Ras Al Khaimah- liczba turystów w emiracie osiągnęła poziom sprzed pandemii

Ras Al Khaimah, w pierwszym półroczu br., przywitało 521 085 turystów. co oznacza powrót do poziomów sprzed pandemii i 21% wzrost w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r.

Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah (RAK TDA) ogłasza najwyższą liczbę odwiedzających od początku Covid-19. W pierwszym półroczu odwiedziło emirat Ras Al Khaimah 521 085 międzynarodowych i krajowych gości, co oznacza łączny wzrost o +21% w porównaniu z pierwszą połową 2021 r. oraz powrót do danych sprzed pandemii.

Ulepszona oferta turystyczna i hotelarska

Dobre wyniki Emiratu w 2022 roku wzmocniło otwarcie kilku nowych hoteli i kurortów, w tym Radisson Resort Ras Al Khaimah na wyspie Marjan, InterContinental Mina Al Arab, a ostatnio Mövenpick na wyspie Al Marjan, gdzie znajduje się największy pływający park wodny w Ras Al Khaimah. Emirat może teraz pochwalić się ponad 8000 miejscami noclegowymi, a 4617 nowych miejsc jest w przygotowaniu w ciągu najbliższych kilku lat.

Ras Al Khaimah znalazł się ostatnio na liście Greatest Places of 2022 magazynu Time, na której znajduje się 50 miejsc na świecie, które trzeba odwiedzić.

Coraz więcej atrakcji

Ras Al Khaimah wyróżniono ze względu na ofertę atrakcji typu „adventure” oraz oszałamiającą, unikalną topografię i georóżnorodność. W uznaniu niesamowitego naturalnego otoczenia emiratu, władze kontynuowały rozwój zrównoważonych nowych atrakcji, aby przyciągnąć odwiedzających zarówno lokalnie, jak i z zagranicy. Kluczową nową atrakcją jest Jais Sledder, najdłuższy zjazd saneczkowy w regionie, obejmujący ponad 1840 metrów zakrętów i osiągający prędkość do 40 kilometrów na godzinę. Jais Sledder gościł ponad 54 000 odwiedzających od otwarcia w lutym br.

- Ras Al Khaimah jest jednym z pierwszych miejsc w regionie, które powróciły do poziomu sprzed Covid dzięki szybkiemu dostosowaniu naszej społeczności turystycznej. Jest to tym bardziej niezwykłe, że obecny krajobraz gospodarczy i geopolityczny, w którym działamy, kieruje naszą uwagę na to, co jest ważne dla długoterminowej odporności – na dywersyfikację, społeczność i zrównoważony rozwój. Jesteśmy na dobrej drodze, aby do końca roku osiągnąć ponad 1,11 miliona przyjazdów i w pełni powróci do poziomu sprzed pandemii w ciągu zaledwie dwóch lat” powiedział

Raki Phillips, dyrektor generalny Biura promocji i Rozwoju Turystyki Ras Al Khaimah, komentując szybkie ożywienie turystyki w Emiracie,

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2022-08-08 13:38:13
Komentarze
 
Polityka Prywatności