Podróże i rekreacja

W dniach 3 – 21 sierpnia w tureckiej nadmorskiej miejscowości Bodrum odbywa się 17. Międzynarodowy Festiwal Baletowy.
Z roku na rok, dzięki dużej dostępności różnorakich środków transportu oraz korzystnym ofertom cenowym podróżujemy coraz więcej. Często są to wyjazdy wakacyjne, służbowe czy w odwiedziny. Jednak dla wielu osób są to podróże z biletem w jedną stronę.
Polacy coraz więcej podróżują i wciąż odkrywają nowe destynacje. Obecnie przyszedł czas, aby nasi rodacy odkryli Singapur. Jest to możliwe dzięki aktywności przewoźników lotniczych, którzy zapewniają dogodne warunki podróży.
Wodospady pozytywnych emocji, przypływ adrenaliny i fala atrakcji dla całej rodziny – lato to dobry pretekst, by lepiej poznać najciekawsze aquaparki w Polsce. Serwis rezerwacyjny Travelist.pl prezentuje listę najlepszych parków wodnych w Polsce, gdzie można popływać z rekinami, dać nura w basenie z wodą morską, zjechać z multimedialnej zjeżdżalni czy doświadczyć ochłody, delektując się widokiem na Giewont.
4 pory rozwoju wina (4. roční období vývoje vína) termin: 6. 9. 2019 miasto: Borotice
Już po raz ósmy miłośnicy szkła i biżuterii będą mogli podziwiać wystawę „Kruche piękno“ w Jabloncu nad Nisą (40 km od Szklarskiej Poręby) od 8 do 11 sierpnia. Na zwiedzających czekają także warsztaty artystyczne. Będzie można samodzielnie wydmuchać i pomalować szklaną ozdobę, a także podziwiać wyrób figurek i innych ozdób ze szkła. Nie zabraknie także pokazów mody i występów muzycznych.
Lot się opóźnia, walizka przylatuje uszkodzona, w tej sytuacji możesz cierpliwie czekać na działania linii lotniczej lub wziąć sprawy w swoje ręce. Europejskie Centrum Konsumenckie podpowiada, co robić, gdy linia lotnicza zawodzi.
Wakacje jesienią to doskonała okazja, by poznać Europę ubraną w zupełnie inne barwy. Planując wyprawy poza sezonem warto skorzystać z najnowszej promocji na Interrail Global Pass, umożliwiającej tańsze podróże po 31 krajach kontynentu.
Motocyklowe mistrzostwa świata w Brnie są najbardziej prestiżową imprezą tego typu w Czechach. Historia toru wyścigowego im. T. Masaryka sięga roku 1930. Od roku 1965 goszczą tu najbardziej prestiżowe zawody motocyklowe na świecie - MotoGP. Obecny tor powstał w latach 1985-1987 i należy do najnowocześniejszych torów spełniających najsurowsze kryteria wymagane przy organizowaniu prestiżowych zawodów motocyklowych.
Po kraju jeździmy przynajmniej 5 razy w roku, chociaż zwykle nie są to długie wyjazdy. Polskie miasta lubimy bardziej niż Bałtyk, ale nie tak jak góry. Portal Triverna.pl zbadał wyjazdowe przyzwyczajenia Polaków.
Wielu Polaków na wakacje poleci samolotem, by potem, już na miejscu, wynająć samochód i komfortowo poruszać się po malowniczych okolicach. Ale w podobny sposób da się zwiedzać także Polskę. Szukając najbardziej elastycznych rozwiązań, możemy podróżować wygodniej, szybciej i niekoniecznie drożej.
Droga wzdłuż polskiego wybrzeża jest najlepsza na urlopową podróż samochodem – takiego zdania jest połowa Polaków biorących udział w badaniu na zlecenie Budget Polska, oferującego wynajem samochodów. Zaraz za nią uplasowała się Wielka Pętla Bieszczadzka i Droga Kaszubska.
Stadnina Kladruby nad Labem i górniczy krajobraz kulturowy Erzgebirge/Rudawy są od dzisiaj na liście UNESCO. Zdecydował o tym Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO na spotkaniu w Baku w Azerbejdżanie.
Na miłośników jazdy na rowerze w regionie Emilia Romagna czeka ponad 8 000 tras drogowych i ścieżek rowerowych.

Już w najbliższą niedzielę tj. 7 lipca w amfiteatrze Doliny Charlotty będzie można zobaczyć niezwykłe widowisko. Kanadyjska grupa cyrkowa Eloize zaprezentuje swoje najnowsze show.
Trzeba pokonać dziesiątki schodów i lęk wysokości, by w nagrodę podziwiać przepiękny krajobraz, niczym z  lotu ptaka. Amatorzy wspinaczek i zapierających dech w piersiach widoków znajdą w Czechach liczne wieże widokowe, wznoszone tu już od XIX wieku.
Czechy mogą pochwalić się ponad setką mniejszych i większych wodospadów. Poniżej prezentujemy jedne z najpiękniejszych.
Polacy coraz częściej korzystają z ukraińskich obiektów sanatoryjnych. W tym celu jeżdżą głównie do Truskawca. Niewielu rodaków wie, że na Wołyniu, w okolicy Łucka, również znajduje się znakomite sanatorium o europejskim standardzie.
Piękno czeskich zamków i pałaców podkreślają rozległe parki i ogrody w stylu francuskim czy angielskim, w których można podziwiać unikatową roślinność i odpocząć w romantycznych altanach.
Rozentuzjazmowana publiczność nawet nie zauważyła, że podczas ponad pięciogodzinnego koncertu z okazji 10-lecia hotelu Dolina Charlotty temperatura powietrza spadła aż o 20 stopni Celsjusza. Na scenie i na widowni cały czas panowała gorąca atmosfera.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif
EF_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności