Cypr zniósł obostrzenia covidowe

Od 1 czerwca, aby wjechać na Cypr, nie trzeba już okazywać certyfikatów i testów covidowych.

Obecnie przy przekraczaniu granicy Cypru należy okazać jedynie paszport. Podróżni mogą już swobodnie przemieszczać się i korzystać ze wszystkich usług.

Jak informuje Cyprus Tourism Poland na kierownictwo obiektów hotelowych, kulturalnych i rozrywkowych nałożono nakaz przestrzegania ulepszonych procedur sanitarnych dotyczących zdrowia i higieny, które mają zapewnić turystom bezpieczeństwo. Dotyczy to m.in. dezynfekowania klamek, kluczy, siedzeń, leżaków i innych często dotykanych powierzchni, kart menu oraz zabezpieczenia bufetów specjalnym osłonami. Pomieszczenia publiczne powinny być często wietrzone. We wszystkich obiektach przy wejściach w dalszym ciągi dostępne będą płyny antybakteryjne i żele.

Osoby, u których stwierdzony zostanie dodatni wynik testu na koronawirusa, mogą liczyć na opiekę rządu Cypru, który pokryje koszty ewentualnego leczenia, kwarantanny, przedłużonego pobytu i wyżywienia.

Po leczeniu lub kwarantannie podróżny będzie musiał jedynie pokryć koszt dojazdu na lotnisko i przelotu do swojego kraju (we współpracy ze swoim biurem podróży lub liniami lotniczymi).

Więcej aktualnych informacji na ten temat można uzyskać w Cypryjskim Ministerstwie Turystyki, które uruchomiło w tym celu adres e-mail: travel2022@visitcyprus.com, od specjalnego zespołu ekspertów, którzy odpowiadają na zapytania podróżnych za pośrednictwem komunikatora Facebook Messenger (www.facebook.com/VisitCyprus.cy) oraz ze strony internetowej: www.visitcyprus.com.

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2022-06-23 14:49:30
Komentarze
 
Polityka Prywatności