Podróże i rekreacja

Noc Sów 2018 - Ptaki Polskie zapraszają na Noc Sów!

Marcowe noce pachną wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy. To bardzo aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego – i pohukują tak, że włos jeży się na głowie - albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…

To jedyna taka noc w Polsce!

Noc Sów jest ogólnopolskim wydarzeniem koordynowanym przez stowarzyszenie Ptaki Polskie www.ptakipolskie.pl. Odbywa się corocznie od 2012 roku w jedną z wiosennych nocy, kiedy sowy są szczególnie aktywne. 24/25 marca 2018 czeka nas już siódma edycja Nocy Sów.

Tej nocy w całej Polsce wyruszą nocne wycieczki terenowe, żeby nasłuchiwać i obserwować sowy. W zeszłym roku odbyło się 192 wydarzenia, w których wzięło udział prawie 4000 osób. W tym roku wydarzeń jest jeszcze więcej. Będą to wycieczki terenowe, a także warsztaty, spotkania, pikniki oraz ogniska z opowieściami o ptakach.

Dowiedz się dlaczego były ptakami Ateny i symbolem mądrości.

Odkryj tajemnicę hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem

z horroru...

Dzięki współpracy z Przewodnikami Nocy Sów - wolontariuszami i edukatorami w całym kraju, wspólnie odkryjemy świat sów, opowiemy o poszczególnych gatunkach i ich biologii, poznamy metody badań i ochrony sów oraz dowiemy się, jak znaczącą rolę miały one w polskich legendach i kulturze. Co więcej, wyjdziemy w teren, gdzie będziemy nasłuchiwać sów, a niejednemu uda się je zobaczyć.

Chcesz zostać Przewodnikiem Nocy Sów? Dołącz do nas! Potrzebne będą: dobre chęci, podstawowa wiedza przyrodnicza, pasja oraz umiejętność przekazywania wiedzy innym. Szczegóły znajdziesz na stronie wydarzenia: www.nocsow.plChcesz wziąć udział w Nocy Sów? Zapraszamy na stronę www.nocsow.pl. Na mapie zaznaczone są wszystkie wydarzenie organizowane w ramach Nocy Sów 2018. Każdy zainteresowany może znaleźć wydarzenieorganizowane w najbliższej okolicy i skontaktować się z jego Przewodnikiem poprzez formularz zgłoszeniowy.

Zapraszamy na spotkania z sowami w całej Polsce!


data ostatniej modyfikacji: 2018-03-06 10:07:49
Komentarze

Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
UG-220_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności