Polska ma do zaoferowania o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać. Z pomocą w odkryciu jej tajemnic przychodzi pełen podróżniczych inspiracji cykl „Poznaj Polskę z Travelist”, co tydzień publikowany na stronie Magazynu Travelist. Zawiera nie tylko ciekawostki na temat najpiękniejszych polskich zakątków, ale także rekomendacje kulinarne i wiele więcej. Tym razem zacumujemy przy Wybrzeżu Zachodnim.
Od początku lipca w siatce LOT-u pojawiły się pierwsze połączenia dalekodystansowe do: Kanady, Korei Południowej i Japonii oraz loty do Wielkiej Brytanii, Albanii, Czarnogóry i na Ukrainę.
W czerwcu do Chorwacji przyjechało 892 tys. gości, którzy zrealizowali 4,79 mln noclegów, co stanowi jedną trzecią liczby turystów w stosunku do analogicznego okresu w latach ubiegłych.
Trudna sytuacja związana z ostatnimi wydarzeniami wcale nie oznacza, że sezon wakacyjny został odwołany! Polska stoi otworem przed podróżnikami i wczasowiczami, którzy chcą czuć się bezpiecznie, odpocząć, a przy okazji odkryć coś nowego. Travelist ruszył z inspirującym cyklem „Poznaj Polskę z Travelist”, w ramach którego pokazuje polskie zakątki na nowo. Materiały zachęcają nie tylko do podróżowania, ale także do wsparcia polskiej turystyki. W Magazynie Travelist co tydzień ukazują się ciekawostki na temat kolejnych regionów naszego kraju. W dzisiejszej kolejnej odsłonie, wybieramy się wspólnie na Wybrzeże Środkowe.
1 lipca odbył się pierwszy lot z Budapesztu do Abu Zabi. Wkrótce uruchomione zostaną loty do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich z Bukaresztu, a we wrześniu z Sofii, Katowic i Kluż-Napoki.
Zapraszamy na wycieczkę do hut szkła i wytwórni biżuterii na północy Czech, w okolicach Liberca. Rejon Gór Izerskich i Łużyckich, od Kamenickiego Šenova, przez Jablonné v Podještědí, aż po Desną i Turnov od stuleci słynie z produkcji dobrej jakości, pięknego szkła, szklanych koralików i biżuterii. Znajdziemy tu huty szkła, niektóre powstałe już w XVI wieku, jak również szkoły szklarskie, wytwórnie szkła i biżuterii i muzea szklarskie. Projekt Dolina Kryształowa łączy wszystkie te obiekty i proponuje turystom wstęp na jeden wspólny bilet.
Bułgaria kusi krajowych i zagranicznych turystów bezpłatnymi plażami lub dużą obniżką cen za korzystanie z parasoli i leżaków. W zamian za ulgi dla turystów podmiotom wynajmującym plaże obniżono koszt dzierżawy.
Na lotnisko we Wrocławiu wraca 12 kierunków brytyjskich oraz pięć kierunków ukraińskich. Dziś rusza również pierwszy kierunek południowy. Łącznie w lipcu w ofercie tanich linii będzie już blisko 40 połączeń z Wrocławia, a w sierpniu pojawią się dwa kolejne (Rzym Ciampino i Faro). Od 1 lipca do stolicy Dolnego Śląska powraca też Lufthansa, a 3 lipca LOT uruchamia pierwsze z 13 nowych połączeń wakacyjnych.
Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie informuje, iż ze względu na poprawiającą się sytuację epidemiologiczną w woj. śląskim, Ministerstwo Zdrowia RCz zdecydowało o uznaniu woj. śląskiego za obszar o obniżonym zagrożeniu epidemiologicznym.
Tegorocznym zwycięzcą w konkursie na Historyczne Miasto Roku 2019 w Czechach został Štramberk, miasteczko położone u podnóża Beskidów (około 40 km od Ostrawy). Dzięki malowniczym uliczkom i drewnianym budynkom z XVIII i XIX wieku, nazywany jest Wołoskim Betlejem.
W wakacje można polecieć na urlop do 36 najbardziej popularnych europejskich kurortów z dziesięciu krajowych lotnisk. Bilety na wakacyjne rejsy LOT-u są w cenach już od 99 PLN.
Biuro Podróży Tourist Polska uruchomiła nowy portal miejsc noclegowych w Polsce. Można na nim nie tylko zarezerwować nocleg, ale również zaplanować cały urlop.
Po kilkumiesięcznym remoncie 12 czerwca 2020 roku zostało otwarte Portmoneum – Muzeum Josefa Váchala w mieście Litomyšl. Nazwa Portmoneum pochodzi od nazwiska właściciela domku Josefa Portmana. Ten urzędnik, drukarz, bibliofil i kolekcjoner sztuki zafascynowany był twórczością znanego grafika, rzeźbiarza, malarza i ilustratora książek Josefa Váchala (1884-1969). Poprosił artystę o wykonanie fresków ściennych w swoim domu, w którym planował otworzyć muzeum Váchala. Artysta ozdobił dwie izby w budynku, a także znajdujące się wewnątrz sprzęty. Na ścianach i sufitach powstały niezwykłe malowidła przedstawiające demony, zbójców, skrzaty i inne istoty, jak również sceny z biblii i znaki zodiaku.
Tunezja starannie przygotowała się na bezpieczne przyjęcie turystów i teraz promuje się jako #tunisia_ready_und_safe. Z myślą o zapewnieniu gościom bezpieczeństwa wprowadzono specjalny protokół sanitarny.