Podróże i rekreacja

O ok. 50 % wzrosła liczba polskich turystów, którzy w ubiegłym roku odwiedzili Maroko. Znacznie zwiększyła się też liczba wykorzystanych przez nich noclegów.
Prezentujemy ranking najchętniej odwiedzanych miejsc w Czechach w roku 2018, sporządzony na podstawie ankiety przeprowadzonej przez portal kudyznudy.cz. Wśród ulubionych celów turystycznych czytelników portalu znalazły się punkty widokowe, atrakcje dla dzieci, zabytki techniki, muzea interaktywne i architektura ludowa.
Od1 lutego br. będziemy mogli podróżować do Uzbekistanu bez wizy. Z udogodnień wizowych skorzystają obywatele 45 państw.
Rekordowa liczba pasażerów - 17 755 500 - skorzystała w 2018 r. z Lotniska Chopina w Warszawie. Jest to wzrost o 12,7 proc., czyli o 2 mln, w stosunku do roku poprzedniego.
Muzeum Troi, jedno z najważniejszych, współczesnych muzeów archeologicznych na świecie prezentujące cywilizację trojańską zostało otwarte pod koniec października br.
Pod koniec ubr. w Maroko otwarto pierwsze w Afryce połączenie kolei dużych prędkości. Pociągi kursujące pomiędzy Tangerem i Casablanką rozwijają prędkość do 320 km/h.
Kryształowe, z piernika, drewniane czy ze słomy... Na zwiedzanie oryginalnych szopek betlejemskich zapraszamy do Czech!
Parada lotnicza z okazji święta narodowego Zjednoczonych Emiratów Arabskich Linie Emirates, Etihad, flydubai i Air Arabia wspólnie zorganizowały widowiskową paradę lotniczą z okazji Roku Szejka Zajida.
Marokańskie narodowe linie lotnicze będą 14 członkiem sojuszu lotniczego oneworld.
Nauka języka angielskiego może przybierać rozmaite postacie. Wiele osób decyduje się na standardowe metody, takie jak chociażby kursy stacjonarne. Popularnością cieszą się także zajęcia w trybie zdalnym. Takie formy mają wiele plusów, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy zbyt szerokimi możliwościami czasowymi. Niektórzy jednak pragną uczynić ze swojej edukacji prawdziwą przygodę. Kiedy chcemy przyswajać język, bardzo istotne jest to, aby mieć możliwość żywego kontaktu z nim. Sama teoria może przyczynić się do poszerzenia naszej wiedzy, ale niekoniecznie sprawi, że będziemy w stanie płynnie używać poznanych zwrotów. Produkowanie treści wymaga bowiem pewnego wysiłku. 
Trasa turystyczna wiodąca do Jaskiń Punkvy na terenie Morawskiego Krasu będzie czynna także w sezonie zimowym. Morawski Kras, leżący na północ od Brna, należy do najważniejszych terenów krasowych w środkowej Europie. Odkryto tu ponad 1100 jaskiń, z których pięć jest dostępnych dla zwiedzających.
W Dubaju na Wyspie Bluewaters otwarto najnowszy kompleks mieszkalny wraz ze strefą wypoczynkową. Niezwykłą jej atrakcja jest Ain Dubai, najwyższy na świecie diabelski młyn.
Dzięki temu, że Valletta jest w tym roku Europejską Stolicą Kultury 2018 Maltę odwiedziło znacznie więcej turystów niż w poprzednich latach.
Modrodruk, dawna technika druku i farbowania tkanin z użyciem indyga, został wpisany na listę światowego dziedzictwa niematerialnego UNESCO w Czechach, a także na Słowacji, w Niemczech, Austrii i na Węgrzech.
Zamki, pałace i inne zabytkowe obiekty w Czechach, będące pod opieką Narodowego Instytutu Zabytków, odwiedziła w minionym sezonie letnim rekordowa liczba ponad pięciu milionów turystów. Najwięcej gości przybyło od maja do września. Największy ruch turystyczny odnotowano w lipcu - liczba zwiedzających wyniosła w tym miesiącu niemal 1,3 miliona.
Dubaj to nie tylko miejsce dla turystów preferujących wielkomiejski styl życia, ale także dla miłośników aktywnego spędzania czasu na łonie przyrody. W Hatta, śródlądowej enklawie emiratu Dubaju otwarto kolejne atrakcje dla ekoturystów. Jest to m. in. Hatta Wadi Hub - centrum sportowe oraz Hatta Drop-in czyli pierwszy w tej części Azji park zjeżdżalni i skoczni wodnych.
Kopenhaga to wśród turystów jedno z popularniejszych miast Europy, które doskonale nadaje się zarówno na dłuższy pobyt, jaki i na krótki, weekendowy wypad.
Włochy będą tegorocznym krajem partnerskim 26. edycji Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw.
Narodowa Agencja Turystyki Włoskiej ENIT stworzyła nowy portal kochamitalia.pl. Można tu znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat Italii - jej turystycznych destynacji, oryginalnych przysmaków i najlepszych włoskich restauracji.
29 października br. z okazji 95. rocznicy proklamowania Republiki Turcji otworzono nowy międzynarodowy port lotniczy w Stambule.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Egzaminy językowe

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
SGGW_BANER_220x300px_1.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności