Podróże i rekreacja

7 lipca 2020 r. Dubaj otworzył swoje granice i wprowadził nowe wytyczne sanitarne.
Trudna sytuacja związana z ostatnimi wydarzeniami wcale nie oznacza, że sezon wakacyjny został odwołany! Polska stoi otworem przed podróżnikami i wczasowiczami, którzy chcą czuć się bezpiecznie, odpocząć, a przy okazji odkryć coś nowego. Travelist ruszył z inspirującym cyklem „Poznaj Polskę z Travelist”, w ramach którego pokazuje polskie zakątki na nowo. Materiały zachęcają nie tylko do podróżowania, ale także do wsparcia polskiej turystyki. W Magazynie Travelist co tydzień ukazują się ciekawostki na temat kolejnych regionów naszego kraju. W dzisiejszej kolejnej odsłonie, wybieramy się wspólnie na Wybrzeże Środkowe.
1 lipca odbył się pierwszy lot z Budapesztu do Abu Zabi. Wkrótce uruchomione zostaną loty do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich z Bukaresztu, a we wrześniu z Sofii, Katowic i Kluż-Napoki.
Zapraszamy na wycieczkę do hut szkła i wytwórni biżuterii na północy Czech, w okolicach Liberca. Rejon Gór Izerskich i Łużyckich, od Kamenickiego Šenova, przez Jablonné v Podještědí, aż po Desną i Turnov od stuleci słynie z produkcji dobrej jakości, pięknego szkła, szklanych koralików i biżuterii. Znajdziemy tu huty szkła, niektóre powstałe już w XVI wieku, jak również szkoły szklarskie, wytwórnie szkła i biżuterii i muzea szklarskie. Projekt Dolina Kryształowa łączy wszystkie te obiekty i proponuje turystom wstęp na jeden wspólny bilet.
Bułgaria kusi krajowych i zagranicznych turystów bezpłatnymi plażami lub dużą obniżką cen za korzystanie z parasoli i leżaków. W zamian za ulgi dla turystów podmiotom wynajmującym plaże obniżono koszt dzierżawy.
Na lotnisko we Wrocławiu wraca 12 kierunków brytyjskich oraz pięć kierunków ukraińskich. Dziś rusza również pierwszy kierunek południowy. Łącznie w lipcu w ofercie tanich linii będzie już blisko 40 połączeń z Wrocławia, a w sierpniu pojawią się dwa kolejne (Rzym Ciampino i Faro). Od 1 lipca do stolicy Dolnego Śląska powraca też Lufthansa, a 3 lipca LOT uruchamia pierwsze z 13 nowych połączeń wakacyjnych.
Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie informuje, iż ze względu na poprawiającą się sytuację epidemiologiczną w woj. śląskim, Ministerstwo Zdrowia RCz zdecydowało o uznaniu woj. śląskiego za obszar o obniżonym zagrożeniu epidemiologicznym.
Tegorocznym zwycięzcą w konkursie na Historyczne Miasto Roku 2019 w Czechach został Štramberk, miasteczko położone u podnóża Beskidów (około 40 km od Ostrawy). Dzięki malowniczym uliczkom i drewnianym budynkom z XVIII i XIX wieku, nazywany jest Wołoskim Betlejem.
Z Ahmedem Meddebem, dyrektorem Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Warszawie rozmawia Jerzy Niemociński.
W wakacje można polecieć na urlop do 36 najbardziej popularnych europejskich kurortów z dziesięciu krajowych lotnisk. Bilety na wakacyjne rejsy LOT-u są w cenach już od 99 PLN.
Biuro Podróży Tourist Polska uruchomiła nowy portal miejsc noclegowych w Polsce. Można na nim nie tylko zarezerwować nocleg, ale również zaplanować cały urlop.
Po kilkumiesięcznym remoncie 12 czerwca 2020 roku zostało otwarte Portmoneum – Muzeum Josefa Váchala w mieście Litomyšl. Nazwa Portmoneum pochodzi od nazwiska właściciela domku Josefa Portmana. Ten urzędnik, drukarz, bibliofil i kolekcjoner sztuki zafascynowany był twórczością znanego grafika, rzeźbiarza, malarza i ilustratora książek Josefa Váchala (1884-1969). Poprosił artystę o wykonanie fresków ściennych w swoim domu, w którym planował otworzyć muzeum Váchala. Artysta ozdobił dwie izby w budynku, a także znajdujące się wewnątrz sprzęty. Na ścianach i sufitach powstały niezwykłe malowidła przedstawiające demony, zbójców, skrzaty i inne istoty, jak również sceny z biblii i znaki zodiaku.
Tunezja starannie przygotowała się na bezpieczne przyjęcie turystów i teraz promuje się jako #tunisia_ready_und_safe. Z myślą o zapewnieniu gościom bezpieczeństwa wprowadzono specjalny protokół sanitarny.
15 czerwca Szwajcaria otworzyła swoje granice dla obywateli Unii Europejskiej co dla Polaków umożliwia wznowienie wyjazdów turystycznych do tego kraju.
Sesja trwa w najlepsze, ale po trzech miesiącach kwarantanny jesteśmy już myślami na – wyjątkowo upragnionych w tym roku – wakacjach. Z tej okazji Michał Czaplicki – student interdyscyplinarnego kierunku „Ubezpieczenia” prowadzonego na Uniwersytecie Gdańskim, przedstawi Wam kilka protipów dotyczących ubezpieczeń turystycznych. O czym trzeba pamiętać? Na co szczególnie zwrócić uwagę przedzierając się przez całe tomiszcza dokumentów związanych z umową ubezpieczenia?
Jak możemy zaoszczędzić podczas wyjazdu do Czech? Polecamy korzystanie ze zniżkowych kart turystycznych, które umożliwiają bezpłatne lub zniżkowe wstępy do muzeów, zamków i pałaców, ogrodów zoologicznych i wielu innych atrakcji.
W wyniku odwołanych lotów pasażerowie maja problem z uzyskaniem zwrotu pieniędzy. Ci, którzy dokonali rezerwacji na stronie linii lotniczej, przynajmniej wiedzą, z kim należy się kontaktować. Inaczej przedstawia się sytuacja konsumentów, którzy dokonali rezerwacji na stronie pośrednika lub w biurze agenta turystycznego.
„Podróżować to żyć.” Słowa duńskiego bajkopisarza - Hansa Christiana Andersena - wybrzmiewają dziś zaskakująco aktualnie. Oczywiście nie ma podróży bez otwartych granic. Unity Line - firma, która łączy Polskę i Skandynawię już od 25 lat z radością przyjęła informację o ponownym otwarci polskich granic.
Zakończyła się odbudowa pięknego schroniska Libušín na Pustevnach, zniszczonego w pożarze 6 lat temu. 1 lipca 2020 roku zostanie uroczyście otwarte dla zwiedzających! Przypomnijmy historię i inne dzieła wybitnego architekta Dušana Jurkoviča, nazywanego „poetą drewna”.
20 czerwca br. Polskie Linie Lotnicze LOT zainaugurują dwa nowe połączenia krajowe (z Krakowa do Olsztyna i z Rzeszowa do Gdańska).
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności