Podróże i rekreacja

Start obchodów 50-tych urodzin Legoland Billund! Na uroczystej inauguracji duńska rodzina królewska!

Książę Joachim, księżna Marie, książę Felix, książę Henrik i księżniczka Athena zaszczycili swoją obecnością rozpoczęcie już 50. sezonu kultowego parku rozrywki LEGOLAND w Billund. Z okazji okrągłych urodzin przygotowano dla najmłodszych wiele atrakcji. Jedną z nich jest nowy, niesamowity roller coaster zwany Den Flyvende Orn (Latający Orzeł), którym jako pierwsi przejechali się członkowie duńskiej rodziny królewskiej.

LEGOLAND Bilund, najczęściej odwiedzany park rozrywki w Europie, jest położony zaledwie 650 kilometrów od polskiej granicy. W minioną sobotę, 24 marca jego bramy zostały otwarte po raz pięćdziesiąty! Pomogły w tym dzieci - książę Henrik i księżniczka Athena, które nacisnęły specjalny przycisk z klocków LEGO. Tym samym rozpoczęły się obchody 50. urodzin uwielbianego przez rodziny z dziećmi parku rozrywki, który z okazji jubileuszu przeszedł gruntowną przemianę.

- Nasi goście, gdy tylko przekroczą bramy LEGOLANDU, zostaną wciągnięci w niesamowity świat klocków LEGO. Urzeknie ich feeria barw i liczne modele z klocków o gigantycznych rozmiarach. Mamy nadzieję, że dosłownie poczują, jak urzeczywistnia się dziecięca wyobraźnia i marzenia - mówi Christian Woller, Managing Director w LEGOLAND Billund.

Latający Orzeł

Z okazji urodzin w LEGOLANDZIE pojawiły się niesamowite atrakcje, a najważniejszą i najbardziej spektakularną jest nowa kolejka górska dla najmłodszych, zwana Den Flyvende Orn (Latający Orzeł). Znajduje się w ulubionej przez gości części - miasteczku LEGOREDO® Town, wzorowanym na Dzikim Zachodzie. Jako pierwsi mieli przyjemność przejechać się i doświadczyć wielkich emocji członkowie duńskiej rodziny królewskiej. Mknęli przez niesamowity krajobraz inspirowany Górami Skalistymi, wznosząc się na wysokość 11 metrów ponad szczyt Orneklippen (The Eagle Rock), skąd mogli ujrzeć orlicę doglądającą swoich piskląt w ogromnym gnieździe. Na szczycie kolejki poczuli ekscytujące mrowienie w brzuchu, a następnie pomknęli w dół z prędkością 46 km/h, mijając jeziora i zwierzęta zbudowane z klocków LEGO.

Inne atrakcje

Największymi atrakcjami LEGOREDO TOWN, oprócz nowego roller coastera, są: Nawiedzony Dom, w którym straszy, Kopalnia Złota oraz LEGO Canoe, czyli spływ prawdziwymi indiańskimi kanu. LEGO Canoe, który również poddano kompletnej renowacji, aby zagwarantować dzieciom jeszcze więcej rozpryskujących się fal i emocji.

Ponadto powiększone zostało także główne wejście do parku i dodane nowe modele z klocków LEGO®.

Więcej informacji: www.LEGOLAND.dk

Kontakt dla mediów: Joanna Owsianko, tel. 502 126 043, e-mail: j.owsianko@prplus.pl

LEGOLAND Billund to idealne miejsce na wymarzone rodzinne wakacje lub kreatywny weekend z dziećmi. W tym niesamowitym świecie, zbudowanym z ponad 58 milionów klocków LEGO, na gości czekają atrakcje w 10 strefach tematycznych:

· NINJAGO World - pełen przygód świat z klocków LEGO dla małych wojowników ninja inspirowany popularną serią LEGO NINJAGO. Najbardziej niesamowitą atrakcją jest interaktywna kolejka NINJAGO The Ride, dzięki której za pomocą zaawansowanej technologii dzieci przenoszą się do świata LEGO NINJAGO w wymiarze 4D!

· Miniland, zwany sercem LEGOLANDU. To miniaturowa kraina pełna najsłynniejszych i najpiękniejszych budynków świata, stolic, małych miasteczek, nabrzeży i niesamowitych budowli, zbudowana z ponad 20 milionów klocków LEGO. Są tam także karuzele, mini łódki LEGO, pociągi, 36-metrowa wieża widokowa LEGO Top®, z której można podziwiać widok na cały LEGOLAND.

· Imagination Zone - podwodny świat z rekinami, gigantycznymi krabami i egzotycznymi rybami, muzyczna fontanna wodna oraz LEGO® Studios - największe w Skandynawii kino 4D, które pobudza wszystkie zmysły to największe atrakcje tej strefy.

· Polar Land - strefa polarna z zatoką prawdziwych pingwinów, największą i najszybszą w LEGOLANDZIE kolejką górską Polar X-plorer, która pędzi 65 km/h oraz Ice Polar School, czyli karuzelą podobną do symulatora lotów.

· Pirate Land - raj dla małych piratów i miłośników wodnych atrakcji. Można tam m.in. wsiąść na rozbujaną jak podczas sztormu piracką łódź, kąpać się w mini-wodospadach lub szaleć w pirackich wodospadach - wielkim placu zabaw ze zjeżdżalniami, armatkami wodnymi i tryskającymi źródełkami.

· KNIGHT'S KINGDOM™ - świat dzielnych rycerzy, pięknych księżniczek i legendarnych wikingów. Można w nim m.in. zwiedzić królewski zamek, wybrać się na emocjonującą przejażdżkę kolejką górską, podczas której wydaje się, jakby leciało się na grzbiecie smoka lub popłynąć łodziami na ekstremalną wyprawę w dół rzeki, która kończy się wodospadem.

· miasteczko LEGOREDO® TOWN wzorowane na Dzikim Zachodzie. Jedną z atrakcji jest Nawiedzony Dom, w którym straszy, Kopalnia Złota, LEGO® Canoe, czyli spływ prawdziwymi indiańskimi kanu oraz nowa kolejka górska dla najmłodszych zwana Den Flyvende Orn (Latający Orzeł).

· Adventure Land - kraina pełna dzikich bestii i żywych mumii, która gwarantuje dreszczyk emocji dla całej rodziny. Najodważniejsi mogą wybrać się na ekstremalną przejażdżkę po świątyni i szukać skarbu w totalnych ciemnościach lub wsiąść na kolejkę górską X-treme Racers, której szybkość przyprawia o zawrót głowy. Dla miłośników sportu przygotowano skutery wodne i małpi gaj przypominający dżunglę;

· DUPLO® LAND - najlepszy plac zabaw dla najmłodszych od 1,5 roku życia, na którym są zjeżdżalnie, koniki bujane i kolorowe domki, w których dzieci mogą się bawić w strażaków, policjantów, farmerów czy sprzedawców. Można także przelecieć się samolotem DUPLO® lub przejechać kolejką elektryczną DUPLO.


data ostatniej modyfikacji: 2018-03-28 15:28:39
Komentarze

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności