Podróże i rekreacja

10 najbardziej zaludnionych miast świata

Seul
Strona www: www.centerfly.pl

Zastanawialiście się kiedyś gdzie znajdują się najbardziej zatłoczone miasta świata? Portal Centerfly.pl – bilety lotnicze przygotował infografikę z 10 takimi miastami.

1.Tokio, Japonia / ok. 37.6 milliona

Stolica Japonii, zajmująca największą jej wyspę - Honsiu na Oceanie Spokojnym. Wspólnie z Jokohamą, Saitamą, Kawasaki i kilkoma innymi miastami nad zatoką tworzy tzw. Wielkie Tokio. Istniejące od 2500 lat miasto wprost tonie w magii orientu i rytuałów. Tokio to miejsce ekstremalnie nowoczesne, pełne zgiełku, życia i energii.

Tokio

2. Dżakarta, Indonezja / ok. 26 millionów

Stolica i największe miasto Indonezji. Jedno z najszybciej rosnących miast na świecie. Istnieje od XVI wieku i rozwijając się, łączy w sobie wiele odmienności kulturowych z racji osiedlania się imigrantów z całej Azji. Dżakarta jest pełna nowoczesności, ale i zabytków, kipiąca orientem i wielkomiejskim zgiełkiem.

Dżakarta

3. Seul, Korea południowa / ok. 22,5 miliona

Stolica Republiki Koreańskiej (Korei Południowej). Ekonomiczne, społeczne, polityczne oraz kulturowe centrum kraju, które przyciąga tłumy. Gęstość zaludnienia przekłada się z całą pewnością na energię miasta - jest dynamiczne, tłoczne i gwarne. Bardzo żywiołowe i tak samo nowoczesne. W Seulu można się zatracić bez pamięci.

Seul

4. Delhi, Indie / ok. 22 milionów

Ogromne miasto i dawna stolica Indii. Z historią, sięgającą roku 1200 p.n.e., wyjątkowo barwną kulturą i orientem, który przyciąga, zachwyca i na zawsze pozostaje w pamięci. Ponad wszelką wątpliwość, to miasto tłoczne, ciasne i ruchliwe. Próżno w Delhi szukać pustych uliczek, oddalonych od zgiełku - Delhi żyje dynamicznie przez całą dobę.

Delhi

5. Szanghai, Chiny / ok. 21 milionów

Ogromne (największe) miasto Chin. Jednocześnie jest również najludniejszym miastem kraju. Szanghaj - oprócz tego, że gwarny, głośny, tłoczny i ruchliwy, jest także nowoczesny i energiczny. Przy całej nowoczesności nie można jednak zapomnieć o jego magicznej, sięgającej ponad 1000 lat wstecz historii.

Szanghaj

6. Manila, Filipiny / ok. 21 milionów

Stolica Filipin na malowniczej wyspie Luzon. Manila jest jednym z miast, które rosną w oczach. Coraz nowocześniejsze, piękniejsze i bardziej przyciągające. Charakterystyczny jest tu kontrast - bogactwo miesza się z biedą, a nowoczesność z historią. I oczywiście, jak na bardzo zatłoczone przystało - jest miastem hałasu, gwaru i tłumu ludzi.

Manila

7. Karaczi, Pakistan / ok. 21 milionów

Karaczi jest największym miastem w Pakistanie. Jest również jego centrum finansowym i ekonomicznym. Jak na azjatyckie piękno przystoi, Karaczi - oprócz tego, że jest gwarnym i żyjącym całodobowo miejscem, pełnym kolorytu wschodu, jest również pełne magicznego orientu i przyciągającej kultury.

Karaczi

8. Nowy Jork, USA / ok. 20 milionów

Nowy Jork to najbardziej zaludnione miasto USA. I nie bez przyczyny znalazło się na naszej liście. Nowy Jork znany jest chyba najbardziej właśnie z gwarności, dynamiki życia, energii i zupełnie zasłużonego przydomku miasta, które nigdy nie śpi. Mimo stosunkowo młodej historii, zdecydowanie jest tu co robić i czym zająć czas.

Nowy Jork

9. Sao Paulo, Brazylia / ok. 20 milionów

Największe miasto w Brazylii i jednocześnie w Ameryce Południowej. Znane z wielu atrakcji turystycznych, istniejące od 1554 roku, bogate w zabytki i jednocześnie wyjątkowo rozkochujące swoją kulturą. Barwne kontrasty przyciągają spojrzenia - oszklone centra finansjery i bogaci inwestorzy, graniczą z dzielnicami biedy i domkami, ledwo trzymającymi się kupy.

Sao Paulo

10. Mexico City, Meksyk / ok. 19,5 miliona

Stolica Meksyku i jego największe miasto. Jedno z najstarszych na świecie, pamiętające XIV wiecznych Azteków, przyciąga uwagę kulturą, którą zastać można wyłącznie w tym miejscu na świecie. Spuścizna Azteków przyciąga mnóstwo turystów, którzy obok niezwykłej kultury, doceniają barwne życie miasta i jego niezaprzeczalny urok.

Mexico City

data ostatniej modyfikacji: 2015-01-14 13:52:40
Komentarze
Ostatnie:
10.10.2018 15:23
Dodał(a): ~felga
Chodzi o obszar metropolitalny a nie samo miasto. Niektóre miasta mają mały obszar "główny" i otoczone są sąsiednimi miastami, które tworzą kompleks miejski miasta centralnego. Te dane wcale nie są zawyżone. Pomyśl trochę zanim coś napiszesz.
23.08.2017 20:46
Dodał(a): ~ktos
Te liczby to wy chyba z kart tarota wzieliscie...
25.07.2017 11:16
Dodał(a): ~bt
Tutaj ikonografika na ten temat, moze się przyda: http://www.blogtransportowy.pl/2017/03/najbardziej-zatoczone-miasta-na-swiecie.html
4.06.2017 14:57
Dodał(a): ~krzysztof kaczmarzyk
w new delhi jest pół miliona mieszkanców na kilometr kwadratowy w tokio które ma nr 1 na tej liście niespełna 6 tysięcy a w mumbaiu którego nie ma na tej liście jest 30 000 ludzi na kilometr kwadratowy a właśnie gęstość zaludnienia liczy się dzieląc liczbe ludnośći na kilometr kwadratowy zatem gratulacje dla autorów arykułu za rzetelną prace
12.12.2016 12:22
Dodał(a): ~NoGlupoty
Takie głupoty a na pierwszym miejscu w google pod tym gasłem smutne
Wszystkie komentarze (10)


Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura FOTO 5
 
Polityka Prywatności