Na górskie wycieczki do Innsbrucka?

Sport uprawiamy dla przyjemności – osobom kierującym się tą myślą przewodnią polecamy piesze szlaki w okolicach Innsbrucka prowadzące na hale, które za trud wędrówki nagradzają pięknymi widokami i przysmakami schroniskowej kuchni. Prawie wszystkie schroniska na halach są zagospodarowane i oferują typowe tyrolskie potrawy.

Nawet wycieczka na tereny wysokogórskie nie musi być nadmiernie męcząca. Idealny punkt wyjścia dla wędrówek i wypraw rowerowych w wysokie góry stanowi na przykład dolina Sellrain, której miejscowości Sellrain, Gries i St. Sigmund należą do elitarnego kręgu wiosek alpinistycznych wybranych przez Austriacki Związek Alpinizmu (w całej Austrii jest tylko 20 takich wiosek). Można też wsiąść do jednej z kolejek linowych i poszybować w górę gondolką. Dla najmłodszych miłośników gór zapewne nie znajdziecie bardziej atrakcyjnej propozycji, niż górski park rozrywki Ferienparadies Natterer See, w którym wraz z przyjaciółmi i niezwykle pomysłowymi opiekunami przeżyją codziennie nową przygodę. Nie bez znaczenia jest fakt, że oferta ta jest bezpłatna dla wszystkich turystów.
 
Okolice miejscowości wypoczynkowych koło Innsbrucka można z powodzeniem eksplorować także na dwóch kółkach. 115 km oficjalnie wytyczonych górskich tras rowerowych obejmuje odcinki o najróżniejszych stopniach trudności: od „lekko pod górkę" po „całkiem strome”. Szlak rowerowy brzegiem Innu jest natomiast idealny na rodzinne wycieczki. Trochę większe wyzwanie stanowią przeznaczone dla wędrowców cieszących się bardzo dobrą kondycją szlaki na szczyt lub drogi wspinaczkowe, m.in. Innsbrucker i Kühtaier Klettersteig. Miłośnicy golfa również nie będą rozczarowani, gdyż specjalnością pól golfowych w Igls, Rinn i Lans jest oferujący przepiękne widoki alpejski wariant tego szlachetnego sportu.
 
Po wysiłku fizycznym naturalnym wyborem będzie orzeźwiająca kąpiel w chłodnych wodach Natterer See lub Lanser See. O uzupełnienie nadwątlonych sił zadbają liczne zajazdy i restauracje, nie wyłączając ekskluzywnych świątyń smaku, które w 25 miejscowościach wypoczynkowych wokół Innsbrucka zapewniają przyjemne uczucie sytości. Gdy jednak pogoda nie dopisuje, spędzenie nie mniej przyjemnego dnia wakacji gwarantuje Innsbruck, który ma dla odmiany do zaoferowania wiele miejskich atrakcji, jak zakupy, zwiedzanie, spacery po Starym Mieście i wiele innych.
 
Więcej informacji: Innsbruck Tourismus, Tel. +43-512-59850, office@innsbruck.info, www.innsbruck.info

