Blogerzy opowiadają o swoich doświadczeniach, dzielą się swoimi przeżyciami i dają rady dotyczące udanego i niskobudżetowego podróżowania.Bez ich relacji, podróże mogłyby być wielkim wyzwaniem dla niedzielnych podróżników. Jednak dzięki szczerym i elokwentnym blogerom, inni podróżni mogą przeżyć niesamowite przygody, nie wychodząc z domu. Inspiracje na blogach pomogą opuścić strefę komfortu nawet najbardziej zagorzałym domatorom. Firma refund.me zestawiła najciekawsze blogi podróżnicze.
Blog “Busem przez świat” został obrany najpopularniejszym polskim blogiem podróżniczym na facebooku i podróżniczym Blogiem Roku 2014. Busem Przez Świat to projekt żądnych wrażeń studentów, którzy założyli sobie objechanie świata starym hipisowskim busem, nie wydając przy tym dużych sum pieniędzy. W ciagu 5 lat bus był w 53 państwach na 5 kontynentach w odbył 12 wypraw pokonując przy tym ponad 150 tysięcy kilometrów. Studenccy podróżnicy wydali na podstawie swoich doświadczeń 2 książki. Autorzy bloga dają przyszłym podróżnikom rady na temat podróżowania po Ameryce za zaledwie 8 dolarów.
Los Wiaheros to blog niskobudżetowych podróżników, których pasja podróżowania zawiodła już na pięć kontynentów. Ich artykuły omawiają ważne kwestie zachowania zdrowia podczas podróży, zdradzają triki dostępu do darmowego mobilnego internetu oraz soczyście opisują różnice kulturowe, głównie na przykładzie zróżnicowanej egzotycznej diety podróżników.
Blog 'Taste Away' pisany jest przez parę rozkochaną w smakowaniu świata. Poznają oni Europę i świat przez pryzmat swoich kubków smakowych. Na ich blogu można znaleźć opisy smaków z całego świata i recenzje odwiedzonych wspaniałych restauracji. Smakosze wina i dobrej kuchni podróżują z sukcesem z dzieckiem, co zachęca innych rodziców do egzotycznych wojaży z malcem. Piękne zdjęcia przygód na talerzu i w podróży uzupełniają ciekawe treści na blogu.
Blog o tytule “Podróżniczo”, autorstwa Evi Mielczarek mówi o ważnej prawdzie, że kto podróżuje, żyje dwa razy. Ciekawa świata autorka daje praktyczne rady, jak zorganizować podróż, pokazuje wspaniałe zdjęcia i szerzy zaraźliwego bakcyla gorączki podróżowania w mediach. Jeden z artykułów obala mity o Japonii, przedstawia ciekawostki z życia podróżników i zgłębia kuchnię lokalną. Ważnym faktem jest, że autorka ma na podróżowanie tylko 26 dni urlopu, który wykorzystuje w całości by poznać inne kultury i zamorskie światy.
Pozornie zależna blogerka, Agnieszka Ptaszyńska streszcza i ilustruje na blogu swoje wojaże po całym globie. Zawiało ją już między innymi do Kazachstanu, Sycylii, Lwowa, Palermo, Izraela oraz Apenin Północnych. Ta zielona podróżniczka i pisarka odnajduje piękne miejsca poza szlakiem, na życzenie wysyła listy z podróży i promuje ideę odpowiedzialnego podróżowania. Przyznaje się ona również do zamiłowania włoską kawą. Jej blog oddaje smak świata kochającego wolność ptaka przestworzy.
Kami bloguje na blogu z podtytułem Kami and the Rest of The World . Regularnie wzbogaca ona swój angielskojęzyczny blog o relacje z podróży po szlaku i poza szlakiem. Można na nim znaleźć również alternatywne przewodniki do mało znanych miast Europy. Autorka interesuje się też sztuką ulicy, tak zwaną street art, co znajduje odzwierciedlenie w jej blogu, w którym opisuje murale i publikuje unikatowe zdjęcia.
Kami zdradza tajniki samotnej podróżniczki i nie omija trudnej kwestii bezpieczeństwa podczas podróży.
Magda Ciach-Baklarz pisze o Italii poza szlakiem z pełną pasją i zaangażowaniem. Jej piękny blog został zauważony przez ITALY Magazin, nie umknął także portalowi onet.pl. W swoich artykułach zgłębia Dolce Vita, opisując lokalne produkty spożywcze poszczególnych regionów Włoch, polecając najlepsze aplikacje do nauki języka włoskiego, a także zdając relację z ważnych ewentów dla podróżników. Swoje podróże na Półwysep Apeniński nazywa żeglarsko-enokulinarnymi. Ta blogerka-oceanografka uczy się również pilnie niemieckiego, o którym również z zapaleniem bloguje.
Aleksandra i Michał, spędzający urlop na etacie, zabierają ze sobą zawsze swojego czworonożnego przyjaciela pieska Lu. Ich piękne i wesołe historie wzbogacają pełne humoru spontaniczne zdjęcia. Ich cele to głownie europejskie miasta. Seria artykułów pod tytułem “Jak fajnie spędzic dzień” odnosi się głównie do ojczystej Polski. Wykorzystując między innymi polaroida, uwieczniają oni swoje wspaniałe przygody z kudłatym domowym zwierzątkiem. W poszukiwaniu psiolubnego noclegu para wylądowała również w Berlinie, o którym napisała mini przewodnik.
Blog “Gdzie Wyjechać” to blog wędrownych motyli, jak sami siebie nazywają autorzy Ania i Marcin. Pięknym elementem ich bloga są samodzielnie wykonane rysunki-mapy miejsc, które zwiedzili. Ich relacje, felietony, tripklipy, a także pomysły i inspiracje są wspaniałym wykopaliskiem historii, które mogą popchnąć domatorów do wyjścia ze strefy komfortu i wyruszenia w podróż-przygodę życia.
Witold Sobek prowadzący bloga “Wypad na Weekend” jest zapalonym fotografem i podróżnikiem, który chętnie dzieli się swoja szeroką wiedzą z innymi podróżnikami i wszystkimi osobami, które mają zamiar nimi zostać. Informuje on polskich kierowców o rzeczach, które warto wziąć pod uwagę podczas przemierzania europejskich dróg, porównuje różne oferty operatorów sieci komórkowych oraz pomaga mądrze zaplanować urlop, tak aby maksymalnie wykorzystać krótkie wakacje.
'Bałkany Rudej' to projekt Olki Zagórskiej-Chabros, której towarzyszy w podróżach mąż. Blogerka ta jest psychologiem, psychodietetykiem i pasjonatem podróżnictwa. Jej podróże zmierzają głównie na Bałkany i to o nich najczęściej pisze. Testuje ona bałkańskie knajpy i daje rady odnośnie zdrowego żywienia w podróży, aby zachować sylwetkę i dobre samopoczucie. Blogerka o rudym kolorze włosów recenzuje najlepsze książki o Bałkanach i przybliża kulturę południowej Europy.
Podróże kształcą i uprzyjemniają życie. Jednak czasem podróże nie przebiegają po naszej myśli. Jeśli mieli Państwo opóźnienie lotnicze lub przeżyli inne uniedogodnienia podróży, refund.me chętnie pomoże Państwu uzyskać odszkodowanie. Przy opóźnieniu, anulowaniu lotu lub utracie opóźnienia, pasażerowie mają prawo do odszkodowania między 250 a 600 euro. Warto zgłosić się do nas - eksperta praw pasażera refund.me. Proszę poznać swoje prawa - my je wyegzekwujemy!
dodane przez NanetteF