Rosnąca w Polsce moda na aktywność fizyczną oraz zdrowe odżywianie na dobre zmienia oblicze turystyki. Wysoki standard pokoi czy piękne widoki już dawno przestały wystarczać bo tzw. healthy lifestyle, już na stałe zintegrowany z podróżami wielu osób, coraz bardziej kieruje wyborem noclegów w hotelach. I dziś, właściciele polskich obiektów cztero i pięciogwiazdkowych praktycznie w standardzie oferują strefę wellness i Spa.
Wprawdzie urlop powinien kojarzyć się głównie z bezstresowym wypoczynkiem, ale dla niektórych podróżnych bywa źródłem wielu frustracji. Dobre samopoczucie podczas podróży mogą z powodzeniem zepsuć niecierpliwi współpasażerowie lub dziwne zasady obowiązujące w hotelach czy na lotnisku.
Miasto Ołomuniec leżące na Morawach Środkowych (około 180 km od Katowic) zaprasza w dniach 16-17 maja na pierwszą edycję regionalnego festiwalu gastronomicznego Garden Food Festival. Impreza odbędzie się w pięknym parku Smetanový sady. Gościom zostaną zaprezentowane nowe trendy w gastronomii i przysmaki przygotowane przez najlepszych szefów kuchni.
Najsłynniejsze czeskie uzdrowisko Karlowe Wary szykuje się do otwarcia sezonu 2015. Jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w mieście odbędzie się w pierwszy majowy weekend (od 1 do 3 maja).
Trzy europejskie miasta – Amsterdam, Londyn, Belgrad – znalazły się wśród najpopularniejszych wiosennych kierunków wybieranych przez Polaków, wynika z danych internetowego biura podróży Tripsta.pl. Polacy spędza w nich średnio 2 razy mniej czasu niż nasi zagraniczni turyści. Bez względu na to, którą grupę podróżujących weźmiemy pod uwagę tylko 9% wszystkich biletów na kwiecień i maj zostało zarezerwowanych przez młodych podróżujących.
Zwolennicy pięknych krajobrazów, całodziennych górskich wędrówek, poszukiwacze nowych smaków i miejsc, żyjący w zgodzie z ideą „slow food”, nie muszą już z niczego rezygnować, żeby zrealizować marzenia o sielskim i jednocześnie luksusowym urlopie. Nieodkrytym nadal miejscem, oferującym noclegi na doskonałym poziomie, są farmy zrzeszone w związku Roter Hahn, które w miejsce „przaśnych” kwater oferują luksusowo wyposażone apartamenty, z dala od gigantycznych korków i zatłoczonych kurortów turystycznych.
Baseny, korty tenisowe, zajęcia fitness, kurs surfingu – współczesna oferta nowoczesnych kempingów całkowicie odbiega od stereotypowych wyobrażeń. Choć turystyka caravaningowa wielu osobom wciąż kojarzy się z grillującymi emerytami, w rzeczywistości możemy zauważyć rosnącą popularność tej formy wypoczynku wśród ludzi młodych.
Nowy, bezpłatny serwis internetowy Panorama Hoteli, dostępny pod domeną hotele.pf.pl pomoże znaleźć dobry i tani nocleg.Dla chętnych do podróżowania po całym świecie studentów, to skuteczne i pomocne narzędzie.
Cisza i spokój od codzienności na łonie natury. Oferujemy pobyt w popularnych domkach wypoczynkowych. Położenie domków nad rzeką San pozwala na korzystanie z kąpieliska, jak również daje możliwość wędkowania ( posiadamy własny pas przyrzeczny).
70 lat temu odkryto najbardziej tajemniczy kompleks podziemi na Dolnym Śląsku. Dziś każdy może poznać historię tego i podobnych mu obiektów. Do wyboru podziemne miasto Osówka, opuszczona kopalnia uranu i prehistoryczna jaskinia.