źródło: Austria.info

Przy okazji można coś zwiedzić w Innsbrucku:)
  • zamek cesarski Hofburg powstał w XIV w. Początkowo pełnił role obronne. Najważniejszy okres w historii zamku to lata 1495–1519 r. W tym czasie zamek został przebudowany na późnogotycką rezydencję cesarza Maksymiliana I, który przeniósł tu swój cesarski dwór. W latach 1520-30 – powstały 3 dziedzińce: duży, mały i kuchenny. W latach 1536-70 Hofburg zyskał barokowy wygląd (m.in. powstały malowidła ścienne na dziedzińcach). W latach 1754-56 Maria Teresa Habsburg dokonała przebudowy zamku na styl rokokowy. Na jej cześć wybudowano kolumnę, na szczycie której znajduje się jej posąg. Rok 1918 przyniósł upadek monarchii Habsburgów. To wydarzenie kończy historię zamku jako miejsca o charakterze reprezentacyjnym. Zamek uznany został za jedną z trzech najważniejszych kulturalnych budowli Austrii obok wiedeńskich zamkówHofburg i Schönbrunn. Cała zabudowa zamkowa obejmuje powierzchnię 26 300 m², jednak apartamenty cesarskie (27 pokoi na 2. piętrze budynku) udostępnione do zwiedzania obejmują ok. 2 150 m². Są wśród nich m.in.: sala balowa (Riesensaal), sale reprezentacyjne (pokój Lothringer), kaplica zamkowa, sypialnie cesarskie, salony (różowy i biały), pokój cesarzowej Sisi (Rodellzimmer), pokój chiński, salon z biedermeierowską kolekcją mebli i wiele innych. W zamkowych pomieszczeniach (np. w sali balowej, gotyckiej i barokowej piwnicy, w kaplicach) oraz na dziedzińcach odbywają się różne imprezy kulturalne.
  • zamek Ambras – położony poza centrum miasta zaliczany jest do najbardziej znaczących zabytków Innsbrucka. Swoje kulturalno- historyczne znaczenie zawdzięcza osobie arcyksięcia Ferdynanda II (1529-1595). Bogate zbiory zamkowe obejmują: zbroje z kolekcji Ferdynanda II, przedmioty codziennego użytku, galerie portretów dynastii Habsburgów od Albrechta III (1349-1395) do cesarza Franciszka II (1768-1835) (dzieła Łukasza Cranacha, Antona Mora, Tycjana, van Dycka i Diego Velásqueza), zbiór dzieł sztuki z okresu późnego średniowiecza oraz salę hiszpańską. Sala hiszpańska powstała w latach 1569-1572 jako sala balowa. Ma 43 metry długości i jest jedną z najważniejszych sal wolnostojących okresu renesansu. Elementami szczególnej wartości są: bogato zdobione okna, 27 obrazów tyrolskich książąt, drzwi wejściowe oraz drewniane, częściowo pozłacane i intarsjowane kaseto
  • kościół dworski (Hofkirche z XVI w.) z nagrobkiem cesarza Maksymiliana I
  • katedra św. Jakuba – wybudowana została w stylu barokowym w latach 1717 – 24. Na uwagę zasługują tu: obraz Matka Boska Wspomożenia Wiernych w głównych ołtarzu dzieło Łukasza Cranacha, freski i stukaterie sklepienia braci Asamów, a także grobowiec Maximiliana III projektu Caspara Grasa z 1620 r.
  • Alpenzoo – najwyżej położone europejskie zoo (727 m n.p.m.), w którym zamieszkuje obecnie ponad 2000 zwierząt 150 gatunków, których naturalnym środowiskiem życia są Alpy. Utworzony w 1962 r. ogród zoologiczny prowadzi działalność w zakresie ochrony gatunków, badawczą oraz kształceniową. Spacerując po ogrodzie zobaczymy: niedźwiedzie, bobry, borsuki, kozice, wilka, żubra, dziki, ibisy grzywiaste, orłosępy brodate, ptaki z rodziny kurowatych i wiele innych. Przejście przez zoo zajmuje ok. 2 godzin.
  • Goldenes Dachl - "Złoty dach" – uważany jest, symbol miasta, znajduje się w Starym Mieście, które jest jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w całej Austrii. Goldenes Dachl miasto zawdzięcza cesarzowi Maximilianowi I. Powstał z okazji jego ślubu z córką księcia mediolańskiego Bianką Marią Sforza. Dach wykusza zdobi 2738 złoconych miedzianych gontów. Obecnie w budynku tym znajduje się Muzeum Olimpijskie. Obok niego znajduje się Helblinghaus – jeden z najładniejszych budynków Starego Miasta. Obecnie znajduje się w nim hotel
  • Ferdinandeum – kolekcję sztuki gotyckiej oraz dzieła malarstwa z XIX i XX w.
  • Skocznia Bergisel organizowany jest trzeci konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Oprócz tego dwukrotnie odbywały się tu Mistrzostwa Świata i również dwukrotnie - Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Skocznia, na której dwukrotnie zapłonął znicz olimpijski powstała w 1927 r. Bergisel jest skocznią znaną i szanowaną. Ma za sobą liczne przebudowy. Jedna z nich została wymuszona przez okoliczności - w 1941 roku wybieg został wykorzystany jako boisko piłkarskie, kibice zajęli oprócz trybun także wieżę startową. Nie wytrzymała ona przeciążenia i zawaliła się. Zginęły cztery osoby. Odbudowę ukończono dopiero po wojnie.

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, Historia i autorzy



opublikowano: 2015-05-14
Komentarze
 
Polityka Prywatności