Sieć a&o otworzyła pierwszy hostel w Budapeszcie

Dawna fabryka gier karcianych z 1910 roku została gruntownie odnowiona i przekształcona w hostel ze 108 pokojami i 412 miejscami noclegowymi.

28 sierpnia sieć a&o Hostels, największa prywatna marka hostelowa w Europie, otworzyła swój pierwszy obiekt noclegowy na Węgrzech.

Niezwykły obiekt w urokliwej dzielnicy

Nowy hostel został otwarty w modnej dzielnicy Budapesztu Erzsébetváros (Elisabethstadt), będącej dawnym centrum społeczności żydowskiej miasta. Najnowszy a&o jest stosunkowo mały. Posiada 108 pokoi i 412 łóżek i tak jak pozostałe hostele, jest centralnie położony. W dzielnicy, nazwanej na cześć cesarzowej węgiersko-austriackiej, znaleźć można urokliwe bary, kawiarnie i restauracje, małe uliczki ze sztuką i kolorowymi muralami. To wszystko zaledwie 10 minut spacerem od głównego dworca kolejowego, Dunaju lub słynnej synagogi.

Budapesztański a&o zlokalizowano w dawnej fabryce Gier Karcianych, której historia sięga 1910 r. Zachowując autentyczność budynku, nieruchomość została powiększona o dodatkowe piętro, co było wyzwaniem dla projektujących przestrzeń architektów. Historia fabryki została ujęta w sposób wyjątkowy. Miejscy projektanci Martón Avery, Bakos Zsuzsi i Fork Imre z kolektywu artystów ALL CAPS przekształcili klatkę schodową w podróż przez współczesny świat gier karcianych. Różne motywy na każdym z pięter służą jako swoisty kierunkowskaz dla gości.

Cechą szczególną hostelu jest wewnętrzny dziedziniec, charakterystyczny element budapesztańskiej architektury, który naturalnie przedłużył hol wejściowy. Dobudowana przeszklona winda, umieszczona na wewnętrznym dziedzińcu połączyła cztery piętra budynku.

Planowany dalszy rozwój

- To wspaniały, kompaktowy hostel w tętniącej życiem metropolii. Budapeszt ma wiele do zaoferowania zarówno pod względem kulturowym, jak i historycznym, dlatego jest idealnym miastem dla a&o – mówi Oliver Winter, założyciel i dyrektor generalny a&o.

Berlińska sieć hosteli jest teraz obecna w 23 miastach i 8 krajach europejskich. Do dyspozycji gości jest łącznie 39 obiektów, z czego kolejny niedługo zostanie otwarty.

- Pandemia spowolniła tempo naszej ekspansji, ale w zasadzie nic nie zmieniło się w planach rozwoju a&o. W przyszłości jednak będziemy poszukiwali obiektów do przejęcia, a w mniejszym stopniu tworzyli nowe - informuje Henri Wilmes, dyrektor ds. inwestycji w a&o,

Kolejny hostel zostanie wkrótce otwarty w Kopenhadze, a we Florencji i Heidelbergu, następne lokalizacje zostały już zabezpieczone. Włochy i Hiszpania wciąż figurują „wysoko na liście berlińczyków”

Oferty specjalne do końca roku 2020

a&o na Węgrzech do 31 grudnia 2020 r. oferuje specjalne promocyjne stawki. Rezerwacje można składać, tak jak dotychczas przez stronę internetową a&o, pośredników online i biura podróży. Do końca tego roku a&o spodziewa się udzielić w nowym hostelu około 12 000 noclegów.

a&o posiada hostele w następujących miastach: Austria - Graz, Salzburg, Wiedeń | Czechy - Praga | Dania - Kopenhaga | Niemcy - Aachen, Berlin, Brema, Kolonia, Dortmund Drezno, Dusseldorf, Frankfurt, Hamburg, Lipsk, Monachium, Norymberga, Stuttgart, Weimar | Węgry - Budapeszt | Włochy - Wenecja | Polska - Warszawa | Holandia – Amsterdam.

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2020-09-08 15:09:26
Komentarze
 
Polityka Prywatności