Podróże i rekreacja

11 listopada, dzień świętego Marcina, kojarzy się w Czechach z degustacją młodego wina oraz z przysmakami z gęsiny. Gęś podawana jest zazwyczaj z czerwoną duszoną kapustą, jabłkami oraz knedlami czy delikatnymi kluseczkami ziemniaczanymi. Festiwale świętomarcińskie odbywają się zarówno we wszystkich miastach i miasteczkach leżących w tradycyjnych morawskich rejonach winarskich, jak i w pozostałych regionach Czech.
W tym roku Maltę odwiedzi ponad 100 tys. polskich turystów. Będzie to trzy razy więcej niż w 2014 roku.
Sun & Fun Holidays posługuje się już nowym logo. Przez ponad 15 lat, od początku funkcjonowania na polskim rynku, biuro podróży nie wprowadzało znaczących zmian w identyfikacji wizualnej. Decyzja o odświeżeniu logo, została poparta potrzebą unowocześnienia znaku. Po połączeniu z Blue Style, jednym z największych czeskich touroperatorów, Sun & Fun Holidays dynamicznie się rozwija realizując strategię stabilnego wzrostu.
Miasto Liberec leży w kotlinie między Grzbietem Jesztedzkim a Górami Izerskimi, w pobliżu granicy z Polską (53 km od Zgorzelca), u podnóży góry Jeszted (1012 m n.p.m.).
Sezon wakacyjny już za nami. Choć dla niektórych to może być powód do smutku, to dla nas ta szklanka jest do połowy pełna - wystarczy odpowiednia perspektywa. Brak tłumów, niższe ceny oraz uroki Złotej Polskiej Jesieni są dla wielu osób argumentem by wypoczynek planować właśnie o tej porze roku. Szczególnie góry są teraz niezwykle wdzięcznym kierunkiem turystycznym. Serwis rezerwacyjny Travelist przedstawia najlepsze propozycje na październikowe wyprawy.
78 zł kosztował we wrześniu lot w obie strony z Krakowa do Gdańska. Za prawie 7 godzin dłuższą podróż pociągiem Inter City na tym samym odcinku trzeba było zapłacić 178 zł. W tak korzystnej cenie można latać na 12 trasach w Polsce.
Studenci Erasmusa dokonali 300 000 rezerwacji w Ryanair i zaoszczędzili dzięki temu ponad 10 milionów Euro.
W mieście Staré Město u Uherského Hradiště, na terenie dawnej cukrowni, znajdziemy nietypowy ogród zoologiczny, którego mieszkańcy to zwierzęta wykonane ze złomu.
Francuska linia lotnicza Aigle Azur to najnowsza pozycja na długiej liście linii lotniczych, które zawiesiły swoją działalności. Tym razem poszkodowanych zostało ponad 13 000 podróżnych pozostawionych bez opieki.
35 % rabatu i możliwość wielokrotnej zmiany terminu oferuje Sun & Fun Holidays przy zakupie do końca września wycieczek na przyszłoroczny letni sezon.
Miejskie Biuro Kultury i Turystyki w Pekinie zorganizowało w Warszawie promocję walorów turystycznych stolicy Chin.
Polska może być atrakcyjnym krajem dla chińskich turystów. Trzeba tylko przygotować odpowiednią ofertę dostosowaną do zainteresowań azjatyckich gości.
Ponad 2/3 Polaków spędza urlop w Polsce1. Czy wakacje w kraju mogą być równie ekscytujące jak te zagraniczne? Zdecydowanie tak! Portal rezerwacyjny Travelist przedstawia subiektywną listę niezwykłych miejsc w Polsce, w których można poczuć się niczym w słonecznej Toskanii lub na rozgrzanych piaskach Wysp Kanaryjskich.
Liczba turystów krajowych i zagranicznych w Pradze ponownie nieznacznie wzrosła. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2019 roku do stolicy Czech przybyło łącznie 3 670 000 osób, czyli o 2,4 % więcej, w porównaniu z ubiegłym rokiem.
Międzynarodowy Festiwal Rzeźb z Piasku - Sandland odbywający się w tureckiej Antalyi to jedno z największych światowych wydarzeń związanych z rzeźbieniem w piasku.
Podróżując po regionie południowych Czech, wzdłuż rzeki Wełtawy, znajdziemy liczne perełki architektury: zamki, pałace i klasztory. W sezonie letnim wiele obiektów proponuje ciekawe programy kulturalne, między innymi wystawy, koncerty czy jarmarki rzemiosł.
Na początku sierpnia w ośrodku górskim Dolní Morava, leżącym w pobliżu granicy z Polską (19 km od Międzylesia), otwarto najdłuższy tor bobslejowy w Czechach i drugi co do wielkości w Europie, tak zwany Mamuci tor bobslejowy.
Spędzając urlop na Sycylii warto wsiąść na prom i popłynąć na wycieczkę na Maltę. Oto, co warto zobaczyć podczas krótkiego pobytu na tej pięknej wyspie.
W dniach 3 – 21 sierpnia w tureckiej nadmorskiej miejscowości Bodrum odbywa się 17. Międzynarodowy Festiwal Baletowy.
Z roku na rok, dzięki dużej dostępności różnorakich środków transportu oraz korzystnym ofertom cenowym podróżujemy coraz więcej. Często są to wyjazdy wakacyjne, służbowe czy w odwiedziny. Jednak dla wielu osób są to podróże z biletem w jedną stronę.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni
PUM_220.jpg
boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura WSPiA
miniatura
 
Polityka Prywatności