Podróże i rekreacja

Czy komary to niebezpieczne, nieznośne i jednocześnie pożyteczne owady? Jak dużo gatunków jest w Polsce? Czy rzeczywiście wkrótce pojawi się u nas nowy, bardziej okrutny? Jak się przed nimi chronić? I czy rzeczywiście za całe zło odpowiadają samice tych owadów? O komarach opowiedział entomolog prof. dr hab. Stanisław Ignatowicz z Katedry Ochrony Roślin Instytutu Nauk Ogrodniczych SGGW.
Od 14 czerwca Niemcy skupią się przede wszystkim na Mistrzostwach Europy w Piłce Nożnej 2024.
Popularne wydarzenie kulturalne, Praska Noc Muzeów, ponownie zagości w stolicy Czech. W tym roku będzie można zwiedzać niemal trzydzieści muzeów, galerii i innych instytucji kulturalnych. Nie zabraknie bogatego programu towarzyszącego i wyjątkowej atmosfery. Najważniejszym wydarzeniem będzie otwarcie głównego budynku Muzeum Miasta Stołecznego Pragi, który po długim remoncie zostanie po raz pierwszy pokazany publiczności!
Maltańska Organizacja Turystyczna (Malta Tourism Authority - MTA) podsumowała pierwszy kwartał bieżącego roku. Polscy turyści znaleźli się na podium europejskich nacji.
Jazeera Airways, wiodący przewoźnik kuwejcki, uruchomi bezpośrednie połączenie do Kuwejtu od 11 czerwca 2024 r.
Od 1 maja samoloty Ryanair latają z krakowskiego lotniska do Olbii na Sardynii.
Nowe Embraery dołączą do floty narodowego przewoźnika między końcem lipca a III kwartałem tego roku.
Jedną z nowszych atrakcji turystycznych Baku jest wyścig samochodowy Formuły 1 rozgrywany na ulicach Starego Miasta stolicy Azerbejdżanu.
Słowenia to nie tylko Lublana - stolica kraju, adriatyckie wybrzeże, Park Narodowy Triglav, Jaskinia Postojna, czy malownicze jezioro Bled z niewielką wyspą i zamkiem.
Przedstawiciele Bulgarian Black Sea Coast Alliance spotkali się z polską branżą turystyczną w czterech polskich miastach.
Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, zlokalizowane w sercu jednego z najpiękniejszych miast Polski, stanowi jedną z kluczowych atrakcji turystycznych Wrocławia. Ufundowane w 1992 roku, muzeum przechowuje zbiory dotyczące historii jednej z najstarszych i najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce.
Zapraszamy na wycieczkę szlakiem mniej uczęszczanych, ale pięknych i bogatych w historię zakątków południowych Czech: miast, zamków i pałaców i atrakcji przyrodniczych.
Itaka i Disneyland Paris zawarły strategiczne partnerstwo, podpisując umowę touroperatorską na 6 rynków.
W 2025 r. słoweńskie miasto Nova Gorica i włoska Gorizia wspólnie będą realizować program Europejskiej Stolicy Kultury.
Będzie to największe hiszpańskie wydarzenie branżowe w naszym kraju w 2024 r.
Hasłem O! Zima 24/25 Itaka rozpoczyna sprzedaż kolejnego sezonu.
Praski ogród zoologiczny jest usytuowany w pagórkowatym i zalesionym rejonie miasta – w dzielnicy Troja. W 2008 roku magazyn Forbes przyznał mu 7. miejsce na liście najlepszych ogrodów zoologicznych na świecie, a w 2018 roku w rankingu opublikowanym przez największy portal podróżniczy TripAdvisor, praskie zoo zajęło 5. miejsce, co potwierdziło jego światową popularność.
Branża lotnicza rozpoczęła sezon Lato 2024 i tym samym ogłosiła wakacyjną ofertę połączeń, obowiązującą do października 2024 r.
Wyrusz w niezwykłą podróż śladami najciekawszych planów filmowych
Mobile Trends Awards to najbardziej prestiżowe wyróżnienie branży mobilnej.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności