Podróże i rekreacja

4 pory rozwoju wina (4. roční období vývoje vína) termin: 6. 9. 2019 miasto: Borotice
Już po raz ósmy miłośnicy szkła i biżuterii będą mogli podziwiać wystawę „Kruche piękno“ w Jabloncu nad Nisą (40 km od Szklarskiej Poręby) od 8 do 11 sierpnia. Na zwiedzających czekają także warsztaty artystyczne. Będzie można samodzielnie wydmuchać i pomalować szklaną ozdobę, a także podziwiać wyrób figurek i innych ozdób ze szkła. Nie zabraknie także pokazów mody i występów muzycznych.
Lot się opóźnia, walizka przylatuje uszkodzona, w tej sytuacji możesz cierpliwie czekać na działania linii lotniczej lub wziąć sprawy w swoje ręce. Europejskie Centrum Konsumenckie podpowiada, co robić, gdy linia lotnicza zawodzi.
Wakacje jesienią to doskonała okazja, by poznać Europę ubraną w zupełnie inne barwy. Planując wyprawy poza sezonem warto skorzystać z najnowszej promocji na Interrail Global Pass, umożliwiającej tańsze podróże po 31 krajach kontynentu.
Motocyklowe mistrzostwa świata w Brnie są najbardziej prestiżową imprezą tego typu w Czechach. Historia toru wyścigowego im. T. Masaryka sięga roku 1930. Od roku 1965 goszczą tu najbardziej prestiżowe zawody motocyklowe na świecie - MotoGP. Obecny tor powstał w latach 1985-1987 i należy do najnowocześniejszych torów spełniających najsurowsze kryteria wymagane przy organizowaniu prestiżowych zawodów motocyklowych.
Po kraju jeździmy przynajmniej 5 razy w roku, chociaż zwykle nie są to długie wyjazdy. Polskie miasta lubimy bardziej niż Bałtyk, ale nie tak jak góry. Portal Triverna.pl zbadał wyjazdowe przyzwyczajenia Polaków.
Wielu Polaków na wakacje poleci samolotem, by potem, już na miejscu, wynająć samochód i komfortowo poruszać się po malowniczych okolicach. Ale w podobny sposób da się zwiedzać także Polskę. Szukając najbardziej elastycznych rozwiązań, możemy podróżować wygodniej, szybciej i niekoniecznie drożej.
Droga wzdłuż polskiego wybrzeża jest najlepsza na urlopową podróż samochodem – takiego zdania jest połowa Polaków biorących udział w badaniu na zlecenie Budget Polska, oferującego wynajem samochodów. Zaraz za nią uplasowała się Wielka Pętla Bieszczadzka i Droga Kaszubska.
Stadnina Kladruby nad Labem i górniczy krajobraz kulturowy Erzgebirge/Rudawy są od dzisiaj na liście UNESCO. Zdecydował o tym Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO na spotkaniu w Baku w Azerbejdżanie.
Na miłośników jazdy na rowerze w regionie Emilia Romagna czeka ponad 8 000 tras drogowych i ścieżek rowerowych.

Już w najbliższą niedzielę tj. 7 lipca w amfiteatrze Doliny Charlotty będzie można zobaczyć niezwykłe widowisko. Kanadyjska grupa cyrkowa Eloize zaprezentuje swoje najnowsze show.
Trzeba pokonać dziesiątki schodów i lęk wysokości, by w nagrodę podziwiać przepiękny krajobraz, niczym z  lotu ptaka. Amatorzy wspinaczek i zapierających dech w piersiach widoków znajdą w Czechach liczne wieże widokowe, wznoszone tu już od XIX wieku.
Czechy mogą pochwalić się ponad setką mniejszych i większych wodospadów. Poniżej prezentujemy jedne z najpiękniejszych.
Polacy coraz częściej korzystają z ukraińskich obiektów sanatoryjnych. W tym celu jeżdżą głównie do Truskawca. Niewielu rodaków wie, że na Wołyniu, w okolicy Łucka, również znajduje się znakomite sanatorium o europejskim standardzie.
Piękno czeskich zamków i pałaców podkreślają rozległe parki i ogrody w stylu francuskim czy angielskim, w których można podziwiać unikatową roślinność i odpocząć w romantycznych altanach.
Rozentuzjazmowana publiczność nawet nie zauważyła, że podczas ponad pięciogodzinnego koncertu z okazji 10-lecia hotelu Dolina Charlotty temperatura powietrza spadła aż o 20 stopni Celsjusza. Na scenie i na widowni cały czas panowała gorąca atmosfera.
Tani przewoźnik - Wizz Air w ciągu 15 lat swojej działalności zyskał miano najszybciej rozwijającej się linii lotniczej w Europie i przewiózł 200 milionów pasażerów.
Biuro Podróży Grecos Holiday to na polskim rynku specjalista od greckich wakacji. W tym roku proponuje ono wypoczynek w 19 greckich destynacjach oraz na Cyprze z wylotami z 9 polskich lotnisk.
Mikro-podróżowanie, czyli wypady tylko na weekend albo nawet na jeden dzień bez noclegu stają się coraz bardziej popularne – ponad połowa turystów (53%) zamierza w 2019 roku częściej wyjeżdżać właśnie w taki sposób[1] W Polsce także coraz chętniej wybieramy tę formę – w 2017 roku Polacy odbyli ponad 32 miliony krótkich podróży, o 6% więcej niż rok wcześniej[2]
Na turystów w czeskich ośrodkach górskich czekają w sezonie letnim liczne nowości. Wartość inwestycji w letnie atrakcje wyniesie ogółem ponad 200 milionów koron (około 3,5 miliona zł).
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
boks_do_przegl__du_uczelni_220x300.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura UTH 16
miniatura UTH 03
miniatura Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach - 10
 
Polityka Prywatności