Podróże i rekreacja

EGIPT WRACA DO ŁASK POLSKICH TURYSTÓW

Polacy ponownie coraz częściej wybierają Egipt jako miejsce swojego wypoczynku.

Egipt ze swoim klimatem, kulturą, kuchnią i wysokiej jakości infrastrukturą zawsze cieszył się ogromną popularnością wśród polskich turystów i przez wiele lat otwierał listę ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Zmieniająca się globalna rzeczywistość i spadek poczucia bezpieczeństwa związanego z podróżami wpłynęły na zmianę tej sytuacji i czasowy spadek zainteresowania Polaków wyjazdami do tego kraju. Trend ten zaczął się odwracać w roku 2017, który dla turystyki egipskiej był udany.

- Dane za osiem miesięcy 2017 r. pokazują ogromny wzrost zainteresowania polskich turystów wypoczynkiem w Egipcie. Od stycznia do sierpnia 2017 r. w kraju tym wypoczywało 110,9 tys. Polaków, czyli o ponad 174% więcej niż w tym samym okresie 2016. W samym sierpniu 2017 roku do Egiptu pojechało 21,6 tys. polskich turystów, czyli o ponad 214 proc. więcej niż w tym samym miesiącu roku 2016 – informuje Ahmed Abdallah, Gubernator Regionu Morza Czerwonego.

Polacy wybierający się na wypoczynek do Egiptu coraz częściej korzystają z hoteli wyższej kategorii i koniecznie z opcją wyżywienia all inclusive.

Zainteresowaniem cieszą się hotele sieci Red Sea Hotels, które związane są z działającym od roku w Polsce nowym touroperatorem Express Travel International (ETI).

- Uważamy, że Polska jest jednym z najważniejszych rynków przyjazdowych dla egipskiej turystyki. To właśnie z tego powodu nasz touroperator ETI rozpoczął w tym roku działalność w tym kraju – komentuje Mohamed Samir, prezes ETI & Red Sea Hotels.

Hotele sieci Red Sea Hotels m.in. w hotelu w Port Ghalib organizują nie tylko wypoczynek turystów, ale również kongresy oraz eventy dla polskich firm i organizacji.

dodane przez JEN


data ostatniej modyfikacji: 2017-10-25 12:58:12
Komentarze

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
UMCS_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura WSPiA
 
Polityka Prywatności