POŁĄCZENIE PROMOWE GDYNIA - KARLSKRONA OBSŁUGIWANE ZGODNIE Z ROZKŁADEM

Szwedzki przewoźnik promowy Stena Line włączył się w akcję „Powroty do domu” i dokłada wszelkich starań, aby pomóc swoim Klientom w powrocie do domu w Polsce i Szwecji oraz udostępnia obecnie miejsca dla pasażerów w całym rozkładzie. W rejsach dziennych i nocnych każdy pasażer musi mieć miejsce w kabinie.

Jak informuje Stena Line na swojej stronie internetowej, promy na linii Gdynia - Karlskrona oraz Karlskrona - Gdynia kursują zgodnie z rozkładem. Trzy promy dziennie zabierają zarówno towary jak i pasażerów pieszych oraz w samochodach osobowych, w obie strony (czyli zarówno z Polski do Szwecji, jak z ze Szwecji do Polski). Przejście graniczne w Gdyni jest otwarte dla ruchu towarowego i osobowego, oczywiście z ograniczeniami, wynikającymi z ustawy o stanie zagrożenia epidemicznego (kontrola sanitarna i kwarantanna, ograniczenie wjazdu dla cudzoziemców). Wjazd do Szwecji, mimo ograniczeń wprowadzonych 19.03, jest dozwolony dla obywateli szwedzkich oraz obywateli Unii Europejskiej (w tym Polaków) oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w tym Norwegów.

Szwedzki przewoźnik przypomina, że Polska wprowadziła obostrzenia w ruchu pasażerskim na granicach. Wszyscy pasażerowie podlegają kontroli sanitarnej, polegającej na mierzeniu temperatury oraz wypełnieniu karty lokalizacyjnej. Pasażerowie, obywatele polscy, którzy wrócą do Polski, muszą przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Przyjazd cudzoziemców do Polski podlega szczególnym ograniczeniom.

Ze względu na zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa wprowadzono obowiązek posiadania miejsca w kabinie dla każdego pasażera w rejsach dziennych i nocnych.

Wjazd do Szwecji, mimo ograniczeń wprowadzonych 19.03, jest dozwolony dla obywateli szwedzkich oraz obywateli Unii Europejskiej (w tym Polaków) oraz EOG (w tym Norwegów).

Sytuacja dotycząca ruchu pasażerskiego może się zmienić, a czas trwania ograniczeń może zostać wydłużony. Można dokonywać rezerwacji na wszystkie odejścia. Zmiany rezerwacji do 30.04 są zwolnione z opłat manipulacyjnych. Dlatego pasażerowie, którzy chcą, mogą wrócić do domu wcześniej, nie ponosząc dodatkowych opłat. Takiej zmiany można dokonać samodzielnie przez Internet.

JEN


data ostatniej modyfikacji: 2020-04-01 14:57:56
Komentarze
 
Polityka Prywatności