Podróże i rekreacja

Program Emirates Skywards zastąpił program lojalnościowy linii flydubai OPEN, tym samym stając się wspólnym programem linii Emirates i flydubai.
Słowo BARI jednym nie mówi nic, innym kojarzy się z włoskimi posiadłościami królowej Bony, natomiast niektórym z zagranicznymi obozami naukowymi zapoczątkowanymi w latach siedemdziesiątych przez Koło Naukowe Geodetów „Dahlta” działające na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Głównym celem cyklicznych ekspedycji była inwentaryzacja zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Koło Naukowe Geodetów Dahlta jest organizacją zrzeszającą studentów Geodezji i Kartografii. Nasza szeroka działalność aktualnie opiera się między innymi na organizacji pomiarowych obozów naukowych w całej Polsce, udziale w konferencjach naukowych nie tylko ogólnopolskich, ale również międzynarodowych oraz tworzeniu i badaniu autorskich rozwiązań pomiarowych.
MT Targi Polska, organizator 26. Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw, zaprasza Wystawców do udziału w nowym konkursie, promującym turystykę aktywną.
Turcja, w którym upały są na porządku dziennym, od wieków ma swój sposób na radzenie sobie z ich uciążliwością. Podczas tureckiego urlopu odwiedzenie hammamu to punkt obowiązkowy każdego turysty.
Czterogwiazdkowe hotele Best Western Premier Kraków Hotel i Best Western Efekt Express w Krakowie, posiadające łącznie 348 pokoi i tworzące nowoczesne hotelowe centrum konferencyjne w Krakowie (z największą salą dla 700 osób), zakończyły proces modernizacji swoich części hotelowych.
Projekt lądownika marsjańskiego „Eagle" przygotowany przez studentów z Koła Naukowego Off-Road Politechniki Wrocławskiej zajął II miejsce w międzynarodowym konkursie organizowanym przez The Mars Society i NASA. W nagrodę nasi młodzi konstruktorzy otrzymali 5 tys. dolarów
Wrocławska edycja zawodów SmartMoto Challenge już za nami. Udany występ zanotowali przedstawiciele PWr, których elektryczny motocykl - LEM Thunder - okazał się najlepszy w klasie 30 kW. W rywalizacji pojazdów o mocy 8 kW zwyciężył zespół z Politechniki Śląskiej.
W miniony weekend do łódzkiej Manufaktury zjechali się skimboardziści z całej Polski, aby wystartować w już 7. edycji zawodów Red Bull Skim It. Pomimo nienajlepszych prognoz i porannych opadów deszczu dzień okazał się jak zwykle upalny i pełen wrażeń. Już od pierwszych przejazdów na tor wyszło słońce, a wszystko to dzięki gorącej atmosferze, która jest nieodzownym elementem imprezy.
Tegoroczny sezon wakacyjny obfitował w poważne zakłócenia w ruchu lotniczym w całej Europie. Problemy spowodowane odwołanymi bądź opóźnionymi lotami wynikały głównie ze strajków personelu Ryanair. Po prawie dwóch miesiącach linie lotnicze doszły jednak do porozumienia z irlandzkim związkiem pilotów FORSA. Nieuregulowaną kwestią pozostają nadal należne odszkodowania dla ponad 270 000 pasażerów, których wysokość sięga 78 mln euro.
9 sierpnia 2018 r. rozpoczął się etap "Ameryka Północna" w ramach Etapowej Wyprawy Dookoła Świata im. Ignacego Domeyki i Władysława Wagnera. Jej organizatorami i uczestnikami są uczniowie oraz absolwenci CXXII Liceum Ogólnokształcącego im. Ignacego Domeyki w Warszawie, zrzeszeni w Telewizji Szkolnej IgnaśTV. Ta niekomercyjna, non-profit Wyprawa realizowana jest w ramach prowadzonej przez nich Międzynarodowej Kampanii Domeyko & Wagner - Dziedzictwo.
Miasto Ostrawa zaprasza od 15-16 września na Dni NATO oraz Dni Sił Powietrznych Republiki Czeskiej, największe tego typu show w Europie. Głównym celem imprezy jest zaprezentowanie szerokiej publiczności najnowocześniejszej techniki i wyposażenia czeskiej armii, a także armii państw będących członkami NATO. Impreza jest zaliczana do „klubu prestiżowych pokazów europejskich“.
Z Agnieszką Puszczewicz, dyrektor polskiego przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej rozmawia Jerzy Niemociński.
Jak podaje dubajski Departament Turystyki, Marketingu i Handlu (Dubai Tourism) w ciągu pierwszego półrocza 2018 r. Dubaj odwiedziło aż 8,10 miliona osób . Wraz ze wzrostem liczby przyjezdnych odnotowuje się również wzrost wartości branży turystycznej, która na koniec 2017 roku osiągnęła zawrotny poziom 109 miliarda dirham (AED). Na tym jednak nie koniec, ponieważ Dubaj jako miasto stawiające na rozwój, w najbliższej przyszłości planuje przyjąć jeszcze większą liczbę podróżnych i zwiększy dochody płynące z tego sektora.
Warszawa, 16 sierpnia 2018 – Ola Buszmak, mieszkanka Poznania, w zespole z Césarem Gonzálezem Cruzem z Meksyku, już w przyszłym tygodniu wyruszy na trasę 10. etapu eneloop ambassadors’ tour. W trakcie tej ekologicznej sztafety dwanaście 2-osobowych zespołów przemierza Europę w tygodniowych odcinkach. Cel to budowanie świadomości środowiskowej i wsparcie ochrony zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. Polubienia na fanpage wyprawy zostaną zamienione na kwotę do 21 tysięcy euro na ten cel. eneloop wspiera proekologiczne działania również limitowaną serią baterii z motywami roślinnymi.
Atrakcyjna oferta zawiera wynagrodzenie wolne od podatku, darmowe zakwaterowanie w Dubaju i wiele innych benefitów.
Rozwinięta infrastruktura turystyczna, zróżnicowanie geograficzne, bogactwo kulinarne oraz tradycja win między innymi Lambrusco sprawiają, że Emilia Romagna to niezwykły, włoski region! Do pełnej celebracji brakuje jednak muzyki, która także jest głęboko wpisana w jego tradycję, bowiem w 2006 roku Bolonia została wpisana na listę Creative Music City UNESCO. Przez cały rok we Włoszech organizowane są różnorodne festiwale muzyczne i koncerty. Jeśli więc jesteś koneserem dźwięku lub po prostu kochasz dobrą muzykę zaplanuj krótki city break w regionie Emilia Romagna!
Z dziesięcioma medalami wracają polscy zawodnicy uczestniczący w Akademickich Mistrzostwach Świata w kajakarstwie klasycznym, które zakończyły się w węgierskim Szolnok. Krążki trafiały głównie do kajakarek i kanadyjkarzy.
12 edycja Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty dobiegł końca. Zakończył go występ zespołów The Waterboys i Alan Parsons LIVE Project. Festiwal przebiegał.
21 zawodniczek i zawodników będzie reprezentować Polskę na Akademickich Mistrzostwach Świata w kajakarstwie klasycznym, które rozpoczną się w piątek w węgierskim Szolnok. Dwa lata temu w Portugalii biało-czerwoni zdobyli aż 21 medali i zwyciężyli w klasyfikacji medalowej.
Neckernann Podróże jako pierwsze polskie biuro podróży wydało oddzielny katalog z ofertą turystyczną na Sardynii.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura WSPiA
 
Polityka Prywatności