Air Astana ogranicza połączenia w sezonie jesienno-zimowym

Air Astana Airbus A321LR - Business Class - Passagiere k - Foto Air Astana

Od 21 października br. kazachska linia lotnicza Air Astana zmniejszy liczbę lotów międzynarodowych do Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Ukrainy i Niemiec.

Tygodniowa częstotliwość lotów do Stambułu zmniejszy się z 16 do 12 lotów, do Dubaju - z 12 do 8 lotów, do Kijowa - z 3 do 1 lotu, do Frankfurtu - z 6 do 4 lotów. Jednocześnie linia lotnicza zamierza uzupełnić swoją siatkę połączeń o loty czarterowe do Sharm El Sheikh na egipskim wybrzeżu Morza Czerwonego oraz na Malediwy. Krajowy rozkład lotów pozostaje niezmieniony.

- Doceniamy i rozumiemy powody rządów i wysiłki zmierzające do powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa. Branże związane z podróżami, turystyką i wypoczynkiem są potężnym źródłem globalnej aktywności gospodarczej i miejsc pracy. Niezbędne jest, aby te branże były w stanie w znaczący sposób ponownie się uruchomić na początku 2021 r. W przypadku niepowodzenia konsekwencje finansowe i społeczne będą dotkliwe zarówno dla gospodarek narodowych, jak i dla życia ludzi. Jesteśmy głęboko przekonani, razem z IATA i Stowarzyszeniem Asia Pacific Airlines (AAPA), których jesteśmy pełnoprawnymi członkami, że testy Covid-19 przed odlotem dla pasażerów zamierzających odbyć loty międzynarodowe są kluczem do ponownego uruchomienia - skomentował Peter Foster, prezes i dyrektor generalny Air Astana.

Według badań IATA kabina samolotu najbardziej skutecznie zabezpiecza podróżnych przed infekcją koronawirusem w porównaniu z innymi miejscami publicznymi, a testy PCR i maseczki na pokładzie to skuteczne metody zwalczania rozprzestrzeniania się infekcji.

Od początku 2020 roku zarejestrowano 44 przypadki możliwej infekcji podczas podroży lotniczych choć w tym okresie przewieziono 1,2 miliarda pasażerów. To średnio 1 przypadek na 27 milionów pasażerów. Cechy konstrukcyjne samolotu zapewniają dodatkową ochronę pasażerów przez stosowanie na pokładzie samolotów filtrów HEPA o skuteczności usuwania ponad 99,9% zanieczyszczeń (w tym bakterii i wirusów) oraz częstej wymianie powietrza w kabinie pasażerskiej. Powietrze na pokładzie samolotów jest wymieniane 20-30 razy na godzinę.

Air Astana spełnia wszystkie normy sanitarne ustanowione przez Głównego Państwowego Lekarza Sanitarnego ds. Transportu Republiki Kazachstanu, takie jak noszenie masek medycznych przez załogę i pasażerów itp.

Air Astana, narodowy przewoźnik Kazachstanu, obsługuje ponad 60 tras krajowych i międzynarodowych z hubów w Nur-Sultan i Ałmaty.

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2020-10-23 14:22:37
Komentarze
 
Polityka Prywatności