PONAD 100 ATRAKCYJNYCH POŁĄCZEŃ TO PLAN LOT-U NA WAKACJE 2021

W siatce LOT-u będzie więcej połączeń turystycznych. Powrócą także wybrane regularne kierunki europejskie i dalekodystansowe.

W te wakacje LOT zaoferuje pasażerom ponad 100 atrakcyjnych kierunków w Europie, przywróci także wybrane połączenia do Ameryki Północnej i Azji. Ze względu na pandemię i zmniejszony popyt na podróżowanie, siatka połączeń będzie realizowana w ok. 50 proc. w stosunku do lata 2019 roku. Przewoźnik w tym sezonie postawił na kierunki turystyczne, które cieszą się największą popularnością wśród Polaków, a jednocześnie są bezpieczne dla podróżujących. Zgodnie z prognozami dla branży lotniczej, to właśnie ruch turystyczny będzie istotną częścią odbudowującego się rynku przewozów lotniczych. Nie zabraknie także połączeń czarterowych realizowanych we współpracy z biurami podróży.

#LOTnaWakacje – najwięcej połączeń do Grecji

W tym roku pasażerowie mogą wybierać spośród szerokiej oferty kierunków turystycznych w Europie, które pozwolą na odpoczynek w ciepłym klimacie. Sezonowe połączenia wakacyjne będą realizowane z Warszawy i portów regionalnych – Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Katowic, Poznania i Rzeszowa.

Najwięcej połączeń LOT będzie realizował do Grecji, która w ub. roku była najchętniej wybieranym kierunkiem podróży Polaków. W tym roku zaproponujemy w sumie 26 połączeń do 14 greckich portów. Na przełomie maja i czerwca, LOT poleci m.in. na Kos, Zakintos, Rodos, Santoryn, Mykonos, Kefalonię, Korfu, Samos oraz do Salonik, Kalamaty, Heraklionu, Chanii, Aten i Prewezy. Oprócz tego, pasażerowie będą mogli wybrać się do Larnaki na Cyprze, Dubrownika, Splitu i Zadaru w Chorwacji, Ochrydy i Skopje w Macedoni, do Podgoricy i Tivatu w Czarnogórze, Burgas i Warny w Bułgarii czy Tbilisi i Batumi w Gruzji, na Majorkę, Maltę i Ibizę czy też do włoskich miast – Wenecji, Rimini, Lamezii-Terme, Neapolu, Olbii, a także do Palermo na Sycylii. W sezonie wakacyjnym przywrócona zostanie do obsługi również Lubljana, Barcelona i Bejrut. Rejsy te będą wykonywane186-miejscowymi Boeingami 737.

- W tym roku, zgodnie z zapowiedziami planujemy umocnić naszą obecność na rynku podróży turystycznych i czarterowych. Nasza wakacyjna oferta powstała z myślą zarówno o biurach podróży, jak i turystach indywidualnych. Obserwując również odradzający się popyt przywracamy połączenia z naszej regularnej siatki połączeń. Pasażerowie będą mogli wybierać w sumie z ponad 100 miast w Europie, Ameryce Północnej i Azji - mówi Michał Fijoł, Członek Zarządu ds. Handlowych.

W sezonie letnim LOT rozpocznie przywracanie wybranych połączeń regularnych w Europie. Polski przewoźnik obsłuży połączenia do Budapesztu, Bukaresztu, Kopenhagi, Sofii i Zagrzebia, Amsterdamu, Brukseli, Paryża, Frankfurtu, Wiednia, Zurychu, Madrytu, Oslo, Monachium i Billund. Z końcem marca br. LOT uruchomił rejsy do Kijowa, Zagrzebia, Pragi, a od kwietnia wrócił do Lwowa, Dusseldorfu i Hamburga, Stuttgartu, Nicei, a od maja do Dublina, Kluż-Napoki, Berlina, Luksemburga i Erywania.

Powrót na wybrane połączenia dalekiego zasięgu

W sezonie letnim LOT zwiększy częstotliwości połączeń na rejsach transatlantyckich. Od czerwca średnio raz dziennie wykonywane będą rejsy z Warszawy do Nowego Jorku (JFK) oraz Chicago, cztery razy tygodniowo z Warszawy do Toronto oraz trzy razy tygodniowo z Warszawy do Newark. Wznowione zostaną również połączenia do Miami i Los Angeles w liczbie dwóch każdego tygodnia. Ponadto wykonywane będą loty z Krakowa: dwa tygodniowo do Chicago, jeden raz do Nowego Jorku oraz z Rzeszowa do Newark również raz tygodniowo. Do Azji LOT wykona regularne połączenia na obsługiwanych dotąd trasach – z Warszawy do Seulu 3 razy w tygodniu oraz do Tokio, a także raz w tygodniu z Budapesztu do Seulu. Ze względu na obostrzenia oraz aktualną sytuację epidemiczną LOT przesunął rozpoczęcie operacji na Sri Lankę i do New Delhi. Przewoźnik nadal będzie również latał do Chin (Tiencin).

W zależności od sytuacji pandemicznej i popytu na podróże, LOT będzie dostosowywał kształt siatki i częstotliwość połączeń w sezonie letnim 2021 r.

JEN/mat.pras.


opublikowano: 2021-05-26
Komentarze
Polityka Prywatności