27 kwietnia wystartowały pierwsze loty z Polski do Tunezji, inaugurując tym samym sezon wakacyjny 2017.
W tym roku loty czarterowe będą odbywały się regularnie co tydzień, nie tylko z Warszawy oraz z Katowic, ale również z innych miast Polski i potrwają do zakończenia sezonu turystycznego w Tunezji, tj., do końca listopada.
W pierwszych dnia maja, polskich turystów powitała ciepła i pełna słońca, zieleni oraz kwiatów tunezyjska wiosna. Mogli oni w pełni cieszyć się słoneczną pogodą przy zakresie temperatur między 24°C a 26°C.
Naszym rodakom Tunezja kojarzy się głównie z ciepłym morzem i słonecznymi plażami. Oferuje on wczasowiczom jednak znacznie szerszą gamę krajobrazów i atrakcji turystycznych.
Północne i wschodnie wybrzeża Tunezji otacza Morze Śródziemne, a śródziemnomorski klimat rzeczywiście stwarza doskonałe warunki do wypoczynku nad morzem. Kraj ten ma jednak o wiele więcej do zaproponowanie turystom niż tylko relaks na pięknych plażach i sporty wodne. Krajobrazy w Tunezji są bardzo zróżnicowane. Północne rejony kraju są górzyste i zalesione. Południe Tunezji jest natomiast bardziej płaskie i pustynne. Zaczyna się tu bowiem obszar strefy saharyjskiej z szotami, bajecznie wyglądającymi słonymi, wyschniętymi jeziorami.
Tunezja to kraj o bogatej historii, liczącej kilka tysięcy lat. Na jej terytorium przez wiele wieków ścierały się wpływy różnych kultur m.in. fenickiej, rzymskiej, arabskiej i europejskiej.
W Tunezji zachowało się wiele zabytkowych budowli rzymskich (m.in. w Dugga, Al-Dżamm, Kartaginie). Na południu kraju występują zabytki związane z kulturą Berberów. Tunezja była ośrodkiem sztuki starochrześcijańskiej (Kartagina) i bizantyjskiej (resztki kościołów, mury w Kasr Hilal). Sztukę islamu reprezentują meczety z dziedzińcami i prostokątnymi minaretami (Kairuan, Tunis, Safakis, Susa, Tauzar), madrasy, obwarowania oraz kopułowe meczety wznoszone na wzór turecki. Wiele budowli tworzonych do XIX w. zawiera elementy architektoniczne świadczące o wpływach kultury europejskiej. Do czasów współczesnych, oryginalny i rodzimy charakter zachowało arabskie rzemiosło artystyczne.
Wiele niepowtarzalnych miejsc w Tunezji zostało wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury i jest miejscem odwiedzin turystów z całego świata. Są to:Pozostałości miasta punickiego i rzymskiego w Kartaginie.
Medyna w Tunisie ze starą zabudową mieszkalną, handlową oraz licznymi meczetami i pałacami.
Medyna w Susie. Zespół zabytkowy (resztki budowli fenickich, rzymskich, bizantyjskich oraz budowle islamu).
Medyna w Kairuanie, zabytki islamu.
Amfiteatr w Al-Dżamm.
Miasto punickie Karkawan z nekropolą
Ruiny rzymskiego miastaDougga.
Park Narodowy Aszkal.
dodane przez JEN