SKY Express rozwija współpracę z globalnymi liniami lotniczymi

Grecka linia lotnicza SKY Express dynamicznie rozwija się, nawiązując nowe partnerstwa typu interline z kluczowymi przewoźnikami powietrznymi na całym świecie.

Dzięki temu podróżni mogą łatwiej planować swoje trasy, korzystając z przesiadek na połączenia innych linii lotniczych.

Obecnie SKY Express współpracuje z 18 liniami lotniczymi, w tym takimi renomowanymi przewoźnikami jak: Air France, American Airlines, Air Transat, Air Serbia, British Airways, Condor Flugdienst, Cyprus Airways, Delta Air Lines, easyJet, EL AL Israel Airlines, Emirates, Etihad, KLM Royal Duch Airlines, Middle East Airlines, Qatar Airways, Royal Jordanian Airlines, Transavia i Turkish Airlines.

- Jesteśmy dumni z naszych strategicznych umów, które umacniamy i rozwijamy codziennie. Te partnerstwa to wyraz zaufania ze strony 18 czołowych przewoźników, co pokazuje nasz nieustanny wzrost i wiarygodność na międzynarodowym rynku lotniczym. Naszym celem jest poszerzenie dostępności połączeń i zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na loty. Każdego dnia pracujemy, aby Grecja była atrakcyjna jako całoroczny cel podróży dla pasażerów z całego świata – stwierdził Gerasimos Skaltsas, dyrektor handlowy SKY Express.

SKY Express to grecka linia lotnicza z siedzibą na międzynarodowym lotnisku w Heraklionie.

Powstała ona w 2005 roku. Na początku linia lotnicza zajmowała się lotami regularnymi, czarterowymi, przewozami towarowymi, lotami wycieczkowymi i widokowymi, taksówek powietrznych i ratownictwa medycznego. W późniejszym okresie powstała linia Sky Express Aircargo, jako spółka joint venture z Grupą Finaval. Zajmowała się ona transportem ładunków pomiędzy Europą a Dalekim Wschodem.

Obecnie SKY Express to najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Grecji. Jej flota składa się z 23 samolotów: dwóch Airbusów A321 neo, ośmiu Airbusów A320 neo, jednego Airbusa A320 CEO, ośmiu ATR-ów 72-600 i czterech ATR-ów 42-500. Samoloty te korzystają z trzech baz: w Atenach, Heraklionie i Salonikach.

Przewoźnik obsługuje 33 trasy wewnętrzne na terenie Grecji (zapewniając połączenia z wieloma wyspami) i 15 połączeń międzynarodowych m.in. do Anglii, Francji, Niemiec, Belgii, Włoch, Cypru, Bułgarii i Polski.

Na rynkach międzynarodowych SKY Express zajmuje się głównie przewozami czarterowymi. Klienci indywidualni mogą zakupić bilety na te przeloty na stronie internetowej przewoźnika.


Jerzy Niemocińskiopublikowano: 2024-06-24
Komentarze
 
Polityka Prywatności