30 września 2024 r., Polskie Linie Lotnicze LOT przywróciły połączenie z Warszawy do Lyonu.
W uroczystościach na stołecznym lotnisku wzięli udział m.in. prezes zarządu Polskich Portów Lotniczych Andrzej Ilków oraz prezes zarządu PLL LOT Michał Fijoł. Na lyońskim lotnisku samolot Embraer 195 wylądował punktualnie o godzinie 10:30.
Polski przewoźnik zaprasza do podróży na trasie WAW-LYS w każdy dzień tygodnia, z wyjątkiem soboty. Dotyczy to zarówno letniej, jak i zimowej siatki połączeń.
- Połączenie Warszawy z Lyonem otwiera szereg korzyści zarówno dla sektora turystycznego, jak również biznesowego, stymulując wymianę handlową i współpracę międzynarodową. Dla podróżnych to również doskonała okazja do odwiedzenia kulinarnej stolicy Francji, docenianej przez wybitnych ekspertów z całego świata. Jestem przekonany, że mnogość atrakcji i malownicze położenie nad dwoma rzekami, przyciągnie podróżnych na pokłady naszych gościnnych samolotów – mówi Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.
Lyon oczarowuje nie tylko swoim urokiem, ale przede wszystkim niezwykłą, lokalną kuchnią. Spacerując po mieście na każdym kroku czuć jego historię i dziedzictwo kulturalne, co czyni je jednym z najbardziej wyjątkowych miejsc w Europie. Przechadzając się labiryntami lyońskich uliczek, nie sposób nie zachwycić się wszechobecnymi zapachami pysznego, lokalnego jedzenia. Tutejsze restauracje, zwane bouchons swoją sławę zawdzięczają kobietom – les mères lyonnaises – które odpowiedzialne są za stworzenie fundamentów kuchni Lyonu. Choć ich historia sięga przełomu XIX i XX wieku, to dziś dzięki nim, raczyć można się tu wyjątkowymi przysmakami. Coś dla siebie znajdą tu również miłośnicy słodkich smaków. Tutejsze cukiernie i sklepy ze słodyczami to crème de la crème światowego cukiernictwa. Nie sposób oprzeć się pralinkom czy czekoladowym wyrobom.
Odwiedzając
Lyon warto wybrać się również do serca tego miasta – dzielnicy
Presqu’ile, będącej swoistą wyspą, położoną między rzekami
Rodan i Saona. Zaskakuje ona licznymi zabytkami, instytucjami
kultury, restauracjami i kawiarniami. W jej centrum znajduje się
Plac Terreaux z bogato zdobioną fontanną oraz muzeum sztuk
pięknych, zwanym „Małym Luwrem”.
JEN/mat.pras.