Podróże i rekreacja

Bieżący rok jest szczególnie dobry na odwiedzenie cieszącego się coraz większym zainteresowaniem wśród turystów z Europy – Wilna. Stolica Litwy w 2018 roku obchodzi stulecie odtworzenia państwa. Mer Wilna obiecuje, że nie zabraknie atrakcji w związku z jubileuszem i zaprasza gości z całego świata na podróż szlakami prowadzonymi śladami historii Wilna, które będą otwarte przez okrągły rok.
W dniach 2-4 marca w stolicy Litwy odbył się jeden z największych w krajach bałtyckich jarmark wyrobów rzemieślniczych oraz dziedzictwa narodowego. Kiermasz Kaziukowy był możliwością poznania bliżej historii Wilna, bałtyckiego folkloru i dziedzictwa wielonarodowej kuchni. Jak co roku, odwiedzający jarmark będą mogli skosztować kuchni krajów bałtyckich: litewskiej, polskiej, łotewskiej, białoruskiej, tatarskiej oraz innych narodów mieszkających w sąsiedztwie Litwy.
Marcowe noce pachną wiosną i budzącym się życiem, a wieczorny spacer skrajem lasu może okazać się bardziej pasjonujący niż myślimy. To bardzo aktywny okres w roku dla większości naszych sów. Są w trakcie okresu godowego – i pohukują tak, że włos jeży się na głowie - albo pióra oczywiście. Sowom z podniecenia – innym mieszkańcom lasów z przerażenia…
Po zimowej przerwie turyści mogą ponownie zwiedzać wszystkie udostępnione jaskinie Morawskiego Krasu. W sezonie zimowym czynne były jedynie Jaskinie Punkvy, Výpustek i kilka tras w jaskiniach Sloupsko-šošůvskich. Od marca na miłośników krasowych podziemi czekają także jaskinie Balcarka i Kateřinská, które były od grudnia do końca lutego zamknięte z powodu ochrony zimujących tam nietoperzy.
Od najbliższego sezonu letniego klienci Neckermann Podróże będą mogli wybrać konkretny pokój w hotelu. Polska jest kolejnym rynkiem, na którym Thomas Cook wprowadza tę innowacyjną usługę.
Grupa B&B Hotels konsekwentnie realizuje plan ekspansji, zakładający osiągnięcie łącznej liczby 600 obiektów do 2020 r. Międzynarodowa sieć, która właśnie kończy budowę swojego szóstego obiektu w Polsce, sfinalizowała zakup 7 hoteli od hiszpańskiej Grupy H2 Hoteles.
Jeszcze do niedawna nieznana i tajemnicza wyspa pośrodku oceanu – w ciągu kilku ostatnich lat zaczęła przyciągać coraz większe rzesze zagranicznych turystów. Czy powodem jest jej (jeszcze) dzikość i unikalny „księżycowy krajobraz”, czy słynna na cały świat eksplozja wulkanu Eyjafjallajökull i coraz tańsze bilety lotnicze?
Nie trzeba wyjeżdżać daleko, by podróż stała się dla nas zupełnie nowym doświadczeniem. Wystarczy weekendowy wypad gdzieś w Polskę, ale innym niż zwykle środkiem transportu i z nietypowym noclegiem. Spróbuj caravaningu!
Już można głosować na swoich faworytów w wyścigu Red Bull Can You Make It? Z Polski zgłosiło się ponad 50 drużyn z czego do finału krajowego wejdzie 12 a następnie zostaną wyłonione 3. Koniec głosowania: 20 lutego 2018 23:59.
Tylko do 14 lutego trzyosobowe, studenckie drużyny mogą zgłaszać się do udziału w „Red Bull Can You Make It?”. To nietypowy wyścig, w którym rywalizować będą studenci z kilkudziesięciu krajów. Reprezentanci poszczegółych państw będą mieli tydzień, aby dotrzeć do mety w Amsterdamie, zaliczając po drodze specjalne, punktowane zadania. Smaczku podróży dodaje fakt, że uczestnicy nie mogą korzystać z własnych telefonów, kart płatniczych, pieniędzy, a ich jedyną walutą są puszki Red Bulla.
Dubaj wzbogacił się o kolejną atrakcję turystyczną. Tym razem nie jest to nowa budowla, ale Rezerwat Przyrody Al Marmoom (Al Marmoom Conservation Area). Jego inicjatorzy chcą, żeby stał się on jedną z większych atrakcji Dubaju, którą rocznie odwiedzać będzie ponad milion turystów.
Na podstawie opinii ponad 900 tysięcy internautów, portal HolidayCheck wybrał najlepsze hotele na świecie, przyznając już po raz 13. nagrody HolidayCheck Award 2018. Pośród nagrodzonych jest aż 7 hoteli z Polski. Śladem poprzedniego roku dodatkowo wyróżnione zostały te obiekty, które najwyższe opinie otrzymują niezmiennie od 5 lat.
Działający na rynkach międzynarodowych turecki operator lotnisk TAV Airports w ciągu dziewięciu miesięcy 2017 roku obsłużył 87 milionów pasażerów. Osiągnął zysk w wysokości 163 milionów euro zwiększając go o 49 % w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.
Biuro Turystyczne Sport Centrum organizuje od 1989 roku wyjazdy narciarskie i snowboardowe w Alpy i Dolomity. W ciągu 28 lat działalności obsłużyło ono ponad 40 tys. fanów białego szaleństwa.
Od 2009 r. w Tunezji funkcjonuje International Airport Enfidha. Wraz z jego otwarciem rozpoczęła się nowa era tunezyjskiego lotnictwa.
W 2017 r. liczba pasażerów Wizz Air wzrosła o 24 % i osiągnęła poziom 28 mln osób.
Katowicki hotel Vienna House Easy Angelo został finalistą konkursu PROFIT HOTEL AWARDS 2017. Wręczenie nagród odbyło się w grudniu ubr. podczas XII Forum Rynku Hotelarskiego PROFIT HOTEL 2017 w Warszawie. Hotel znalazł się w gronie finalistów w kategorii Hotel biznesowy / konferencyjny.
Nowe połączenie zostanie uruchomione już 27 kwietnia.
Zastanawiasz się gdzie spędzić Nowy Rok ? Dubaj jest znakomitym miejscem na spontaniczny kilkudniowy wypoczynek. Oto kilka propozycji jak można miło spędzić Sylwestra w Dubaju. Nie zwlekaj. Zarezerwuj wycieczkę last minute
Dwudziesta trzecia edycja festiwalu odbędzie się w dniach od 26 grudnia do 27 stycznia i ma zachęcić miliony ludzi do udanych ekskluzywnych zakupów, podziwiania sklepowych witryn i iudzału w imprez rozrywkowych.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Graduacja na Auli w Rzeszowie
miniatura
miniatura