Chińczycy chcą poznawać Polskę

Polska może być atrakcyjnym krajem dla chińskich turystów. Trzeba tylko przygotować odpowiednią ofertę dostosowaną do zainteresowań azjatyckich gości.

Kilka dni temu w Warszawie gościli przedstawiciele Miejskiego Biura Kultury i Turystyki w Pekinie oraz pekińskich biur podróży. Odwiedzili oni m.in. siedzibę Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, gdzie odbyło się spotkanie z przedstawicielami polskiej branży turystycznej. Była to doskonała okazja do nawiązania współpracy i odbycia dwustronnych rozmów dotyczących wzajemnej wymiany turystycznej. Dla strony polskiej najważniejszym tematem był rozwój turystyki przyjazdowej do Polski, a przede wszystkim na Mazowsze. Chińczycy poszukują nowych, ciekawych kierunków i nowych produktów turystycznych, a Mazowsze ma w tym zakresie wiele do zaoferowania.

Polskę mogą odwiedzać setki tysięcy Chińczyków

- Możemy postawić na turystykę medyczną - zabiegi w klinikach, rehabilitację i wypoczynek w ośrodkach uzdrowiskowych oraz na turystykę edukacyjną dla dzieci i młodzieży - stwierdziła podczas rozmów Pani Wang Yue - wicedyrektor (w randze wiceministra) Miejskiego Biura Kultury i Turystyki w Pekinie

Pani wiceminister dodała, że w samej stolicy Chin jest około stu szkół średnich i wyższych, które są bardzo zainteresowane realizacją programów edukacyjnych w Polsce. Ogromnym potencjałem jest postać Fryderyka Chopina, który urodził się i tworzył na Mazowszu, a w Chinach jest niezwykle popularny.

O tym jak ogromny jest potencjał chińskie turystyki wyjazdowej informowali podczas rozmów przedstawiciele chińskich biur podróży.

- W pierwszej połowie 2018 roku biuro podróży Utour wysłało do Europy trzy miliony turystów, co stanowiło 40% wzrostu w stosunku do roku 2017 - powiedział Wang Chunfeng, wiceprezes firmy Utour, największego chińskiego touroperatora.

Wang Chunfeng jest przekonany, że Europa Wschodnia, w tym Polska, będą bardzo modne, dlatego już dziś poszukuje nowych, atrakcyjnych produktów turystycznych na tym obszarze. Mazowsze ze swymi lotniskami, doskonałą siecią dróg i infrastrukturą kulturalną, wypoczynkową i hotelową jest jednym z najciekawszych kierunków przyjazdów do Polski.

Warsztaty artystyczne i muzyka Chopina

Wymiana turystyczna z Chinami już się rozpoczęła. W sierpniu przyjechała na Mazowsze pierwsza pilotażowa grupa rodziców i dzieci ze szkół artystycznych w Pekinie. W programie pobytu, oprócz zwiedzania Warszawy, znalazły się takie wydarzenia jak interaktywny wykład o Chopinie oraz warsztaty robienia kwiatów z bibuły z twórczynią ludową w Europejskim Centrum Artystycznym w Sannikach, dzień w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu z warsztatami wytwarzania świec z wosku i malowania na szkle. Hitem były warsztaty taneczne i wokalne w siedzibie Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, gdzie dzieci nauczyły się polskich piosenek ludowych oraz przygotowały pod okiem instruktora układ taneczny oparty na polskich tańcach ludowych. W programie nie mogło też zabraknąć wizyty w Żelazowej Woli - miejscu urodzin Fryderyka Chopina. Dla Mazowsza to duża szansa na zainteresowanie Chińczyków ciekawymi produktami turystycznymi.

Chińscy goście byli zachwyceni naszą kulturą i potencjałem turystycznym. Zadeklarowali już chęć powrotu z kolejnymi grupami dzieci i młodzieży na edukacyjno-artystyczne szlaki Mazowsza. Współpraca zatem zapowiada się bardzo dobrze z korzyścią dla obu stron.

JEN


data ostatniej modyfikacji: 2019-09-03 15:50:44
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
przeglad_uczelni_boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa Wydział Zamiejscowy w Chorzowie - 6
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 
Polityka Prywatności