Podróże i rekreacja

4 fakty o hotelach designerskich w Polsce. Przyglądamy się wynikom najnowszego raportu HRS

Aż 97% gości hotelowych uważa, że można połączyć funkcjonalność z designem – wynika z raportu przygotowanego przez HRS. Zobacz, jak w perspektywie osób rezerwujących noclegi wygląda rynek hoteli designerskich w Polsce.

Kiedy powstał pierwszy hotel designerski? Ile obiektów tego typu można znaleźć w Polsce? Na co, poza nietypowym wyglądem pokojów, zwracają uwagę goście hotelowi? Poniżej znajduje się kilka ciekawostek z najnowszego raportu HRS Hotelowy Design.

1. Pierwszy hotel designerski w Polsce

W 2007 roku w Krakowie otwarto Andel's Hotel Cracow uważany za pierwszy hotel designerski w kraju. Obiekt liczący 159 pokoi i 5 sal konferencyjnych otrzymał wiele nagród za swój nietypowy, kontrowersyjny wystrój. W Andel's Hotel Cracow dominuje nowoczesna, żywa kolorystyka, w tym różne odcienie żółtego i pomarańczowego.

2. Liczba hoteli designerskich w Polsce

Osoby, które wzięły udział w raporcie HRS wymieniły łącznie aż 135 hoteli w Polsce, które uznały za hotele designerskie. Zdaniem gości hotelowych obiekty tego typu charakteryzują się:

· niecodziennym doborem kolorów i mebli,

· niebanalnym wystrojem,

· klimatycznym oświetleniem,

· niestandardowymi rozwiązaniami w łazience,

· intrygującymi dekoracjami,

· ofertą kulinarną.

Nieco inne podejście do tematu mają hotelarze. Według nich poza nietypowym wyglądem, hotel designerski musi się wyróżniać profesjonalną obsługą i indywidualnym podejściem do klienta.

3. Ceny noclegów w hotelach designerskich

Za pokój w hotelu designerskim 55% ankietowanych byłaby w stanie zapłacić do 300 zł. Znacznie mniej, bo 24% Polaków deklaruje, że na jeden nocleg w hotelu designerskim mogłoby wydać maksymalnie 500 zł. Tylko 17% osób nie zapłaciłoby za pokój w obiekcie tego typu więcej niż 200 zł.

4. Oczekiwania Polaków wobec hoteli designerskich i hotelarzy

Niespotykane aranżacje przestrzeni hotelowych inspirują gości hoteli designerskich do wykorzystania niektórych rozwiązań dekoracyjnych (oświetlenie, kolorystyka, meble czy dekoracje ścian) również w swoim mieszkaniu. Sam wygląd to jednak nie wszystko. Zarówno turyści, jak i osoby podróżujące służbowo uważają, że hotel designerski powinien:

· mieć funkcjonalną przestrzeń hotelową (45%),

· wyróżniać się nowatorskimi rozwiązaniami (34%),

· oferować dodatkowe udogodnienia (16%).

Więcej ciekawostek na temat hoteli designerskich, w tym wypowiedzi znanych hotelarzy i wywiad na temat rozwoju polskiego rynku hotelarskiego, znajduje się w raporcie HRS Hotelowy Design.

Źródło: https://www.hrs.com/pl/blog/raporty/hotelowy-design-raport.html


data ostatniej modyfikacji: 2018-07-17 07:35:00
Komentarze

Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura SGGW w nocy
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności