Dwie nowe gwiazdki Michelin w Chorwacji

Restauracje Boškinac (miejscowość Novalija) i LD Terrace (miejscowość Korčula) otrzymały po jednej gwiazdce Michelin, a restauracje Pelegrini (Šibenik), 360º (Dubrownik), Monte (Rovinj), Noel (Zagrzeb) i Draga di Lovrana (Lovran) utrzymały swoje dotychczasowe gwiazdki.

Chorwacja jest bogatsza o dwie nowe gwiazdki Michelin. Restauracje Boškinac (miejscowość Novalja) i LD Terrace miejscowość Korčula) otrzymały po jednej gwiazdce Michelin, a restauracje Pelegrini (Szybenik), 360º (Dubrownik), Monte (Rovinj), Noel (Zagrzeb) i Draga di Lovrana (Lovran) utrzymały swoje dotychczasowe gwiazdki. Oprócz tego na listę Bib Gourmand wpisano

jeszcze dwie restauracje. Tym samych Chorwacja może się pochwalić łącznie 70-ma restauracjami z rekomendacją Michelin. Jest to rezultat niezapowiedzianych wizyt profesjonalnych inspektorów Michelin w chorwackich restauracjach. Na stronie internetowej tego najbardziej prestiżowego na świecie przewodnika po restauracjach opublikowano listę chorwackich restauracji.

- Niezwykła różnorodność chorwackiej kuchni to jeden z coraz ważniejszych motywów przyjazdu Gości z Polski. Ogromnie się cieszę, że dzięki nowym wyróżnieniom Michelin-a Polacy będą mogli poznawać jej sekrety w wykonaniu świetnych Szefów Kuchni z nagrodzonych restauracji - powiedziała dr Agnieszka Puszczewicz, dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce.

- Jesteśmy wyjątkowo dumni, że Chorwacja posiada łącznie siedem restauracji z prestiżową gwiazdką Michelin. Tym samym miejscowości Novalja i Korčula dołączyły do chorwackich destynacji mogących pochwalić się autentyczną i wysokiej jakości ofertą gastronomiczną. Michelin jest światowym synonimem jakość w gastronomi, a Chorwacja to kraj posiadający wysokiej jakości ofertę gastronomiczną, która obecnie stanowi ważny motyw przyjazdów, ale i powrotów gości do naszego kraju. Jestem przekonany, że przyniesie nam to wspaniałe efekty promocyjne i posłuży jako impuls do dalszego rozwoju i zachowania naszych autochtonicznych smaków - powiedziDyrektor Generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, Kristjan Staničić Jednocześnie pogratulował on wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym restauracjom, a w szczególności właścicielom i pracownikom restauracji Boškinac i LD Terrace, których praca i kreatywność zostały docenione przez inspektorów Michelin.

Wybór chorwackich restauracji oraz chorwacką gastronomię skomentował również na stronie internetowej Michelin Gwendal Poullennec, Dyrektor Międzynarodowy Przewodnika Michelin.
Obok zeszłorocznych restauracji Batelina (Banjole), Konoba Vinko (Konjevrate), Agava (Zagrzeb) i TAČ (Zagrzeb), w tym roku rekomendacje Michelin Bib Gourmand otrzymały również Konoba Škoj (Šolta) i Zlatne Gorice (Varaždin Breg). To wyróżnienie przyznawane jest restauracjom, które oferują wysokiej jakości menu w przystępnych cenach.

- Nowe wyróżnienia przyznane przez Michelin potwierdzają, że chorwacka scena gastronomiczna z roku na rok się rozwija. Jednoczenie są także wielką nagrodą dla wszystkich, którzy pracują nad polepszeniem jakości przygotowania i prezentacji oraz nad kreacją doznań kulinarnych. Chorwacja buduje image atrakcyjnego kulinarnego kierunku turystycznego, oparty na wyjątkowej różnorodności regionalnej ofert gastronomicznej. Badania Food Travel Monitor pokazały, że w czasie wyjazdu turystycznego nawet 93% gości doświadczyło jakiegoś 'wyjątkowego doznania związanego z jedzeniem i piciem'. Jest to dowód na to, że gastronomia to dzisiaj produkt, którym zainteresowani są prawie wszyscy. Właśnie dlatego wyjątkową uwagę w nadchodzącym okresie strategicznym kładziemy na enologię i gastronomie oraz łącznie producentów i podmiotów z branży turystycznej, a także na wzmacnianie dodatkowego pozycjonowania Chorwacji jako nowej gastro ikony Europy - powiedział Minister Turystyki Republiki Chorwacji, Gari Cappelli.


data ostatniej modyfikacji: 2020-04-03 15:44:03
Komentarze
 
Polityka Prywatności