Rowerem po włoskim regionie Emilia Romagna

Na miłośników jazdy na rowerze w regionie Emilia Romagna czeka ponad 8 000 tras drogowych i ścieżek rowerowych.

Emilia Romagna, dzięki położeniu geograficznemu i ukształtowaniu terenu jest idealnym regionem dla rowerzystów. Większość jego powierzchni zajmują równiny, co stwarza znakomite warunki do jazdy rowerem. Jest tu zarówno międzynarodowa trasa rowerowa dla profesjonalistów, jak również normalne ścieżki rowerowe zwykłych turystów.

Od Ferrary, Bolonii do wybrzeża i rejonu Apeninów jest wiele idealnych miejsc do jazdy na rowerze. Miejsca te są dobrze przystosowane do tego typu wycieczek i gwarantują niezapomniane widoki i wrażenia. Ponadto Emilia Romagna to kraina czterech dużych tras turystycznych, które łączą się z wielką siecią europejskich szlaków rowerowych - Eurovelo.

Dwie z tych tras rowerowych, Vento i Ciclovia del Sole, przecinają cały region. Trasa Ciclovia del Sole z Werony do Florencji, która zostanie ukończona w czerwcu 2020 r., to międzynarodowa trasa z półwyspu na Maltę. Wiedzie ona na przestrzeni 650 km i obejmuje 4 włoskie regiony: Wenecję Euganejską, Emilia Romagna, Lombardię i Toskanię.

Ferrara, europejskie miasto rowerów

Miasto Ferrara może pochwalić się rekordem pod względu ilości użytkowanych rowerów, który przyznał międzynarodowy portal turystyczny Skyscanner. To renesansowe miasto ma we Włoszech największą liczbę rowerów na jednego mieszkańca (100 000 rowerów na 135 000 mieszkańców) i jest jednym z miast europejskich, które można w całości zwiedzić na rowerze. Z tego też powodu Ferrarę nazywa się „miastem rowerów”. Drogi rowerowe Ferrary nie kończą się na ścieżkach wokół zabytkowego centrum. Istnieje wiele tras o różnym stopniu trudności, które przecinają terytorium Ferrary i wiodą aż do morza i Parku Delty Padu.

Bolonia i Rimini - przystanki na rowerowym szlaku

Bolonia, oprócz wielu miejskich tras, może pochwalić się tym, że jest pierwszym włoskim miastem, które posiada stacją rowerową położoną w pobliżu dworca autobusowego i zaledwie 300 metrów od dworca kolejowego. To doskonałe miejsce startowe dla tych, którzy przyjeżdżają pociągiem i chcą zwiedzać miasto na dwóch kołach. Obecnie Bologna Bike Station „Dynamo”, posiada między innymi strzeżony parking, warsztat i wykwalifikowany personel do napraw wszystkich rodzajów rowerów. Ponadto turyści znajdą tu przydatne informacje na temat tras i możliwości rezerwacji wycieczek po mieście. Bolonia może również pochwalić się specjalną Obwodową Drogą Rowerową. Ta specjalna obwodnica obejmuje trasę rowerową o długości 8,4 km, z których 5 km wiedzie drogami zacienionymi przez drzewa.

Pod koniec bieżącego roku zostanie otwarta nowa stacja rowerowa w Rimini. Jej lokalizacja, także sąsiaduje ze stacją kolejową. Ma to zachęcić turystów podróżujących pociągami do korzystania z rowerów i zwiedzania miasta na dwóch kołach.

Terrabici - hotele dla rowerzystów

Od 2014 r. 43 hotele specjalizujące się w obsłudze turystów rowerowych, zebrane w regionalnym konsorcjum Terrabici, promują region Emilia Romagna jako miejsce dogodne dla rowerzystów. Hotele te przygotowały wyjątkową ofertę dla miłośników dwóch kółek. Usługi Terrabici obejmują nie tylko noclegi, ale także szeroki wachlarz usług dla rowerzystów: od przechowywania rowerów po pomoc techniczną, od masaży po spersonalizowane menu dla sportowców.

Na Riwierze znajduje się już około dwudziestu klubów specjalizujących się w turystyce rowerowej, sto hoteli rowerowych oraz hotele z usługami dla rowerzystów. Wśród miejscowości Riwiery, warto wymienić Cesenatico, które oprócz hoteli Bike & Beach ma nowe stowarzyszenie Giro Hotels. Koncentruje się ono głównie na obsłudze zagranicznych turystów podróżujących rowerami.

Ponadto w Rimini działa klub Bike Hotels, który obejmuje trzy- i czterogwiazdkowe hotele, które oferują między innymi usługę wynajmu ze specjalnym bezpłatnym numerem, pod którym rowerzyści mogą znaleźć pomoc zarówno w razie awarii, jak i złej pogody.

W stowarzyszeniu Bike Hotels w Cattolica zrzeszone są hotele, które dysponują łącznie 700 pokojami. Organizacja ta oferuje specjalne pakiety wakacyjne i 35 tras, które ukazują piękno regionu i wzgórz Romagna wraz z poznawaniem smaków regionalnej kuchni oraz lokalnego wina.

Jeśli jest się fanem odkrywania na rowerze nowych pięknych zakątków Włoch, warto zaplanować swoją wycieczkę po Emilia Romania i skorzystać z dogodności infrastruktury rowerowej, jakie oferuje ten region.

Informacje o regionie Emilia Romagna:

www.travelemiliaromagna.com

https://blog.travelemiliaromagna.com/cycling-emilia-romagna-pure-joy

Oferty na wyjazdy rowerowe:

https://www.terrabici.com/

JEN


data ostatniej modyfikacji: 2019-07-05 14:48:02
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
ATAS_220.gif

Ogólnopolski przegląd uczelni
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Budynek WSB w Poznaniu
miniatura Inauguracja roku akademickiego
miniatura WSE-03
 
Polityka Prywatności