Podróże i rekreacja

W Wiedniu powstaje pierwsza IKEA bez parkingu dla klientów

Nowy sklep IKEA w Wiedniu ma być inny, niż wszystkie dotychczasowe. Możliwość dotknięcia i wypróbowania wszystkiego, zielona fasada, a do tego m. in. drzewa i inne rośliny na dachu tworzące przestrzeń do wypoczynku. Nowością jest też całkowity brak parkingu dla klientów.


 

W centralnej części austriackiej stolicy, tuż przy dworcu Westbahnhof w Wiedniu, powstanie pierwszy sklep IKEA bez parkingu dla klientów.

Innowacyjny pomysł wspiera alternatywne formy mobilności, w tym środki komunikacji miejskiej. Wprawdzie asortyment sklepu będzie równie szeroki jak w innych sklepach IKEA, ale zamysł jest taki, by przy większych gabarytach, zakupy były dostarczane wspólnym i skoordynowanym transportem z centrum logistycznego położonego poza centrum miasta przy niewielkiej dodatkowej opłacie. W ten sposób IKEA odpowiada na zmianę zachowań konsumenckich i chce chronić środowisko.

Klienci ze sklepu będą mogli zabrać tylko rzeczy lekkie, poręczne, niewielkich wymiarów, które mogą przewieźć rowerem lub zabrać ze sobą metrem czy tramwajem. Projekt nad którym pracują architekci z biura 'querkraft' na chwilę obecną jest w fazie przygotowań i konsultacji.

dodane przez infpras.


data ostatniej modyfikacji: 2018-04-12 09:21:27
Komentarze

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności