Podróże i rekreacja

Od 21 października br. kazachska linia lotnicza Air Astana zmniejszy liczbę lotów międzynarodowych do Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Ukrainy i Niemiec.
Sun & Fun Holidays startuje ze sprzedażą oferty Lato 2021. Zniżki sięgają do 35 %.
Pod koniec października br. statek Stena Nordica wraca na linię promową Stena Line między Polską, a Szwecją, położoną w południowej Szwecji.
Podwójną przyjemność z podróży dzięki podwójnemu siedzeniu (Double Seat) oferuje turecka linia lotnicza Corendon.
Chorwacja jest państwem z największą liczbą pozycji na Liście reprezentatywnego niematerialnego dziedzictwa kultury UNESCO. Dzięki współpracy Google Arts & Culture z Chorwacką Wspólnotą Turystyczną stworzono specjalnie dedykowaną stronę internetową dostępną w języku angielskim. W przedsięwzięciu uczestniczą także Muzeum Sztuki i Rzemiosła z Zagrzebia oraz Muzeum Sinjskiej Alki, które w ten sposób dołączyły do ponad 2000 instytucji kultury z ponad 80 państw świata biorących udział w projekcie Google Arts & Culture.
Co raz częściej maltańska wysepka Gozo nazywana jest ekowyspą. Każdego roku powstają tu nowe inwestycje w zakresie zrównoważonego rozwoju, które pomagają zachować autentyczność wyspy. Kilkanaście miejscowości zostało wyróżnionych nagrodami EDEN (European Destinations of Excellence), promującymi i wpierającymi rozwój zrównoważonej turystyki. Kilka popularnych plaż jest także odznaczonych certyfikatem Błękitnej Flagi. Sama wyspa otrzymała nagrodę Quality Coast Gold Award, przyznawaną regionom za podejmowanie działań wpierających zrównoważony rozwój.
Redukcja rozkładu lotów jest związana ze spadkiem rezerwacji wywołanych przez ograniczenia podróży w Irlandii i innych krajach UE.
Z jednej strony uważamy, że są wygodne, szybkie i stosunkowo tanie. Z drugiej – nadal jeżdżą zbyt rzadko i wciąż są za drogie, by korzystali z nich wszyscy zainteresowani. Badaczki z Akademii Leona Koźmińskiego sprawdziły, jak Polacy postrzegają podróże pociągiem.
W tym wyjątkowym roku (do15 września) Chorwację odwiedziło około 640 tysięcy Polaków, którzy zrealizowali ponad 4,4 miliony noclegów.
Już w najbliższą niedzielę tj. 13 września Stena Line organizuje rejs do Szwecji połączony z rowerową wycieczką po Karlskronie i jej okolicach.
Z początkiem września Unity Line wprowadziła obniżki cen wszystkich rejsów dziennych na promach Polonia i Skania. Bilety na zaplanowane rejsy należy rezerwować wyłącznie telefonicznie.
4 września do Warszawy przyleciał pierwszy od marca br. samolot pasażerski Emirates. Polscy turyści ponownie mogą korzystać przez Dubaj z ponad 70 kierunków z siatki Emirates.
Dawna fabryka gier karcianych z 1910 roku została gruntownie odnowiona i przekształcona w hostel ze 108 pokojami i 412 miejscami noclegowymi.
Takie rzeczy możliwe tylko w Dubaju. 14 sierpnia odbył się tu Snow Run – pierwsza tego typu impreza na świecie.
Wznowiono loty czarterowe z Polski do Tunezji.
18 sierpnia br. Air Astana wznowiła bezpośrednie loty ze stolicy Kazachstanu Nur-Sultan do Frankfurtu nad Menem.
4 września linie Emirates wznowią loty pasażerskie do Warszawy, zaczynając od połączeń dwa razy w tygodniu, a od 7 października do trzech w ciągu tygodnia.
Miasta, zamki, ogrody, a nawet wioska i stadnina. Aż 14 czeskich zabytków znajduje się na liście materialnego dziedzictwa UNESCO:
W sobotę 15 sierpnia 2020 roku linia lotnicza Air Astana uruchamia specjalny bezpośredni lot z Frankfurtu do Nur - Sultan i Ałma Aty.
Trasy piwne, podobnie jak minibrowary, stały się niezwykle popularne wśród turystów. Oferują miłośnikom piwa, oprócz degustacji ulubionego napoju, także ruch na świeżym powietrzu i zwiedzanie ciekawych miejsc. Warto zaplanować sobie dłuższą wycieczkę, aby każdego dnia zwiedzić jeden browar i okoliczne atrakcje.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności