Podróże i rekreacja

Kolejna edycja Fitness Challenge w Dubaju

Pierwsza edycja Dubai Fitness Challange okazała się bardzo udana i spotkała się z dużym zainteresowanie ze strony mieszkańców Dubaju. Z tego też powodu organizatorzy imprezy postanowili ją kontynuować w kolejnych latach i zadbać o rozszerzenie jej programu.

Dubai Fitness Challenge (DFC) to najbardziej znana fitness-impreza pod patronatem Jego Wysokości Szejka Hamdana ibn Muhammada ibn Raszida Al Maktuma, księcia i następcy tronu Dubaju oraz Przewodniczącego Rady Wykonawczej Emiratu Dubaju.

Udane początki

W zeszłym roku odbyła się po raz pierwszy, a w tym powraca z jeszcze bogatszym programem. Festiwal potrwa 30 dni (od 19 października do 17 listopada 2018), obfitujących w wydarzenia organizowane w różnych częściach miasta, dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Pierwsza edycja DFC 2017 wywołała entuzjazm zarówno wśród przedstawicieli sektora publicznego, jak i prywatnego. Ubiegłoroczne wydarzenie zachęciło 786 000 mieszkańców miasta (w każdym wieku i o różnej kondycji), by codziennie poświęcali 30 minut na aktywność fizyczną.

W tym roku Dubaj kontynuuje działania aby zyskać reputację najbardziej aktywnego miasta na świecie. Celem Festiwalu jest zaangażowanie miliona uczestników poprzez: zachęcenie ich do większej aktywności fizycznej na co dzień, wzięcia udziału w darmowych imprezach i wydarzeniach sportowych oraz w popularnych weekendowych maratonach fitnessu, organizowanych w „wioskach fitness” zlokalizowanych w różnych częściach miasta.

Ćwiczyć każdy może

Dubai Fitness Challenge to jedyna na świecie impreza, która łączy wiele rodzajów aktywności fizycznej, angażując w to całe miasto. Można spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych – od spacerów, gier zespołowych, paddle-boardingu, intensywnych treningów fitness i zajęć grupowych – po piłkę nożną, jogę, jazdę na rowerze i wiele innych. W tym roku DFC skierowane jest do wszystkich mieszkańców miasta: przygotowano jeszcze więcej atrakcji, w których wezmą udział osoby w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności fizycznej. DFC 2018 to nie tylko czas by odkrywać swoje mocne strony oraz wspólnie przeżywać uniesienia i radości. To także okazja, do poznania nowych sposobów na poprawę własnej kondycji i do uczestnictwa w rozmaitych dyscyplinach sportowych i programach ćwiczeń.

JEN


data ostatniej modyfikacji: 2018-09-24 10:46:02
Komentarze

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
220x300_70.jpg
boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Agnieszka Kazuch
miniatura
 
Polityka Prywatności