Polacy coraz częściej jeżdżą na rowerach – nie tylko w życiu codziennym, ale także rekreacyjnie i dla rozrywki. Modę na jednoślady potwierdzają m.in. dane dotyczące poziomu sprzedaży. Za rosnącą popularnością jazdy rowerowej nie idzie jednak rozwój odpowiedniej infrastruktury, która wciąż pozostaje na niskim poziomie.
Szlak Orła (Adlerweg), który jest jednym z najbardziej znanych w Alpach, obchodzi w 2015 roku swoje dziesięciolecie. Z tej okazji nastąpi zmiana przebiegu trasy. Jak dotąd obejmował on 126 etapów i wiele alpejskich wariantów. Od 2015 roku jego alpejski charakter wysuwa się na pierwszy plan. Obecnie istnieją dwie drogi, z dalszych wariantów zrezygnowano. Jedna trasa prowadzi na 24 etapach przez górski świat północnego Tyrolu, druga z nich przebiega na 9 etapach przez masywy górskie Großglockner- oraz Venedigergruppe we Wschodnim Tyrolu.
O praskim Moście Karola można przeczytać chyba w każdym przewodniku. Trudniej jednak dowiedzieć się, które miejsca w Czechach są „cool“ i które są popularne również wśród miejscowych. Z myślą o tych, dla których tradycyjne oferty turystyczne to za mało, przygotowano poniższy przegląd zawierający m.in. ciekawe aplikacje na smartfony, które zaprowadzą zainteresowanych tam, gdzie Czechy są naprawdę „cool“.
Na zachodzie Czech, niedaleko uzdrowiska Karlowe Wary, w dolinie rzeczki Tepla znajdziemy malownicze, zabytkowe miasteczko Bečov nad Teplou. Niewątpliwie największą tutejszą atrakcją turystyczną, jest kompleks zamkowo-pałacowy, składający się z gotyckiej twierdzy, barokowego zamku i renesansowego pałacu. Zamek Bečov świętuje w tym roku trzydziestą rocznicę odnalezienia relikwiarz świętego Maura.
Ośrodek narciarski Filipovice w Jesionikach szykuje w sobotę 28 marca 2015 niezwykłą imprezę dla szerokiej publiczności – Open Cup w skokach narciarskich, z udziałem najlepszych skoczków, między innymi Jakuba Jandy.
Spędzanie świąt za granicą to trend, który wśród Polaków można obserwować już od kilku sezonów. Co ciekawe, coraz częściej decydują się oni na dalekie podróże. Według statystyk porównywarki ofert turystycznych KAYAK.pl, Polacy szukają okazji i kupują bilety lotnicze nie tylko do europejskich metropolii, które od lat są ulubionymi kierunkami na długie weekendy, ale coraz chętniej wybierają się również w trasy długodystansowe.
Kraj fiesty i sjesty, jak często określana jest Hiszpania, od lat jest jednym z najczęściej odwiedzanych przez Polaków miejsc w Europie. Tendencję potwierdzają także najnowsze badania CBOS, z których wynika, że w tym roku ponownie na Półwysep Iberyjski wybierze się wielu Polaków. Czy w 2015 r. padnie rekord?
Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, gdzie będziemy pytać. Wokół Poznania, tak jak i Warszawy, narosło wiele mitów, nierzadko takich, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Idzie wiosna, pora więc zaczerpnąć świeżego powietrza w płuca i poznać kilka interesujących faktów o Poznaniu.
Litwa to nie tylko Wilno, Druskienniki, parki narodowe i inne często odwiedzane przez polskich turystów miejsca. Na Litwie jest wiele miejsc o niezwykle ciekawej historii, które również warte są odwiedzenia. Do takich miejsc należą np. Kiejdany.
Elektrownia Dlouhé Straně, znajdująca się w Parku Krajobrazowym Jesioniki, jest trzecią pod względem wielkości elektrownią szczytowo-pompową na świecie. Należy do tzw. siedmiu cudów Republiki Czeskiej i najchętniej odwiedzanych miejsc w Jesionikach.