Najlepsze europejskie kierunki na ucieczkę przed zimą

W obliczu rosnących cen energii i kosztów ogrzewania, które stają się coraz większym
problemem w miarę zbliżania się chłodnych miesięcy, wielu mieszkańców Europy szuka
sposobu na obniżenie kosztów życia, przenosząc się tymczasowo do cieplejszych miejsc.
Tacy turyści korzystają z możliwości zdalnej pracy, aby spędzić tę zimę w cieplejszym
klimacie.

Holidu, wyszukiwarka domów i apartamentów wakacyjnych, przeanalizowała do których miejsc najlepiej wybrać się w miesiącach zimowych. Tą analizę przeprowadzono porównując temperaturę i godziny nasłonecznienia we wszystkich nadmorskich miastach w Europie, aby określić, w którym miejscu najlepiej spędzić sezon zimowy. Niezależnie od tego, czy chcesz uniknąć wysokich rachunków za ogrzewanie, czy po prostu pragniesz rozkoszować się słońcem tej zimy, zobacz nasz ranking TOP 10.

Najlepsze miejsce na ucieczkę przed zimą według kraju

Hiszpania: Los Cristianos
Średnia liczba godzin słonecznych zimą 320,60. Średnia temperatura zimą 20,6ºC Nasz ranking wygrywa Los Cristianos na Teneryfie. To oficjalnie najlepsze miejsce w Europie na ucieczkę przed zimą! Jeśli brakuje Ci słońca i ciepłych temperatur, to właśnie destynacja dla Ciebie! Los Cristianos może pochwalić się 320+ godzinami słońca w okresie zimowym, a temperatura zimą to średnio 20.6ºC. Udaj się na jedną z tutejszych rajskich plaż lub wybierz się do zoo, pełnego różnych gatunków małp. W tym miejscu na pewno nie będziesz się nudził!

Grecja: Agios Nikolaos
Średnia liczba godzin słonecznych zimą 261,46. Średnia temperatura zimą 16.4ºC Na drugim miejscu i zarazem najlepszą, słoneczną destynacją w Grecji jest beztroskie Agios Nikolaos, położone na największej greckiej wyspie - Krecie. Ze średnią liczbą godzin słonecznych w zimie wynoszącą ponad 261 h i średnią temperaturą w zimie wynoszącą 16,4ºC, to urocze, nadmorskie miasteczko pozostaje w czołówce ciepłych miejsc nawet w grudniu. Przyjeżdżając tu zimą, unikniesz tłumów turystów i będziesz mógł spokojnie rozkoszować się tutejszymi plażami, lokalnymi restauracjami oraz pobliskimi farmami oliwnymi.

Włochy: Siracusa
Średnia liczba godzin słonecznych zimą 258,20. Średnia temperatura zimą 16.4ºC. Najlepszym miejscem we Włoszech na naszej liście jest historyczne miasto Siracusa położone na Sycylii. Średnia liczba godzin słonecznych w zimie wynosi tutaj średnio 258h, a średnia temperatura zimą to 16,4ºC. Wybierz się na historyczną wycieczkę do Syracuse, odkryj wiele ciekawostek archeologicznych lub delektuj się włoskim winem i zjedz typowo włoskie jedzenie z widokiem na morze.

Portugalia: Luz
Średnia liczba godzin słonecznych zimą 250,10. Średnia temperatura zimą 15,8ºC. Następne na naszej liście jest małe, nadmorskie miasteczko Luz w Portugalii, ze średnią liczbą godzin słonecznych w zimie wynoszącą 250h i temperaturą zimą wynoszącą średnio 15,8ºC. Luz położone jest w regionie Algarve, w pobliżu zapierających dech w piersiach plażach i jest otoczone imponującymi klifami. Nie przegap tej niepozornej miejscowości podróżując do Portugalii.

Francja: Cala Rossa
Średnia liczba godzin słonecznych zimą 252,46. Średnia temperatura zimą 13.8ºC. Numerem jeden wśród miejsc we Francji, w których zimą raczej nie zmarzniesz jest Cala Rossa. Średnia liczba godzin słonecznych w zimie to średnio 252h, a temperatura wynosi tu średnio 13,8°C. Cala Rossa zachwyci Was oszałamiającą plażą z białym piaskiem i turkusowym morzem.

Wyniki, które szczególnie nas zainteresowały
Który kraj pojawia się najwięcej w pierwszej setce ciepłych destynacji?
Hiszpania! Nie jest niespodzianką, że dzięki ciepłej pogodzie i wielu słonecznym dniom, prawie 60% miast z pierwszej setki znajduje się w Hiszpanii. Nowoczesne miasta i piękne wybrzeża sprawiają, że z pewnością znajdziesz tu idealne miejsce na ucieczkę przed zimą.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną tabelę danych z listą najlepszych europejskich destynacji na spędzenie nadchodzącej zimy.
https://www.holidu.pl/magazine/najlepsze-sloneczne-miejsca-zima-europa

Metodologia
Ten ranking powstał na podstawie analizy średnich danych dla każdego nadmorskiego miasta w Europie znajdującego się w odległości 1km od morza. Przeanalizowane zostały dane od października do lutego, aby określić, które z miast jest najlepszą destynacją na podróż w okresie zimowym. Dzięki danym z World Weather Online, obliczyliśmy średnią liczbę godzin słonecznych i średnią temperaturę w danym miesiącu.
Te dwa punkty danych zostały następnie połączone, aby określić, które miasta uzyskały najlepsze wyniki sumując obydwa wskaźniki. Miasta bez dostępnych danych zostały wykluczone z rankingu.

data ostatniej modyfikacji: 2022-11-18 10:23:27
Komentarze
 
Polityka Prywatności