KAYAK.pl wprowadza „Kalkulator opłat”, który pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek przy rezerwacji lotu

Wyszukiwarka ofert turystycznych KAYAK.pl dodała do funkcji wyszukiwania lotów narzędzie „Kalkulator opłat”. Dzięki niemu podróżni dokładnie wiedzą, jaki jest łączny koszt lotu, w tym również możliwych opłat z tytułu rezerwacji biletu kartą kredytową. Przy zakupie biletu lotniczego niektóre strony rezerwacyjne naliczają prowizję w zależności od użytej karty kredytowej. Chociaż dodatkowej opłaty nie zawsze da się uniknąć, dobrze jest przynajmniej przed dokonaniem rezerwacji znać jej łączny koszt.

Tylko u 31% dostawców można kupić bilety lotnicze bez dodatkowych opłat i prowizji. Mimo że większość z nich nalicza dodatkowe należności w wysokości od 45 do 62 zł, można je zmniejszyć wybierając podczas rezerwacji odpowiednią metodę płatności. Dodatkowe opłaty są najniższe przy płaceniu kartą Visa Electron, a najwyższe przy użyciu karty Visa Debit. Jednocześnie karty MasterCard Credit i Visa Debit są najczęściej dostępnymi metodami płatności. Jednak największą popularnością wśród Polaków cieszy się karta Visa Credit. Jeśli chodzi o udział dodatkowych opłat w całkowitym koszcie biletu, to jest on najniższy w przypadku rezerwacji lotów zagranicznych (3,4%), a najwyższy dla lotów krajowych.

"Nikt nie lubi przechodzić przez żmudny proces wyszukiwania odpowiedniego biletu tylko po to, żeby na końcu odkryć, że przy płatności wybraną kartą kredytową pojawiają się dodatkowe opłaty", powiedziała Vera Pershina, dyrektor regionalny KAYAK na Polskę i Rosję. "Dlatego cieszymy się, że możemy udostępnić naszym użytkownikom kolejną funkcję, która pozwoli im znaleźć najlepsze oferty podczas planowania podróży i uniknąć przykrych niespodzianek związanych z dodatkowymi opłatami i prowizjami", dodaje Vera Pershina.

Zespół specjalistów KAYAK.pl przeanalizował dane dotyczące dodatkowych opłat i zebrał je w formie infografiki. Dzięki temu podróżni będą mogli dokonać bardziej świadomego wyboru podczas rezerwacji lotów i sprawdzić, jakie metody płatności są najpopularniejsze wśród Polaków.

Uwagi: Średnie koszty prowizji i dodatkowych opłat za płatności poszczególnymi kartami mogą ulec zmianie. Analiza oparta jest na wyszukiwaniach dokonanych do początku sierpnia 2015.

opublikowano: 2015-09-08
Komentarze
Polityka Prywatności