Podróże i rekreacja

Zielono, aktywnie, zdrowo – tak najkrócej można opisać Słowenię.
Film promocyjny ze znanymi chorwackimi sportowcami i artystami najlepszym filmem promocyjnym na świecie w 2017 roku.
W Turcji konie kojarzą się przede wszystkim z Kapadocją – krainą znajdującą się w środkowej Anatolii. Jej nazwa wywodzi się prawdopodobnie z języka perskiego i oznacza dosłownie „Krainę Pięknych Koni”.
Po wieloletniej przerwie reaktywowano turecko-polskie warsztaty branży turystycznej.
Thomas Cook, jeden z największych koncernów turystycznych na świecie, do którego w Polsce należy Neckermann Podróże, wprowadza na rynek nową markę hoteli - Cook’s Club.
Jeden z najbardziej znaczących rękopisów muzycznych świata – 'Requiem' Wolfganga Amadeusza Mozarta - można zobaczyć w Austriackiej Bibliotece Narodowej. Rękopis można oglądać do 29 kwietnia br. w ramach trwającej wystawy specjalnej z okazji 650-lecia Austriackiej Biblioteki Narodowej.
30 lat minęło od usypania na Dunaju potężnej wyspy w celu zabezpieczenia austriackiej stolicy – Wiednia przed ewentualną powodzią.
Największy ukraiński przewoźnik lotniczy UIA przewiózł w pierwszym kwartale 2018 ponad 1,48 miliona pasażerów czyli o 8,2% więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego.
Władze Województwa Pomorskiego i Gdańska wykorzystały fakt uruchomienia przez Wizz Air nowego połączenia lotniczego do zainicjowania projektu wielopłaszczyznowej współpracy obu miast i regionów „Most Gdańsk - Lwów”.
Nowy sklep IKEA w Wiedniu ma być inny, niż wszystkie dotychczasowe. Możliwość dotknięcia i wypróbowania wszystkiego, zielona fasada, a do tego m. in. drzewa i inne rośliny na dachu tworzące przestrzeń do wypoczynku. Nowością jest też całkowity brak parkingu dla klientów.
Łotewskie linie lotnicze Air Baltic pod koniec marca zainaugurowały loty między Gdańskiem a Rygą.
Swą miłość do zakupów Turcy wyrażają od kilku lat poprzez organizację znanego na całym świecie Festiwalu Zakupów - Istanbul Shopping Fest. W tym roku wydarzenie to odbędzie się w dniach 8-24 czerwca.
Ukraine International Airlines, największy ukraiński przewoźnik lotniczy rozpoczęły współpracę na bazie umowy code-share z liniami Air India
Z okazji wpisania Troi – miasta położonego w tureckim regionie Çanakkale – na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, rok 2018 został ogłoszony w Turcji „Rokiem Troi”. W związku z obchodami tej rocznicy w Turcji odbędzie się wiele atrakcji upamiętniających to wydarzenie.
Większość Polaków co najmniej raz w życiu podróżowała samolotem (62 proc.). Niewielu z nas jednak wie, jak postępować w sytuacji opóźnionego lub odwołanego lotu bądź odmowy wejścia na pokład. Takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez IMAS International na zlecenie firmy AirHelp.
W Katowicach odbyły się 24. Międzynarodowe Targi Turystyczne Globalnie. Wzięło w nich udział ponad 200 wystawców. Impreza cieszyła się dużą frekwencją zarówno organizatorów wypoczynku jak i pasjonatów podróży.
Kos to wyspa z najpiękniejszymi plażami w Grecji. Nazywana jest wyspą Hipokratesa - łączy świat Zachodu i Orientu. Kos usytuowane jest na Morzu Egejskim, u wybrzeża Turcji. Niegdyś miejsce to było słynnym greckim sanatorium, obecnie to raj dla turystów – popularny jak Korfu czy Zakynthos (dane za Fostertravel.pl na temat wycieczek na Kos).
Książę Joachim, księżna Marie, książę Felix, książę Henrik i księżniczka Athena zaszczycili swoją obecnością rozpoczęcie już 50. sezonu kultowego parku rozrywki LEGOLAND w Billund. Z okazji okrągłych urodzin przygotowano dla najmłodszych wiele atrakcji. Jedną z nich jest nowy, niesamowity roller coaster zwany Den Flyvende Orn (Latający Orzeł), którym jako pierwsi przejechali się członkowie duńskiej rodziny królewskiej.
Międzynarodowa firma konsultingowa Mercer opublikowała najnowszy raport i ranking miast o najwyższej jakości życia. Od dziewięciu już lat na pierwszym miejscu plasuje się austriacka stolica - Wiedeń.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura SGGW - nowoczesny sprzęt
miniatura
 
Polityka Prywatności