Podróże i rekreacja

Każdego roku we wrześniu, w ramach Dni Dziedzictwa Europejskiego w Czechach (European Heritage Days), otwierają się dla szerokiej publiczności podwoje najciekawszych zabytków, także tych zwykle niedostępnych dla turystów. W tym roku impreza potrwa od soboty 11 września do niedzieli 19 września. Uroczysta inauguracja odbędzie się w Uherskim Hradištu na Morawach Wschodnich.
Nowo otwarte muzeum jednego z najbardziej znanych i cenionych włoskich reżyserów – Federico Felliniego jest kolejną atrakcją turystyczną na mapie regionu Emilia Romagna.
Na kolejny sezon Lato 2022 Nekera proponuje klientom szeroki wybór tych kierunków wakacyjnych, które w ostatnim czasie były dla Polaków bezpieczne, a warunki covidowe były w nich stabilne – powiedział Maciej Nykiel, prezes zarządu biura podróży Nekera.
Biuro podróży Sun & Fun Holidays startuje ze sprzedażą Lata 2022. Touroperator zapewnia dużą elastyczność przy wczesnej rezerwacji oferty i sięgające 35% zniżki.
Specjalnie namalowany na Wystawę Światową Expo 2020 w Dubaju obraz Profesora Tarasewicz będzie promował Województwo Podlaskie.
Turecki przewoźnik ogłosił siatkę połączeń lotniczych w okresie jesienno-zimowym 2021/22. Loty z Polski w okresie zimowym rozpoczną się 6 listopada 2021 r. i potrwają do 30 kwietnia 2022.
Szklane Miasteczko to nazwa corocznego festiwalu rzemiosła szklarskiego, który odbywa się w mieście Železný Brod w Kraju Libereckim. Miasto leży na północy Czech, zaledwie 30 km od granicy z Polską (43 km od Szklarskiej Poręby).
Lasy bukowe Gór Izerskich zostały w lipcu wpisane na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego UNESCO.
Jedna z największych atrakcji Pragi, Fontanna Křižíka, znów ożyła. Po czterech latach przerwy słynna fontanna na terenie Praskiego Centrum Wystawienniczego (Výstaviště Praha) znów ukazała się widzom w pełnym świetle. Premierowe przedstawienie Magiczna Fontanna w wykonaniu czeskiej grupy artystycznej Pyroterra odbyło się w lipcu. Wspaniały spektakl plenerowy łączył najnowocześniejsze efekty technologiczne z monumentalnym dziełem czeskiego wynalazcy, inżyniera elektryka i przemysłowca Františka Křižíka. Premierowe przedstawienie upamiętniło symbolicznie 174 rocznicę jego narodzin.
Jedenaście miast uzdrowiskowych Europy, w tym Karlowe Wary, Mariańskie Łaźnie i Franciszkowe Łaźnie, zdobyły tytuł światowego dziedzictwa UNESCO. Zdecydował o tym Komitet Światowego Dziedzictwa na swojej 44. sesji w mieście Fuzhou w Chinach. Ze względu na globalną pandemię spotkanie odbyło się online od 16 do 31 lipca.
Malowniczy region Emilia Romagna rozciągający się od Piacenzy aż do Rimini to prawdziwy klejnot Włoch.
Trzeba pokonać dziesiątki schodów i lęk wysokości, by w nagrodę podziwiać przepiękny krajobraz, niczym z  lotu ptaka. Na amatorów wspinaczek i zapierających dech w piersiach widoków w Czechach czeka ponad 400 wież widokowych. Niektóre powstały już w XIX wieku.
W regionie Moraw Wschodnich znajdziemy setki kilometrów tras rowerowych, o łatwym poziomie trudności, odpowiednich dla rodzin z dziećmi.
Każdy, kto zakupi bilet do końca października 2021 roku, będzie miał możliwość bezpłatnego wprowadzenia zmian w rezerwacji. 
Kolonia artystów na Wzgórzu Matyldy (Mathildenhöhe) w Darmstadt oraz uzdrowiska Baden-Baden, Bad Ems i Bad Kissingen zostały przyjęte w poczet światowego dziedzictwa UNESCO.
Nowa trasa wyznaczona przez Klub Czeskich Turystów mierzy tysiąc kilometrów i wiedzie przez górskie tereny wzdłuż granicy z Polską i Niemcami. Trasa jest podzielona na poszczególne odcinki, łatwo więc można zaplanować sobie zarówno weekendową, jak i dłuższą wycieczkę.
W okolicach Pragi znajdziemy wiele ciekawych pod względem przyrodniczym miejsc: malownicze doliny rzek Łaby, Berounki, Sázavy czy Wełtawy, gęste lasy Ziemi Křivoklátskiej, jaskinie i sztolnie Czeskiego Krasu. Na miłośników zabytków czekają liczne zamki i pałace, między innymi Nelahozeves, Loučeň, Kačina, Točník i Žebrák, Czeski Šternberk, Křivoklát i Karlštejn.
W Rudawach znajdziemy tysiące kilometrów oznakowanych i sukcesywnie rozbudowywanych tras rowerowych. Często prowadzą one w pobliżu najpopularniejszych miejsc turystycznych regionu: zabytków, atrakcji przyrodniczych i malowniczych miast. Na miłośników adrenaliny czekają trasy typu flow trail, jedne z najdłuższych w Europie i najdłuższa tyrolka w Czechach.
Wiek linii kolejowej Bernina wyznaczają trzy jedynki. Może przyniosą one szczęście i wzrost ilości przewiezionych pasażerów.
Zwiedzanie nie tylko centów dużych miast, ale również bardziej odległych dzielnic, a także małych miasteczek, lokalnego rzemiosła i kulinariów oraz agroturystyka to priorytety w tegorocznej niemieckiej turystyce.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności