Podróże i rekreacja

Angielski na wakacjach

Nauka języka angielskiego może przybierać rozmaite postacie. Wiele osób decyduje się na standardowe metody, takie jak chociażby kursy stacjonarne. Popularnością cieszą się także zajęcia w trybie zdalnym. Takie formy mają wiele plusów, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy zbyt szerokimi możliwościami czasowymi. Niektórzy jednak pragną uczynić ze swojej edukacji prawdziwą przygodę. Kiedy chcemy przyswajać język, bardzo istotne jest to, aby mieć możliwość żywego kontaktu z nim. Sama teoria może przyczynić się do poszerzenia naszej wiedzy, ale niekoniecznie sprawi, że będziemy w stanie płynnie używać poznanych zwrotów. Produkowanie treści wymaga bowiem pewnego wysiłku. 

Maltalingua - angielski na wakacjach

Bardzo interesującym sposobem na naukę języka angielskiego jest swoiste połączenie relaksu i edukacji. Brytyjska Szkoła Języka Angielskiego Maltalingua oferuje kursy języka na Malcie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że przez długie lata to miejsce było ściśle związane z kulturą brytyjską. Dzięki temu angielski jest tam bardzo rozpowszechniony - do tego stopnia, że stanowi język urzędowy. Wyjazd na Maltę może być świetną okazją do tego, aby pogodzić kilka korzyści za jednym zamachem. 

Wakacyjna przygoda

Wyjazd na wakacje jest istotnym wydarzeniem w kalendarzu wielu osób. Warto zaplanować go w atrakcyjny sposób. Wyjazd na Maltę dla niektórych mógłby z pewnością stanowić wymarzony cel podróży. Przyjemna pogoda, zachwycające widoki, cudowna atmosfera i urokliwe plaże niejednego turystę przyciągają właśnie na tę wyspę. Powinniśmy pamiętać również o tym, że Malta znajduje się w Unii Europejskiej, więc wyjazd na wyspę nie wiąże się z żadnymi trudnościami.

Nauka w czasie wakacji

Jeśli zapewniamy sobie czas relaksu, warto pomyśleć również o tym, aby wykorzystać go w sposób produktywny. Nauka angielskiego w innym kraju może być świetnym pomysłem. W szkole Maltalingua mamy możliwość uczestnictwa właśnie w tego rodzaju kursie. Dobrze wiedzieć, że do wyboru są rozmaite grupy wiekowe. Na taką edukacyjną wycieczkę mogą wybrać się dzieci, młodzież, dorośli, a nawet całe rodziny. Wyjazd rodzinny może być świetną okazją do tego, aby spędzić wspólnie czas, którego na co dzień często nam brakuje. Połączenie odpoczynku z nauką może być bardzo efektywne - mamy bowiem czas na odprężenie się, a jednocześnie poszerzamy swoją wiedzę i horyzonty.

Angielski za granicą

Ważnym aspektem kursów językowych poza granicami ojczystego kraju jest to, że nie poznajemy jego tajników jedynie w sali lekcyjnej. To, oczywiście, również jest bardzo istotny element w procesie edukacyjnym, ale dobrze, gdy mamy możliwość wyjścia poza gmach budynku szkoły. W końcu porozumiewanie się z innymi osobami w codziennych sytuacjach, takich jak zakupy, czy pytanie o drogę, może być sporym wyzwaniem dla kogoś, kto nie czuje się zbyt pewnie ze swoimi praktycznymi umiejętnościami. Na początku często wstydzimy się używać języka obcego poza gronem kursantów i lektorów. Tymczasem próby są bardzo ważne. Kiedy rzucamy się w ten sposób na głęboką wodę, głównym celem jest to, aby się dogadać. Z czasem być może poczujemy się pewniej - istotne jest to, aby rzeczywiście skorzystać z możliwości porozmawiania z obcokrajowcami po angielsku.

Dodatkowe atrakcje w Maltalingua

Oprócz tego, że ze wspomnianą szkołą możemy zorganizować sobie interesujący sposób na naukę angielskiego w otoczeniu pięknej wyspy, oferuje nam ona również szereg dodatkowych atrakcji. Do dyspozycji mamy bowiem rozmaite udogodnienia - wśród nich znajdziemy chociażby basen, czy też fantastyczny taras na dachu. Jeśli chcemy dodatkowo się pouczyć, możemy skorzystać z biblioteki, zaś sam budynek szkoły położony jest niedaleko plaży. Ponadto, przewidziany jest program rozrywkowo-kulturalny, aby być może dać nam kolejną okazję do relaksu i dobrej zabawy.

Dlaczego Malta może być dobrym miejscem na naukę angielskiego?

Wyjazd za granicę do krajów anglojęzycznych przez wiele osób jest uważany za dobry pomysł na naukę. Być może dla niektórych Malta nie jest krajem, który jako pierwszy umieścilibyśmy na liście kierunków w takiej sytuacji, jednak powinniśmy pamiętać o tym, że na wakacjach edukacyjnych oprócz samego kursu, liczy się dobra zabawa i warunki klimatyczne. To czyni tę niewielką wyspę bardzo atrakcyjnym rejonem, jeżeli chcemy podszkolić swój angielski, a dodatkowo wypocząć w otoczeniu zachwycających plaż. Taka podróż, bez względu na to, czy samodzielnie, czy z całą rodziną, może być prawdziwą przygodą i dostarczyć nam niesamowitych wrażeń oraz nowych doświadczeń. Poza tym możemy mieć także okazję do nawiązania ciekawych znajomości. Ważny aspekt kursu językowego na Malcie stanowi z pewnością fakt znalezienia się za granicą i swego rodzaju konieczności komunikowania się z ludźmi niepolskojęzycznymi w prostych sytuacjach praktycznych, takich jak choćby zakup pamiątek.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kursach językowych z Maltalingua wejdź na www.maltalingua.pl/.


data ostatniej modyfikacji: 2018-12-12 16:11:36
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
PUM_220.jpg
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności