Podróże i rekreacja

Wzrost zainteresowania spędzaniem urlopu w Egipcie spowodował, że na polskim rynku pojawił się nowy touroperator zajmujący się organizacją wypoczynku w tym kraju. To biuro podróży ETI oferujące głównie pobyty we własnej sieci hotelowej Red Sea Hotels.
Na zewnątrz robi się coraz zimniej i coraz częściej pada deszcz... Czy to dobry moment, by pomyśleć o urlopie? Doskonały! Warto wyjść poza utarte schematy i skorzystać z możliwości, jakie dają chłodniejsze pory roku.
Polacy ponownie coraz częściej wybierają Egipt jako miejsce swojego wypoczynku.
Ochłodziło się, wcześniej zapada zmrok, zbliża się dzień Wszystkich Świętych, czas odwiedzania grobów i wspominania zmarłych. Jesienną wycieczkę do Czech możemy połączyć ze zwiedzaniem ciekawych nekropolii, katakumb czy miejsc pamięci.
Jak wybrać najlepsze miejsce w samolocie? Jak zarezerwować najlepszy hotel? Co zrobić, żeby zawsze mieć dostęp do internetu w trakcie podróży? Oraz jak odpowiednio zapakować walizkę? Odpowiedzi na te i inne pytania oraz 9 lifehacków przydatnych w podróży znajdziesz poniżej.
Popyt na urlop w Niemczech nadal rośnie. Według informacji Federalnego Urzędu Statystycznego, od stycznia do lipca liczba noclegów turystów z zagranicy, w obiektach zakwaterowana posiadających minimum 10 łóżek, wzrosła o 1,4 mln noclegów, tj. o 3,1 % w stosunku do roku ubiegłego
W dniach od 12 do 15 października w Pradze zagości piąta edycja niezwykłej imprezy - Signal Festival. Zabytkowe budowle praskie rozświetlą prezentacje audiowizualne. Miejscowi i zagraniczni artyści przedstawią na ulicach miasta główne trendy nowych technologii oświetleniowych i nowoczesny design. Na gości czekają ciekawe instalacje, koncerty i przedstawienia w centrum miasta, a także w dzielnicy Vinohrady.
W ciągu 26 lat suwerennego rozwoju Uzbekistan stworzył rozpoznawalną na całym świecie markę turystyczną swojego kraju.
Co tu pisać, najlepiej wejść na stronę Funclubu:) Z całego serca ich polecamy, są idealni dla studentów. redakcja
ITAKA, największy polski touroperator, rozpoczyna sprzedaż LATA 2018. Ponad 1300 ofert, 6 nowych destynacji, w tym 4 wyspy. Nowe hotele i wycieczki objazdowe. Nowe kierunki i miejsca, gdzie od lat lubią wypoczywać Polacy. To już 29. lato z ITAKĄ.
Przyznawanie wizy do Uzbekistanu w dwa dni i nie wymaganie dodatkowych dokumentów to zmiany, w przepisach, które będą obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku.
Mikulov, malownicze miasteczko winiarskie ulokowane jest na południu Moraw, tuż przy granicy z Austrią. Nad miastem dominuje barokowy zamek, dawniej własność Liechtensteinów, później Dietrichsteinów, za których panowania otrzymał on swój obecny wygląd. Do najciekawszych pomieszczeń zamkowych należy biblioteka, sala przodków, a także piwnica z największym muzealnym rarytasem – wielką beczką na wino z roku 1643, o pojemności 1014 hektolitrów (135 tysięcy butelek), unikatem na skalę europejską.
Ponad 300 tysięcy zwiedzających, nagroda za najlepszy projekt ekspozycji, pogłębienie współpracy gospodarczej – to efekt polskiej obecności na Astana EXPO 2017.
Na koniec lipca o 63% wzrosła liczba turystów odwiedzających tureckie kurorty w rejonie Antalyi. O 52 % wzrosła liczba polskich turystów w tym regionie. Polacy jadąc do Turcji najczęściej na miejsce urlopu wybierają znakomite hotele w Antalyi.
Gdy za oknem szarówka i jesienna plucha, z utęsknieniem wspominamy mijające wakacje i myślimy o kolejnych wyjazdach poza sezonem, gdy ceny są korzystniejsze, a kurorty nie tak przepełnione turystami. Coraz popularniejsze wśród Polaków stają się kierunki azjatyckie – najwięcej ofert znajdziemy na Bali, Sri Lance czy tajlandzkiej wyspie Phuket. Ceny w Azji, w zależności od miejsca i terminu, wahają się średnio od 30 do 230 euro za noc dla dwóch osób.
Słynny rozbójnik Rumcajs, tytułowy bohater powieści Václava Čtvrtka oraz czechosłowackiego serialu animowanego dla dzieci świętuje w tym roku okrągłą rocznicę 50 urodzin. Graficzny wizerunek Rumcajsa stworzył w roku 1967 malarz Radek Pilař. Václav Čtvrtek umieścił postać poczciwego szewca w swym ukochanym Jiczynie, rozbójnik stał się więc symbolem tego pięknego miasteczka.
Od 2 listopada Wizz Air zainauguruje dwa nowe połączenia z Polski, które połączą Katowice i Wrocław z Agadirem w Maroku.
W pierwszym półroczu 2017 roku do Czech przyjechało ponad 286 tysięcy Polaków, o 13 procent więcej, w porównaniu z tym samym okresem roku 2016. Najwięcej turystów odwiedziło Pragę (ponad 110 tysięcy, wzrost o 4 procent) i Morawy Południowe (około 43 tysięcy, wzrost o 14 procent). Popularny wśród polskich turystów był także region kralovehradecki (ponad 37 tysięcy turystów, wzrost o 23 procent), liberecki (ponad 21 tysięcy, wzrost o 40 procent) i północnomorawski (ponad 17 tysięcy, wzrost o 9 procent).
Kolejowo-autobusowy przewoźnik LEO Express otwiera nową linię autobusową łączącą Polskę, Słowację i Węgry. Kursy wystartują we wtorek 29 sierpnia br. Ceny biletów rozpoczynają się od 19 PLN.
City Breaks czyli krótkie wyjazdy do miast to coraz częściej wybierana forma wypoczynku. Neckermann rozszerza ofertę hoteli w najpopularniejszych metropoliach.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Gala absolwenta 2016 - 07
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie