Będą loty czarterowe pomiędzy Polską i Arabią Saudyjską

W dniach 28-29 lipca 2022 roku w Warszawie odbyły się negocjacje umowy o komunikacji lotniczej między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Negocjacje przeprowadzono w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Delegacji polskiej przewodniczył Piotr Samson - Prezes ULC, a delegacji saudyjskiej Ali Mohammed Rajab - Wiceprezes ds. regulacji i spraw międzynarodowych Generalnej Administracji Lotnictwa Cywilnego Królestwa Arabii Saudyjskiej. W wyniku dwudniowych negocjacji parafowano "Umowę o komunikacji lotniczej". W uroczystości wziął również udział Ambasador Królestwa Arabii Saudyjskiej Rzeczypospolitej Polskiej J.E. Saad Saleh Alsaleh.

Umowa po podpisaniu i wejściu w życie stworzyła podstawy do wykonywania regularnych przewozów lotniczych na trasach między Polską a Arabią Saudyjską. Termin podpisania oraz późniejsze wejście w życie Umowy, uzależnione są od zakończenia przez każdą ze stron jej procedur wewnętrznych, niezbędnych do uzyskania zgody na podpisanie a następnie wprowadzenia umowy w życie. Zgodnie z ustaleniami stron, przewoźnicy lotniczy obu państw, mogą od 29 lipca br. wykonywać loty czarterowe, po spełnieniiu wymogów formalnych przewidzianych w przepisach krajowych każdej ze stron.

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2022-08-11 16:55:28
Komentarze
 
Polityka Prywatności