Dubajski hotel Address Beach Resort pobił rekordy Guinnessa

Pod koniec marca 2021 r. kurort ustanowił dwa nowe rekordy Guinnessa.

Nowoczesny hotel Address Beach Resort, usytuowany w samym sercu Jumeirah Beach Residence, został otwarty w grudniu 2020 r. Dwie 77-piętrowe bliźniacze wieże hotelu odmieniły panoramę Jumeirah Beach i Zatoki Perskiej, tworząc nowy architektoniczny symbol na mapie Dubaju.

Address Beach Resort to pierwszy nadmorski kurort wybudowany przez Address Hotels + Resorts, należącej do grupy Emaar Hospitality Group.

Budynek składa się z dwóch 77-piętrowych wież, połączonych u góry wspólnym mieszkalnym piętrem skybridge. W jednej z wież znajduje się 217 pokoi i apartamentów, w tym pokoje typu deluxe, apartamenty z jedną lub dwiema sypialniami, a także trzypokojowe apartamenty prezydenckie. Są tam również wyjątkowe restauracje, kameralny salon The Lounge, otoczony drzewkami oliwnymi oraz obiekty rekreacyjne i rozrywkowe.

W drugiej wieży mieści się Address Residences czyli 443 w pełni umeblowane apartamenty oraz 478 nieumeblowanych luksusowych mieszkań. Do obiektu należy także 100-metrowa prywatna plaża. Na gości czekają nowoczesne sale konferencyjne, siłownia oraz wielokrotnie nagradzane The Spa at Address.

Address Beach Resort jest przyjazny zarówno dla rodzin z dziećmi (dedykowane baseny i dziecięce kluby), jak i dorosłych, którzy chcą odpocząć od codziennego zgiełku. Z hotelu rozciąga się niesamowity widok na Zatokę Perską, Palm Jumeirah, Dubai Marina i Ain Dubai.

Pod koniec marca 2021 r. kurort ustanowił dwa nowe rekordy Guinnessa. To właśnie w dubajskim hotelu Address Beach Resort znajdują się:

  • najwyżej położony odkryty basen typu infinity (na 77 piętrze, na wysokości 294 m), z którego rozciąga się niesamowity widok na Zatokę Perską, wyspę Bluewaters i Palm Jumeirah.

  • najwyżej na świecie położone mieszkalne piętro skybridge, łączące dwie hotelowe wieże (również na wysokości 294 m).

Chris Newman, rzecznik Emaar Hospitality Group, mówi „Cieszymy się, że mogliśmy otworzyć pierwszy nadmorski obiekt marki Address, położony w jednej z najpopularniejszych lokalizacji w Dubaju, uwielbianej zarówno przez mieszkańców, jak i turystów”.

„Najnowocześniejsza konstrukcja budynku i zastosowanie niespotykanych wcześniej udogodnień wyznaczają nowe standardy w luksusowym stylu życia i dubajskiej gościnności” dodaje Federico Rota, zastępca dyrektora generalnego Al Ain Holding.

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2021-04-13 16:19:46
Komentarze
 
Polityka Prywatności