Saxony Travel Summit wzmocni turystykę przyjazdową do Niemiec

W dniach 11-15 września 2022 r. odbył się szczyt turystyczny Saxony Travel Summit.

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) we współpracy z Saksońską Organizacją Turystyczną (Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen, TMGS) dała dodatkowy impuls dla turystyki przyjazdowej po kryzysie spowodowanym pandemią koronawirusa. W terminie 11-15 września 2022 r. odbył się szczyt turystyczny Saxony Travel Summit, który dał możliwość nawiązania nowych kontaktów między niemiecką branżą turystyczną a przedstawicielami biur podróży z zagranicy.

W spotkaniu wzięło udział około 80 zagranicznych biur z 12 ważnych europejskich rynków źródłowych: Holandii, Szwajcarii, Austrii, Polski, Czech, Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji, Belgii, Danii, Norwegii, Finlandii i USA. Na wspólnych warsztatach, które odbyły się się 13 września 2022 r. zaprezentowało się około 50 wystawców z Saksonii.

Przedstawiciele biur podróży mogli wziąć udział w wycieczkach informacyjnych po Dreźnie oraz Saksonii. Goście poznali również Torgau i Lipsk, Zwickau i Chemnitz, Rudawy, Vogtland, Górne Łużyce, Krainę Łaby i Szwajcarię Saksońską.

- Wobec trudnych warunków, takich jak trwająca wojna w Ukrainie, wysoka inflacja, wzrost cen, kryzys energetyczny, zmieniona sytuacja geostrategiczna i niepewność co do dalszego rozwoju sytuacji związanej z koronawirusem, ważne jest teraz ukierunkowanie działań na rynki o szczególnie wysokim potencjale. Rynki europejskie oraz USA jako najważniejszy rynek daleki mają największy potencjał dla niemieckiej turystyki przyjazdowej, a także zapewniają najsilniejszy impuls w fazie ożywienia po pandemii – informuje Petra Hedorfer, prezes zarządu DZT.

- Cieszę się, że we współpracy z DZT udało się nam zorganizować w Saksonii to najwyższej klasy wydarzenie. Po dwóch trudnych latach spowodowanych pandemią ważne jest, żw wykorzystaliśmy tę okazję do promowania Saksonii na arenie międzynarodowej jako miejsca wypoczynku. Saksonia jest wyjątkowym, światowej klasy celem podróży kulturalnych i miejskich w połączeniu z niepowtarzalnymi doznaniami przyrodniczymi i chcieliśmy to pokazać międzynarodowej branży turystycznej – mówi Barbara Klepsch, minister kultury i turystyki Saksonii.

- Saksoński Szczyt Turystyczny jest częścią obszernego pakietu działań związanych z promocją zagraniczną prowadzoną przez Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen. Po długiej nieobecności gości z zagranicy z powodu koronawirusa, kontakt osobisty jest teraz szczególnie ważny. Nasza strategia pozostawania w umysłach i sercach potencjalnych gości poprzez stałą informację w czasie pandemii już przynosi owoce. To także dzięki naszym przedstawicielom i ścisłej współpracy z DZT udało nam się utrzymać kontakt z branżą turystyczną na ważnych dla nas zagranicznych rynkach źródłowych – dodaje Veronika Hiebl, prezes zarządu TMGS.

                                                                                                   JEN/mat.pras.

data ostatniej modyfikacji: 2022-10-05 09:53:07
Komentarze
 
Polityka Prywatności