Nekera ogłasza eksplozję rezerwacji i uruchamia pistolety w polskich hotelach

Ponowne otwarcie polskich hoteli spowodowało gwałtowny wzrost rezerwacji.

Popyt jest ogromny, a ze względu na możliwe jedynie 50% obłożenie w większości obiektów położonych w górach brakuje już wolnych pokoi na najbliższe dwa tygodnie.

Eksplozja rezerwacji

Przez zaledwie jeden tydzień: od czwartku 04.02, kiedy to zostały potwierdzone pogłoski o planowanym otwarciu, do czwartku 11.02, kiedy nowe Rozporządzenie zostało opublikowane znakomicie sprzedawały się wolne pokoje będące w dyspozycji biura podróży Nekera w takich miejscowościach jak Zakopane, Białka Tatrzańska, Szklarska Poręba, Karpacz, Świeradów Zdrój, Szczyrk, Wisła czy Ustroń.

„Przez ostatni tydzień dzienna liczba rezerwacji w Nekera sięgnęła najlepszych wyników z sezonu letniego ubiegłego roku. Do końca lutego w Tatrach, Sudetach i Beskidach pozostały w sprzedaży ostatnie pokoje hotelowe, jest też jeszcze trochę wolnych miejsc w obiektach nieskategoryzowanych, dla których ustawodawca przewidział możliwość sprzedaży 100% wolnych miejsc – komentuje Maciej Nykiel, prezes biura podróży Nekera.

W piątek 12.02 uruchomione w Polsce także wszystkie wyciągi narciarskie, w górach panują doskonałe warunki do jeżdżenia, a tysiące snowboardzistów i narciarzy wyruszyło na ponownie otwarte stoki.

Pistolety w hotelach

Prawdziwym wyzwaniem dla całej branży hotelarskiej i narciarskiej jest zapewnienie bezwzględnego reżimu sanitarnego, który pozwoli na utrzymanie w mocy postanowień Rozporządzenia, a co za tym idzie również otwarcie hoteli po 28 lutego.

Jeżeli zobaczycie obsługę hotelowa z pistoletem lub plecakiem, który wygląda jak z filmu „Gwiezdne Wojny” - nie bójcie się, to znaczy, że hotel jest bezpieczny.

Nową odpowiedzią na walkę z Covid w obiektach hotelowych staje się technologia - elektrostatyka. Amerykańska firma Victory Innovations wprowadziła urządzenia elektrostatyczne, które stosowane jest do dezynfekcji hoteli, pensjonatów, sal konferencyjnych, biur, ośrodków narciarskich, siłowni.

Charakteryzują się szerokim spektrum działania przeciwko bakteriom, drożdżom, grzybom, wirusom i nie zostawiają przykrego zapachu co jest kluczowe w branży hotelarskiej.

„Z tej technologii korzystają już najwięksi gracze na rynku m.in. Mariott Hotel Group w EMEA. My również zamierzamy wykorzystać zjawisko elektrostatyki i patenty firmy Victory Innovations w procesie certyfikacji polskich hoteli, które oferujemy do sprzedaży na naszym rynku. Proponowane przez Victory rozwiązanie jest nie tylko łatwe, szybkie i relatywnie tanie w obsłudze przez hotelarzy, ale przede wszystkim spełnia najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa, które stanowią podstawę strategii „Odpowiedzialnej Sprzedaży NEKERA” w roku 2021. Bezpieczeństwo Klientów w hotelach i na stokach narciarskich będzie w dalszym ciągu naszym priorytetem, a także podstawą do podejmowania kolejnych decyzji po 28 lutego – dodaje Nykiel”

Touroperator NEKERA oferuje polskim Klientom możliwość wyjazdu do około 15.000 hoteli na całym świecie. W ofercie biura podróży znajduje się także około 950 obiektów noclegowych w Polsce.

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2021-02-17 10:16:52
Komentarze
 
Polityka Prywatności