Pakujemy się na wakacje! 4-punktowy niezawodny plan

KiK_Pakujemy_sie_na_wakacje

Pakowanie się na wyjazd może być stresujące, chyba że podejdziesz do niego metodycznie. Dobry plan to połowa sukcesu – zastosuj się do naszych prostych wskazówek, a będziesz sobie gratulować wygodnie i szybko spakowanego bagażu przez cały wyjazd!

Jak zapakować walizkę na wakacyjny wyjazd, by nie zmęczyć się już na starcie, a zarazem nie narzekać później na to, że znów czegoś zapomnieliśmy albo zabraliśmy mnóstwo zbędnych rzeczy?

- Najpierw sprawdź, jaka ma być pogoda w miejscu, do którego się wybierasz. Nie traktuj tego jak wyroczni, tylko wskazówkę. Nawet w upalnych miejscach może padać deszcz, klimatyzacja dać w kość, a w chłodnych zdarzyć się słoneczny dzień – zauważa stylistka związana z siecią sklepów KiK.

Co poza tym? Oto niezawodny plan działania, z którym pakowanie będzie łatwe i przyjemne.

Planowanie

Zrób listę niezbędnych rzeczy do spakowania i podziel ją na kilka podstawowych kategorii: dokumenty i pieniądze, bilety, leki, elektronika, kosmetyki oraz ubrania i buty. Wypisz na niej wszystko, co musisz zabrać, a na koniec pakowania sprawdź z listą, czy na pewno wszystko znalazło się w walizce, torbie czy plecaku.

Minimalizm

Wybierz tylko to, co naprawdę niezbędne. Nie pakuj rzeczy „na wszelki wypadek”.

- Przypomnij sobie, ile ubrań po ostatnim wyjeździe trafiło do prania, a ile z powrotem na półki, bo się nie przydały i nie pakuj ich znowu. Odpuść też pakowanie maseczek do twarzy, na które nigdy nie masz czasu czy tych pięknych, ale niewygodnych szpilek – radzi stylistka KiK.

Organizacja

Zorganizuj rzeczy w bagażu. Nie wrzucaj ich byle jak, ani nie układaj jak na półkach w szafie. Kosmetyki i leki włóż do wodoodpornej kosmetyczki albo worka strunowego – jeśli coś się rozleje, nie zabrudzi ubrań. Do osobnych woreczków zapakuj bieliznę i zabierz dodatkowe na tę już noszoną, a spodnie, t-shirty, spódnice i sukienki zroluj, dzięki czemu zajmą mniej miejsca i będą mniej pomięte. Jak to zrobić? Rozłóż ubranie na płasko, a następnie złóż je na pół wzdłuż. Zacznij rolować od dołu do samego końca i gotowe! Jeśli chcesz mieć jeszcze więcej miejsca w walizce lub torbie, możesz też wykorzystać specjalne worki próżniowe z pompką, którą odsysa się powietrze. Możesz do nich zapakować dosłownie wszystko.

Kreatywność

Ubrania i buty, które zajmują dużo miejsca albo mogą się odkształcić wwalizce, załóż na siebie na czas podróży. To na przykład największe buty, kurtka, marynarka czy słomkowy kapelusz. Możesz je łatwo założyć lub zdjąć i przewiesić przez ramię.

Najbardziej potrzebne rzeczy noś przy sobie. Czyli dokumenty, pieniądze i leki miej w torebce, nerce czy plecaku. Jeśli wybierasz się w podróż samolotem z bagażem rejestrowanym, możesz do torebki spakować też szczoteczkę i pastę do zębów, a także zapasową bieliznę. Przyda się, jeśli walizka zgubi się po drodze.

Zastosowanie się do wszystkich powyższych punktów to gwarancja, że na pewno o niczym nie zapomnisz. A jeśli masz problem ze zdecydowaniem, jakie ubrania czy buty zabrać na wyjazd, stylistka KiK ma kilka porad:

  • Po pierwsze wybierz proste, klasyczne fasony i ogranicz się do kilku – 3-5 kolorów ubrań i butów. To dotyczy zwłaszcza spodni czy spódnic oraz kurtki czy swetra oraz marynarki. Jeśli „baza” będzie prosta, możesz założyć do niej dowolny t-shirt, a kurtka w jednolitym uniwersalnym kolorze będzie się równie dobrze komponować i z wzorzystą sukienką, i z klasycznymi jeansami – mówi ekspertka.

  • Zapakuj ubrania i buty, które lubisz najbardziej i które są wygodne. Na urlopie masz odpocząć, a nie męczyć się w obcierających stopy sandałkach czy sukience, która jest piękna, ale nie czujesz się w niej dobrze – podpowiada stylistka.

  • Jeśli masz czas, przemyśl, jakie stylizacje możesz stworzyć ze swoich ubrań na różne okazje i pogodę. Zapakuj do walizki te, z którymi możesz stworzyć więcej niż jeden outfit. Dla ułatwienia możesz je nawet „zaaranżować” na łóżku czy stole i zrobić zdjęcia. Dzięki temu podczas wakacji nie będziesz tracić czasu i energii na myślenie o tym, w co się ubrać.

  • I wreszcie: jeśli wybierasz się na urlop do miejsca, w którym nie jest drogo albo słynie ze sklepów, rozważ zabranie mniejszej liczby rzeczy. Jest spora szansa, że ustrzelisz świetny t-shirt, klapki czy sukienkę na miejscu i to je będziesz najchętniej nosić podczas wyjazdu.

Pamiętaj, że pakowanie walizki wymaga trochę planowania i organizacji, ale dzięki powyższym wskazówkom będziesz mogła spokojnie i sprawnie zabrać ze sobą wszystko, czego potrzebujesz! A to znacząco ułatwi podróż i zapewni Ci wygodę, spokój i komfort podczas wyjazdu.


opublikowano: 2024-07-02
Komentarze
 
Polityka Prywatności