Przewodniki turystyczne dla studentów

PRZEKIEROWANIE DO KSIĘGARNI

glob_bulgaria1_120.jpg

glob_chorw1_120.jpg

glob_czechy1_120.jpg

glob_rumunia1_120.jpg

glob_slowacja1_120.jpg

glob_wegry1_120.jpg

Seria Globtroter dla ciekawych świata Podróżników

Już za chwilę wakacje. Na wyjazdy wyruszamy sami, z przyjaciółmi, z rodziną. Decydujemy się ba wycieczkę z biurem podróży lub samemu będziemy chcieli zaplanować nasza przygodę.

Jednym z najczęściej obieranych kierunków jest południe Europy gdzie znajdziemy ciepłe kraje, rozległe plaże, wakacyjny klimat i ciekawą kulturę. Zatem w planach nie zabraknie Włoch, Hiszpanii czy Grecji. Jedni zdecydują się na błogie lenistwo w leżaku nad brzegiem morza, inni zaś postanowią poszerzyć swoje horyzonty, poznać kulturę i zobaczyć coś więcej niż przybrzeżne hotele i promenady. Samemu, bez przewodnika, będzie jednak trudno podołać temu zadaniu i właśnie z myślą o ciekawych świata wakacyjnych podróżnikach stworzona została seria przewodników Hachette - Globtroter.

Książki zaczynają się od wprowadzających informacji stanowiących zbiór praktycznych porad, które ułatwią poruszanie się po kraju bez znajomości języka i zwracają uwagę na bogactwo tamtejsze kultury (na liście znalazły się m.in. potrzebne dokumenty, przydatne adresy, środki komunikacji, klimat, zwyczaje itp.). Następny rozdział to prezentacja regionów. Przewodniki opisują nie tylko kulturę krajów oraz najważniejsze zabytki i miejsca, które obowiązkowo trzeba zobaczyć. Przekazują także mnóstwo ważnych informacji i ciekawostek np. gdzie obejrzeć flamenco (w przypadku przewodnika o Hiszpanii) czy dokąd pójść na zakupy. Przewodnik nie epatuje pięknem kolorowych ilustracji i barwnych map, tu mamy do czynienia z rozbudowanymi opisami niezwykle przydatnymi dla każdego turysty, niezależnie od sposobu dotarcia do celu podróży. Noclegi polecają naprawdę na każdą kieszeń, dlatego stanowią niezwykle wartościowe źródło podczas wyboru hotelu, campingu czy pensjonatu.

Przewodniki Hachette są naprawdę wystarczającym źródłem informacji umożliwiającym poznanie wybranych miejsc czy obiektów. Stanowią solidną podstawę podczas planowania samodzielnego wyjazdu i są niezbędnym towarzyszem podczas podróżowania. Dodatkowo, dzięki poręcznemu kształtowi zmieszczą się do małego plecaka, w bocznych kieszeniach spodni i podręcznej półce w samochodzie. Adresy, mapy i praktyczne informacje nie pozwolą nikomu kto korzysta z Globtrotera, choć na chwilę poczuć się niepewnie na nowym terenie. Polecamy :)


W serii ukazały się: Rumunia, Bułgaria,
Czechy, Słowacja,
Węgry, Chorwacja,
Włochy Północne,
Włochy Południowe,
Hiszpania Południowa i Zachodnia, Hiszpania Wschodnia, Turcja, Wyspy Greckie.

hiszpania_pd_zach_120.jpg

hiszpania_wsch_120.jpg

turcja_globtroter_120.jpg

wlochy_pd_globtroter_120.gif

wlochy_pn_globtroter_120.jpg

wyspy_greckie_120.jpg

PRZEKIEROWANIE DO KSIĘGARNI

 
Polityka Prywatności