4-7 dni nad Bałtykiem, w kwaterze prywatnej lub apartamencie- to najczęstszy wybór urlopowiczów 2015

Tegorocznym numerem jeden jest polskie morze. Być może to warunki pogodowe są głównym wyznacznikiem obranego przez wczasowiczów kierunku, gdyż prognozy zapowiadają upały w większości miejsc nad polskim wybrzeżem. I choć w górach również ma być słonecznie, to jednak gorąca plaża i szum morskich fal są bardziej pożądaną alternatywą. Miejscowościami, które najchętniej wybierają Polacy są Gdańsk i Kołobrzeg.

Na spędzenie urlopu w tych kurortach łącznie decyduje się aż 34% użytkowników. Zaraz po nich uplasowały się Sopot (14%) oraz Łeba (12%). Spośród miejscowości górskich zdecydowanym liderem jest Zakopane. Na urlop w stolicy Tatr zdecydowało się ok 6% użytkowników.

Urlopowicze szczególnie cenią swobodę i niezależność, gdyż najczęściej wybieranymi obiektami noclegowymi są kwatery prywatne. Decyduje się na nie aż 42% użytkowników, zaraz po nich znalazły się apartamenty- 34%. Mniej osób decyduje się na niskobudżetowe obiekty takie jak pensjonaty (8%) czy hostele (3%). Najmniej chętnie odwiedzane są zamki, kempingi oraz gospodarstwa agroturystyczne, na nie decyduje się 1% użytkowników.

Źródło: Noclegowo.pl

Najczęściej odpoczywamy w parach (45%) lub grupach czteroosobowych (20%). Popularne są także wyjazdy "w trójkę". Samotni podróżnicy stanowią 3% urlopowiczów, to nie wiele mniej niż pary z dziećmi. Rzadko Polacy decydują się także na spędzenie wakacji w szerszym gronie liczącym powyżej 5 osób. Może wynika to z trudności ze znalezieniem miejsca noclegowego dla większej grupy w przypadku, gdy poszukiwania rozpoczynamy "na ostatnią chwilę". Z danych serwisu Noclegowo.pl wynika, że aż 5% użytkowników poszukuje noclegu na dzień przed wyjazdem, a tylko co piąta osoba rezerwuje wakacje powyżej tygodnia wcześniej. Takie działanie znacznie zawęża wybór ofert noclegowych.



Źródło: Noclegowo.pl

Ile zapłacimy?

Jeżeli chodzi o ceny to są one dość zróżnicowane. W przypadku Łeby średnia cena za nocleg wynosi 88zł, ponad dwukrotnie więcej zapłacimy w Sopocie czy Gdańsku, koszt jednej nocy to średnio 190-200 zł. Wyższe ceny w Trójmieście warunkuje większa podaż obiektów o podwyższonym standardzie, jednak to wakacje w mieście okażą się najbardziej kosztowne. Noc we Wrocławiu to około 280zł, zaś w Poznaniu 272zł. Kraków pozostaje najdroższym miastem- tam jedna noc to koszt średnio 397zł.


Źródło: Noclegowo.pl

… i na jak długo wyjeżdżamy?

Z danych zgromadzonych przez serwis Noclegowo.pl wynika, że prawie połowa podróżujących decyduje się wyjechać na 4 do 7 dni. Duża grupa deklaruje również wypoczynek planowany na okres 1-3 dni. Najwyraźniej Ci, którzy nie mogą pozwolić sobie na dłuższy wyjazd chcą cieszyć się latem chociaż przez jeden weekend. 16% użytkowników odpoczywać będzie powyżej tygodnia. Niestety niespełna 1% użytkowników może wykorzystać ponad 14 dni urlopu.



Źródło: Noclegowo.pl

W kwestii dodatkowych udogodnień najistotniejsze dla Polaków okazały się parking oraz w pełni wyposażona łazienka. Najwięcej zapytań padło właśnie o nie. W dalszej kolejności poszukujący noclegu w serwisie pytali o dostępność lodówki, telewizora i Internetu. Polacy cenią sobie wypoczynek w komfortowych warunkach. Również plac zabaw i miejsce na grill czy ognisko okazały się ważne. Średnio co trzeci użytkownik pytał o możliwość spędzenia wakacji z pupilem. Najmniej uwagi wczasowicze przykładają do takich elementów jak sejf, klimatyzacja czy możliwość palenia na terenie obiektu.


Źródło: Noclegowo.pl

Istnieje wiele miejsc proponujących oferty dostosowane do potrzeb klientów. Wiadomo, że każdy ma inne wymagania i upodobania, dlatego warto jak najszybciej rozpocząć ustalanie szczegółów wyjazdu oraz poszukiwania idealnej opcji. Wybór na ostatnią chwilę jest co prawda mniejszy i trudniejszy, ale wykonalny i niekiedy może pozytywnie zaskoczyć.


opublikowano: 2015-07-31
Komentarze
Polityka Prywatności