Podróże i rekreacja

W ciągu trzech tygodni samoloty PLL LOT wykonały 388 rejsów dzięki którym do kraju wróciło ponad 55 tys osób.
W pierwszej kolejności samoloty Emirates przylecą do Londynu, Frankfurtu, Paryża, Brukseli i Zurichu.
Restauracje Boškinac (miejscowość Novalija) i LD Terrace (miejscowość Korčula) otrzymały po jednej gwiazdce Michelin, a restauracje Pelegrini (Šibenik), 360º (Dubrownik), Monte (Rovinj), Noel (Zagrzeb) i Draga di Lovrana (Lovran) utrzymały swoje dotychczasowe gwiazdki.
Niemiecka Centrala Turystyki (DZT), w dobie obecnych ograniczeń, kontynuuje działania marketingowe na kanałach społecznościowych w ramach kampanii #DiscoverGermanyFromHome.
Decyzją rządu z 31 marca zamknięto w Polsce do odwołania wszystkie hotele i inne obiekty noclegowe.
Zawieszenie wyjazdów zostało przesunięte do końca maja. Pierwotnie miało trwać do 15 kwietnia.
Szwedzki przewoźnik promowy Stena Line włączył się w akcję „Powroty do domu” i dokłada wszelkich starań, aby pomóc swoim Klientom w powrocie do domu w Polsce i Szwecji oraz udostępnia obecnie miejsca dla pasażerów w całym rozkładzie. W rejsach dziennych i nocnych każdy pasażer musi mieć miejsce w kabinie.
Irlandzki przewoźnik niskokosztowy przedłużył skrócony rozkład lotów o kolejny tydzień tj. do czwartku 9 kwietnia.
Polska Organizacja Turystyczna wspiera akcję „ Nie odwołuj podróży, zmień termin. Wspierajmy turystykę !”.
Linia Wizz Air ogłosiła, że w wyniku odwołanych lotów w związku z pandemią COVID-19, został zautomatyzowany proces zwrotu 120% pierwotnej ceny rezerwacji w środkach WIZZ na konta WIZZ dla klientów indywidualnych.
W lutym w Warszawie doszło do spotkania przedstawicieli bułgarskiej i polskiej branży turystycznej.
W ciągu dziesięciu dni operacji #LOTdoDomu na pokładach polskiego przewoźnika wróciło już ponad 34 tys. pasażerów.
Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła, że od 24 marca zamyka wszystkie bazy w Polsce w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Ponowne otwarcie baz nastąpi 1 maja 2020r.
W związku z pandemią koronowirusa starostwo niemieckiego powiatu Garmisch Partenkirchen zakazało organizacji Pasji w Oberammergau w planowanym terminie.
Od wybuchu epidemii COVID-19 linie Emirates i spółka dnata dostosowują swoje operacje do wydawanych rozporządzeń oraz popytu na podróże.
W sumie od 15 do 22 marca, czyli w ciągu tygodnia operacji #LOTdoDomu do kraju powróciło ponad 25 tys. polskich obywateli. Najwięcej osób podróżowało z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Norwegii, USA i Hiszpanii.
Odwołane loty, strach i zamknięte strefy. Aktualna sytuacja globalna związana z rozprzestrzenianiem się występowania zachorowań na COVID-19 (zapalenie płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2) wywołuje bardzo duży niepokój w wielu dziedzinach życia społeczno-ekonomicznego. Informacje, które docierają za pośrednictwem mediów, w tym społecznościowych mają także wpływ na nastroje związane z podróżowaniem, a przez to konkretne zachowania konsumentów. Mówiąc dosłownie – zawieszeniu w wielu przypadkach ulegają plany wyjazdowe Polaków, a branża turystyczna stoi przez ryzykiem poważnych problemów i wielu niejasności.
Pod koniec ubiegłego roku w warszawskim hotelu Regent odbyły się warsztaty z udziałem przedstawicieli słoweńskiej branży turystycznej.
Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT 15 stycznia wieczorem wystartował z Lotniska Chopina w Warszawie w inauguracyjny rejs do Pekinu-Daxing (PKX). Samoloty polskiego przewoźnika będą pokonywały trasę ok. 7 tys. km w niespełna 9 godzin.
Best Reisen jako jedyny touroperator w Polsce rozdaje za darmo bilety wstępu do parków tematycznych: Legoland, Legoland Water Park, Bollywood i Motiongate w Dubaju.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności