Rekordowy rok w niemieckiej turystyce

W ubiegłym roku wzrosła liczba turystów zagranicznych odwiedzających Niemcy oraz ilość wykorzystanych noclegów. Również Polacy coraz chętniej wyjeżdżają turystycznie do naszego zachodniego sąsiada.

2019 był kolejnym rokiem wzrostów w niemieckiej turystyce. Po raz dziewiąty z rzędu odnotowano zwiększenie ilości noclegów obcokrajowców. Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego w okresie od stycznia do grudnia ubr. zagraniczni goście skorzystali z 89,9 mln noclegów (w obiektach z minimum 10 łóżkami). Oznacza to wzrost o 2,6 % w stosunku do analogicznego okresu roku 2018 i dodatkowe 2,2 mln noclegów. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat liczba noclegów wzrosła o ponad 30 mln.

- Pomimo trudnych warunków ramowych jak spowolnienie gospodarcze w strefie euro, niepewność związana z brexitem, konflikty handlowe czy debata klimatyczna udało nam się osiągnąć kolejny sukces. Konsekwentna strategia marketingowa prezentująca Niemcy jako kierunek turystyki wysokiej jakości, wdrażanie naszej strategii cyfrowej oraz dobór tematów w promocji spowodowały, że jeszcze więcej gości przekonało się do naszych produktów - komentuje Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT).

Niezwykle dynamicznie rośnie liczba Polaków odwiedzających Niemcy. W okresie od stycznia do grudnia 2019 r. liczba rezerwacji wykorzystanych przez naszych rodaków w Niemczech wzrosła o 6,3% i wyniosła 349 6212 noclegów. Oznacza to wzrost o 207 000 noclegów w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Dzięki temu Polska po raz pierwszy znalazła się na 8 miejscu w rankingu rynków źródłowych. Powyższe dane statystyczne odnoszą się do zakwaterowań w obiektach powyżej dziesięciu łóżek.

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2020-04-16 16:04:13
Komentarze
 
Polityka Prywatności