Sztuczna inteligencja i AI-influencerka w służbie niemieckiej turystyki

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) uruchamia swój pierwszy projekt AI-Influencer, aktywnie wykorzystując sztuczną inteligencję do promocji niemieckiej turystyki na świecie.

Dzięki wprowadzeniu „Emmy” – influencerki wygenerowanej przez sztuczną inteligencję – DZT stworzyła innowacyjną, interaktywną ambasadorkę marki, która dostępna jest przez cały tydzień, 24 godziny na dobę. Jej zadaniem jest inspirowanie w wirtualnej przestrzeni potencjalnych turystów do prawdziwych wakacyjnych doświadczeń w Niemczech. W długoterminowej perspektywie Emma ma stać się niezbędnym elementem cyfrowej strategii komunikacyjnej DZT.

- Wprowadzenie Emmy jako AI-influencerki to kolejny krok w naszej strategii cyfrowej. Aplikacje AI odgrywają ważną rolę jako uzupełnienie i wsparcie technologiczne naszej komunikacji marki. Emma, już na etapie inspiracji może być innowacyjnym łącznikiem między potencjalnymi turystami a realnymi, niezapomnianymi doświadczeniami w Niemczech. Emma będzie działać równolegle do dobrze już ugruntowanych struktur naszego marketingu influencerów. W ubiegłym roku współpraca z „klasycznymi” influencerami przyniosła 148 milionów wyświetleń na ich kanałach w mediach społecznościowych. DZT w swojej strategii sztucznej inteligencji wykorzystuje innowacje technologiczne, jednak nie mogą one zastąpić osobistych doświadczeń i spotkań, a jedynie optymalizować podróż klientów - komentuje Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT, komentuje.

Poznajmy Emmę

Projekt AI-Influencera został opracowany przez DZT we współpracy z agencją Startup Creator, przy użyciu najnowocześniejszej technologii.

„Persona” Emmy: nowoczesna, otwarta na świat berlinianka. Ma około 30 lat, uwielbia nowe technologie i podróżowanie. Swoją miłość do nowych technologii łączy z pasją do podróży po Niemczech. Na swoim kanale na Instagramie @EmmaTravelsGermany inspiruje swoich obserwatorów do podróżowania po Niemczech, towarzyszy im w podróży i dzieli się swoimi doświadczeniami w zabawny i informacyjny sposób.

Techniczne tło: Emma jest wygenerowanym w pełni przez AI „cyfrowym człowiekiem”. Dzięki zaawansowanym algorytmom głębokiego uczenia (deep learning) i modelom językowym (large language model / LLM) może podjąć na czacie interakcję z obserwatorami w ponad 20 językach. Do końca roku AI-asystent będzie mógł korzystać nie tylko z informacji na germany.travel, ale również z danych ze źródeł „open data” DZT w czasie rzeczywistym.

Rosnące znaczenie sztucznej inteligencji (AI) w pracy DZT

Dzięki „Emmie” DZT otwiera nowy rozdział w wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Już teraz AI kształtuje liczne obszary pracy DZT jak: współpraca z międzynarodową branżą turystyczną, komunikacja z klientami oraz marketing. OTC coraz częściej wykorzystują AI do analizy i optymalnej promocji ofert turystycznych na całym świecie. DZT wspiera ten trend swoim projektem „Open Data”: dostępnych jest już do pobrania ponad pół miliona odczytywanych przez maszyny zestawów danych dotyczących atrakcji turystycznych, tras i wydarzeń oraz danych infrastrukturalnych. Te dane poprawiają widoczność ofert turystycznych w Niemczech na międzynarodowych platformach online.

AI pomaga lepiej zrozumieć klientów i dostarcza dopasowane oferty. Już od 2020 roku chatbot wspierany przez AI odpowiada na zapytania klientów na stronie DZT przez całą dobę, a także w zakresie technologii immersyjnych, takich jak wirtualna rzeczywistość, rozszerzona rzeczywistość czy aplikacje na inteligentne głośniki. DZT od dawna wykorzystuje AI do inspirowania turystów.

Aplikacje AI są już teraz zintegrowane z codzienną pracą DZT, zwłaszcza w marketingu. DZT wykorzystuje AI w tworzeniu i realizacji narzędzi marketingu cyfrowego, na przykład do tworzenia zasobów, takich jak obrazy i filmy, teksty, tłumaczenia i projektowanie graficzne. Przez transparentną komunikację DZT zapewnia odpowiedzialne korzystanie z możliwości, które wynikają z aplikacji AI.


JEN/mat.pras.


opublikowano: 2024-11-13
Komentarze
Polityka Prywatności