Podróże i rekreacja

Rok 2018 jest dla Republiki Czeskiej szczególnie ważny - przed 100 laty, 28 października 1918 roku powstała niepodległa Czechosłowacja. Przez cały rok w całym kraju odbywają się rocznicowe uroczystości, wystawy i inne ciekawe imprezy.
Organizator Targów TT Warsaw – spółka MT Targi Polska S.A. podpisała umowę z ENIT (Narodową Agencją ds. Turystyki Włoskiej) przyznającą status kraju partnerskiego podczas tegorocznych targów.
Na koniec września w Chorwacji zrealizowano 100 milionów noclegów. Ten poziom wykorzystania bazy noclegowej osiągnięto miesiąc wcześniej niż w 2017 roku.
W drewnianych ławkach siedzą nieruchomo postacie wiernych, odziane w białe szaty. Modlą się z opuszczonymi głowami. W kościele panuje kompletna cisza, nikt się nie porusza, nie oddycha. Te dziwne postacie są bowiem rzeźbami przypominającymi duchy Niemców sudeckich, zamieszkujących dawniej tutejszą wioskę.
Osada z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu weźmie udział w 54. edycji Head of the Charles Regatta - jednej z największych i najbardziej prestiżowych imprez wioślarskich na świecie. Sponsorem strategicznym wyjazdu jest BMW Dynamic Motors.
PŻB wprowadziła na trasę z Gdańska do Nynäshamn koło Sztokholmu nowy prom i oferuje atrakcyjne promocje m.in. w ramach akcji „Weekend za pół ceny”.
Kawa to napój, którym rozkoszuje się cały świat, a jej odmian i rodzajów nie sposób zliczyć. Prawdziwy kunszt w jej przygotowywaniu osiągnęli Turcy. 29 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kawy.
Jesień i zima to dla wielu osób idealny moment na egzotyczne wczasy i wyjazd do miejsc, gdzie letnia aura trwa cały rok. Biura turystyczne już kuszą atrakcyjnymi cenami i podróżami na rajskie plaże. Warto pamiętać, że ciepłe, tropikalne kierunki są piękne i ekscytujące, ale wymagają szczególnego przygotowania.
Od sezonu letniego 2019 roku linie lotnicze Ukraine International Airlines uruchomią nowe regularne loty do Bukaresztu w Rumunii, Sofii w Bułgarii oraz Izmiru w Turcji.
Pierwsza edycja Dubai Fitness Challange okazała się bardzo udana i spotkała się z dużym zainteresowanie ze strony mieszkańców Dubaju. Z tego też powodu organizatorzy imprezy postanowili ją kontynuować w kolejnych latach i zadbać o rozszerzenie jej programu.
Unity Line proponuje na wesoło uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji organizuje specjalny rejs. Ciekawie zapowiada się też Rejs Andrzejkowy oraz Sylwester na morzu.
Wizz Air wprowadza optymalizację swoich struktur w Polsce. Zamknięta zostanie baza w Poznaniu, natomiast rozwijana będzie baza w Gdańsku. Baza w Warszawie zyska nowe samoloty. Przybędzie też nowych połączeń.
Miłośników koni i jazdy konnej zapraszamy na wycieczkę do regionu Czech Wschodnich. Tradycje końskie sięgają tu wielu stuleci. Koń, jako symbol odwagi i siły, znajduje się także w herbach niektórych miast, między innymi Pardubic, Hlinska, Slatiňan czy Vysokiego Mýta. To właśnie w tym regionie znajdziemy jedną z najstarszych stadnin na świecie, jak również możemy podziwiać najtrudniejsze wyścigi konne w Europie.
Rainbow Tours jako jedno z pierwszych polskich biur podróży odkryło Sardynię dla polskich turystów i od kilku lat z powodzeniem organizuje wyjazdy na tę włoską szmaragdową wyspę. Wyjazdy te organizowane są przy współpracy z polskim biurem podróży Renata Travel z Sardynii.
Dwóch największych deweloperów Dubaju ogłosiło projekty nowoczesnych spektakularnych marin powstających właśnie w centrum miasta.
Neckermann Podróże startuje ze sprzedażą oferty Lato 2019. Już dziś biuro podróży umożliwia rezerwację przyszłorocznych wakacji ze zniżkami sięgającymi 60% i pakietem dodatkowych korzyści. Najnowsza oferta touroperatora to ponad 50 słonecznych kierunków i 3000 obiektów dostępnych z dojazdem własnym lub z przelotem ze wszystkich lotnisk lokalnych.
Polska Izba Turystyki organizuje kolejną edycję szkolenia: "Podatek VAT w branży turystycznej w kontekście ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych oraz zmian ustawy o VAT".
Program Emirates Skywards zastąpił program lojalnościowy linii flydubai OPEN, tym samym stając się wspólnym programem linii Emirates i flydubai.
Słowo BARI jednym nie mówi nic, innym kojarzy się z włoskimi posiadłościami królowej Bony, natomiast niektórym z zagranicznymi obozami naukowymi zapoczątkowanymi w latach siedemdziesiątych przez Koło Naukowe Geodetów „Dahlta” działające na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Głównym celem cyklicznych ekspedycji była inwentaryzacja zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Koło Naukowe Geodetów Dahlta jest organizacją zrzeszającą studentów Geodezji i Kartografii. Nasza szeroka działalność aktualnie opiera się między innymi na organizacji pomiarowych obozów naukowych w całej Polsce, udziale w konferencjach naukowych nie tylko ogólnopolskich, ale również międzynarodowych oraz tworzeniu i badaniu autorskich rozwiązań pomiarowych.
MT Targi Polska, organizator 26. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw, zaprasza Wystawców do udziału w nowym konkursie, promującym turystykę aktywną.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
UG-220_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności