koneserem dźwięku lub po prostu kochasz dobrą muzykę zaplanuj krótki city break w regionie Emilia Romagna!
Z dziesięcioma medalami wracają polscy zawodnicy uczestniczący w Akademickich Mistrzostwach Świata w kajakarstwie klasycznym, które zakończyły się w węgierskim Szolnok. Krążki trafiały głównie do kajakarek i kanadyjkarzy.
12 edycja Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty dobiegł końca. Zakończył go występ zespołów The Waterboys i Alan Parsons LIVE Project. Festiwal przebiegał.
21 zawodniczek i zawodników będzie reprezentować Polskę na Akademickich Mistrzostwach Świata w kajakarstwie klasycznym, które rozpoczną się w piątek w węgierskim Szolnok. Dwa lata temu w Portugalii biało-czerwoni zdobyli aż 21 medali i zwyciężyli w klasyfikacji medalowej.
Neckernann Podróże jako pierwsze polskie biuro podróży wydało oddzielny katalog z ofertą turystyczną na Sardynii.
Miasto Spišská Nová Ves we współpracy z Miastem Krakowem przygotowało wystawę fotograii słowackiego miasta i jego okolic - „Spišská Nová Ves – brama do Słowackiego Raju”.
W ciągu 5,5 lat obecności na polskim rynku samoloty Emirates wykonały ponad 2000 lotów na trasie Warszawa- Dubaj – Warszawa.
Stena zdecydowała się skorzystać z możliwości zbudowania siódmego i ósmego statku z serii E-Flexer. Realizacja zamówienia planowana jest na 2022 rok a obie jednostki będą pływały w ramach sieci połączeń Stena Line. Ponadto Stena RoRo wykorzysta możliwość budowy kolejnych czterech statków E-Flexer w chińskiej stoczni Avic Weihai.
Rok 2018 pod względem turystycznym zdecydowanie należy do Turcji. Kraj ten utrzymuje się na 2. pozycji w aktualnym rankingu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki, przygotowanego na podstawie danych z najpopularniejszego wśród polskich touroperatorów systemu do rezerwacji – MerlinX.
Linie Emirates nawiązały współpracę z Dubai Parks & Resorts, aby zaoferować swoim klientom specjalne, dodatkowe bonusy w dubajskich parkach rozrywki.
25 lipca o świcie ruszyła „Sztafeta Niepodległości”! Projekt jest jedną z wielu form świętowania 100-lecia odzyskania Niepodległości. Wydarzenie polega na przemierzeniu Ojczyzny wzdłuż – z gór do morza! Sztafeta zaczyna się na najwyższym szczycie Polski - trasa biegnie przez Zakopane, Wadowice, Kraków, Sandomierz, Jedlnię-Letnisko, Warszawę, Toruń, tak by u kresu wędrówki zanurzyć biało- czerwoną z gór w słonej wodzie Bałtyku.
Stacje ładowania samochodów elektrycznych, kosmetyki fairtrade i wycofanie jajek z chowu klatkowego to tylko niektóre z działań Vienna House na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Wakacje trwają. Wyczekiwane, wytęsknione, kiedy wreszcie mamy czas, by odpocząć i nacieszyć się zasłużonym odpoczynkiem od pracy czy szkoły. Ten największy sezon urlopowy będzie trwał jeszcze do końca września, ale już teraz większość z nas potrafi się określić gdzie i jak zamierza spędzić ten szczególny czas. Czy wybierzemy kraj ojczysty, czy też wczasy zagraniczne? I jak rozwiążemy odwieczny dylemat: morze czy góry? Wraz z portal randkowym MyDwoje zapytaliśmy Polaków, jakie są ich preferencje odnośnie spędzania urlopu i czy zmieniły się one na przestrzeni lat?
Wybrzeże włoskiego regionu Emilia Romagna znane jest przede wszystkim z pięknych i czystych plaż. Siedem z nich: zlokalizowane na północy Comacchio, Ravenna, Cervia, Cesenatico, Bellaria Igea oraz na południu Portoverde, Cattolica otrzymało prestiżową nagrodę przyznawaną w ramach programu Niebieska Flaga, zainicjowanej przez Fundację Edukacji Ekologicznej(FEE). Oprócz typowych kompleksów wypoczynkowych, urlopowicze – single bądź rodziny z dziećmi – znajdą tutaj alternatywę zakwaterowania na campingu w otoczeniu okolicznej natury.
Muzeum Troi, jedno z najważniejszych, współczesnych muzeów archeologicznych na świecie, zostanie otwarte w lipcu 2018 – miesiąc później niż planowano na początku. Temu wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszyć będą zaproszeni przedstawiciele prasy z kraju i zagranicy, ważne osobistości ze świata kultury, sztuki i turystyki, a także znane osoby ze świata sztuki i sportu.
Na początku lipca br. w muzeum Can​yons of the Ancients Visitor Center and Museum w Kolorado (USA) została otwarta wystawa zdjęć pokazująca owoce prac projektu archeologicznego prowadzonego przez Instytut Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dwujęzyczna wystawa (angielski i polski) jest zatytułowana: „From Krakow to Castle Rock. Jagiellonian University’s Archaeological Investigations within Canyons of the Ancients National Monument / Od Krakowa do Castle Rock. Badania archeologiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego w Canyons of the Ancients National Monument”. ​
Lista usług dostępnych w aplikacji mPay wzbogaci się o bilety do Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Po ich zakupie użytkownicy będą mogli udać się od razu w kierunku bramek wejściowych, całkowicie omijając kolejki do kas. W aplikacji dostępne będą bilety normalne, ulgowe oraz rodzinne.
SUMMER KUMp to pięciodniowy obóz wakacyjny dla wszystkich studentów zrzeszonych w Komisji Uczelni Mundurowych!
W Portugalskiej Coimbrze trwają Europejskie Igrzyska Studenckie. Polacy zdobyli do tej pory 3 medale (2 srebrne i 1 brązowy), przed nami jeszcze 10 dni rywalizacji i kolejne szanse na krążki.
Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Europie poinformowała o zawarciu nowej umowy z UATP (Universal Air Travel Plan), w ramach której klienci korporacyjni będą mieli jeszcze więcej możliwości rezerwacji lotów w najniższych cenach na Ryanair.com.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
ef_220.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura SGGW
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności