Odkryj świat kina z Ryanair

Wyrusz w niezwykłą podróż śladami najciekawszych planów filmowych

Szukasz inspiracji na kolejne podróże? A może podróż do najciekawszych miejsc, które oglądasz w ulubionych filmach? Niedawno odbyła się gala wręczenia filmowych Oscarów, dlatego Ryanair zachęca pasażerów do odkrywania magicznych miejsc, które tworzyły scenerię najpopularniejszych filmów w historii kinematografii. Podróżując śladami filmowych produkcji, możemy zanurzyć się w atmosferze ulubionych i kultowych filmów.

Barcelona przyciąga fanów kina romantycznego dzięki produkcjom takim jak "Vicky, Cristina, Barcelona", którą wyreżyserował Woody Allen, a także "Pachnidło. Historia mordercy" w reżyserii Toma Tikwera, kręconych w malowniczych zakątkach miasta. Idąc śladami kultowej produkcji Allena, możemy zobaczyć jeden z bardziej znanych zabytków, jakim jest Sagrada Familia, którą Vicky i Cristina zwiedzają w pierwszych scenach produkcji. Spacerując z kolei urokliwymi ulicami trafimy na słynną rzeźbę El Drac w Parku Guell, gdzie Vicky i Juan Antonio spotykają się po powrocie z miasta Oviedo. Podróż do Barcelony to idealna szansa na poczucie romantycznego klimatu i zanurzenie się w filmowych sceneriach i ciepłym słońcu. Do stolicy Katalonii można z łatwością dolecieć z takich miast jak Kraków, Gdańsk czy Wrocław.

Dubrownik to miasto, w którym powstał świat jednego z najbardziej ikonicznych seriali w historii - "Gry o Tron". W obrębie murów Starego Miasta i okolic powstawał słynny przemarsz pokutny Cersei po mieście, a w Dalmacji kręcono bitwę nad Czarnym Nurtem będącą największym starciem podczas serialowej Wojny Pięciu Królów. Chorwacja i Dubrownik to zatem doskonały kierunek dla fanów fantastyki oraz koneserów zapierających dech w piersiach widoków. Od kwietnia tego roku Dubrownik można odwiedzić, korzystając z bezpośrednich połączeń Ryanair z Krakowa, Poznania oraz Wrocławia.

Londyn przyciąga fanów kina poprzez produkcje takie jak "The Crown", "Dziennik Bridget Jones" czy seria filmów o Harrym Potterze. Turyści mogą odwiedzić dworzec kolejowy King’s Cross Station, gdzie kręcono sceny z peronu 9 i ¾, z którego czarodzieje odjeżdżali do Hogwartu. W stolicy Wielkiej Brytanii możliwe jest również odwiedzenie Warner Bros. Studio Tour London - The Making of Harry Potter. Pozwala ono na podążanie śladami młodego czarodzieja i odkrywanie przestrzeni inspirowanych popularną serią filmów. Loty do Londynu oferowane są przez Ryanair m.in. z Krakowa, Poznania, Wrocławia, Katowic czy Gdańska.

W Paryżu, romantycznej stolicy Francji, wciąż kręcone są komedie i filmy o tej tematyce. Najbardziej znane produkcje, takie jak "O północy w Paryżu" Woody’ego Allena, czy "Emily w Paryżu", przenoszą widzów w magiczny świat francuskiego klimatu i kultury. Jeden z największych hitów Woody’ego Allena, który powstawał we Francji, posiada wiele scen, w której bohaterowie odwiedzają historyczny Luwr, muzeum Rodina czy znany na całym świecie pałac w Wersalu. Z kolei podczas kręcenia kadrów do serialu „Emily w Paryżu” wykorzystano rejs po Sekwanie, a w Musée d’Orsay rozgrywała się scena zaręczyn Camille i Gabriela. Paryż jest więc stolicą miłości, kultury i doskonałą propozycją dla fanów romantycznego kina, do której można polecieć m.in. z Krakowa, Poznania czy Wrocławia.

Wiele filmów powstawało w wiecznym mieście - Rzymie. To właśnie w stolicy Włoch kręcono takie produkcje jak „Zakochani w Rzymie”, „Rzymskie wakacje” czy „Anioły i Demony”, a miasto to każdego roku przyciąga miliony turystów i fanów najbardziej znanych produkcji filmowych. Popularnym typem podróży jest także podążanie śladami czterech żywiołów z filmu „Anioły i Demony” i zwiedzanie najbardziej ikonicznych lokacji z serii powieści Dana Browna. Turyści odwiedzają więc bazylikę Santa Maria Del Popolo, Plac św. Piotra, kościół Santa Maria Della Vittoria czy Fontannę Czterech Rzek na placu Navona. Wszystkie te miejsca po dziś dzień uchodzą za kultowe, a podróż śladami profesora Langdona może zapewnić wiele niezapomnianych wrażeń. Do Rzymu można polecieć liniami Ryanair m.in. z Krakowa, Poznania, Wrocławia, a od sezonu letniego - także z Katowic.

JEN/mat.pras.
ostatnia zmiana: 2024-04-02
Komentarze
 
Polityka Prywatności