Onholidays Polska – specjalista od wypoczynku w Bułgarii

Firma, która zajmuje się głównie organizacją wypoczynku w niewielkim kurorcie Primorsko, obsłużyła już 100 000 polskich gości.

25 lat działa w Bułgarii Biuro Podróży Onholidays. Ma ono swoje oddziały w wielu europejskich krajach. Od 2015 roku ma ono w Polsce ma swoje przedstawicielstwo - Onholidays Polska. Do tej pory firma ta obsłużyła ponad 100 000 polskich klientów.

Onholidays Polska jest organizatorem turystyki wyjazdowej (w Polsce sprzedaje wyjazdy do Grecji, Chorwacji, Turcji, Słowenii i Rumunii), ale przede wszystkim do Bułgarii, głównie do kurortu Primorsko.

Różnorodne hotele

Onholidays ma w macierzystym kraju osiem własnych hoteli. Usytuowane są one w różnych częściach Bułgarii i część z nich ma nieco odmienny charakter. Hotel Downtown w Sofii to świetne miejsce na nocleg w największym bułgarskim mieście. Z górskiego hotelu Borovets Green w miejscowości Borovets (80 km od Sofii) najchętniej korzystają mieszkańcy stolicy, którzy zimą przyjeżdżają na narty w górach Riła. Z hotelu Serenity Bay w nadmorskiej miejscowości Carevo chętnie korzystają turyści, którzy chcą wypoczywać w kameralnym nadmorskim kurorcie. Podstawę bazy hotelowej Onholidays tworzy jednak pięć obiektów w miasteczku Primorsko nad Morzem Czarnym.

Wszystkie obiekty tej firmy mają wysoki standard. Są zmodernizowane, zadbane i dobrze wyposażone. Z reguły są to obiekty cztero lub pięciogwiazdkowe. Tylko jeden nadmorski hotel ma trzy i pół gwiazdki. Nic dziwnego, że turyści chętnie z nich korzystają.

Co roku z wypoczynku w hotelach Onholidays w Primorsku korzysta ok. 25 tys. turystów z wielu europejskich krajów, z czego aż 10 tys. to nasi rodacy. Polacy stanowią w nich najliczniejszą grupę klientów. W następnej kolejności są Anglicy, Niemcy, Czesi i Słowacy.

Hotele sieci Perla

Primorsko położone jest w południowej części bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego, zaledwie 50 km od miasta Burgas. Onholidays ma w tym kurorcie pięć własnych hoteli, które działają w ramach sieci Perla. Jest to 3,5-gwiazdkowy Perla Plaza, 4-gwiazdkowe Perla Sun Park i Perla Beach oraz 5-gwiazdkowe Perla Royal i Perla Gold & Luxury.

Specyfiką Primorska jest to, że są tu dwie plaże, których szerokość dochodzi nawet do 100 m. Oddzielone są one od siebie niewielkim półwyspem, przy którym zlokalizowany jest niewielki port rybacki oraz przystań dla jachtów. Hotele sieci Perla usytuowane są przy obu plażach. Są one tak rozmieszczone, że przy każdej z plaż znajdują się hotele różnych kategorii należące do Onholidays. Stwarza to możliwość wybrania obiektu o pożądanym standardzie przy każdej z plaż, które usytuowane są w nieco odmiennym otoczeniu. Wszystkie hotele posiadają baseny zewnętrzne oraz strefy zabaw dla dzieci. Największą strefę zabaw dla dzieci w tym Perłowy Mini Club mieszczący się w osobnym budynku, strefę zabaw dla dzieci, a nawet boisko do piłki nożnej znajduje się przy hotelu Perla Plaza. Jest tu również kort tenisowy.

Wszystkie hotele oferują pobyty all inclisive – z ulubioną wśrod Polaków wersją wyżywienia. W upalne dni nie tylko dzieci, ale i dorośli chętnie korzystają z możliwości nieograniczonego „zajadania się” i chłodzenia pysznymi lodami.

Obie plaże w Primorsku są piaszczyste, szerokie na ok. 100 m i mają po około 2,5 km długości. Czyste wody i „złote” piaski plaż, każdego lata, przyciągają tysiące turystów. Są na nich strefy z parasolami i leżakami, obiekty gastronomiczne, obiekty rekreacyjne dla dzieci (zjeżdżalnie) i wypożyczalnie sprzętu sportowo-rekreacyjnego. Można tu wynająć motorówki, skutery wodne, rowery wodne, narty wodne, deski do surfingu, a także skorzystać z przejażdżki na „bananie”, czy „lotów” na spadochronie ciągniętym przez motorówkę.

Po południowej stronie Primorska, w niewielkiej zatoce, usytuowana jest plaża „Devil's Bay”. Znajdujące się przy niej hotele Onholidays: 5-gwiazdkowy Royal Perla i 4-gwiazdkowy Perla Sun Park. Atrakcją Perla Sun jest kawiarnia z tarasem na ostatnim piętrze 11-piętrowego hotelu, skąd roztacza się wspaniała panorama na morze i okolicę. ba obiekty usytuowane są obok siebie i położone zaledwie 150 m od plaży. Od morza oddziela je niewielka rzeczka. Żeby dostać się nad morski brzeg, trzeba przejść przez pobliski wiszący most lub skorzystać w niewielkiego, bezpłatnego promu co jest dodatkową atrakcją. Wędrując plażą, można dojść do oddalonego o ok. 6 km półwyspu Kiten. Na wysokim brzegu znajduje się tu niewielka miejscowość z kilkoma hotelami i pensjonatami.

Ok. 200 m od plaży północnej usytuowany jest drugi kompleks hotelowy Onholidays. Tworzą go znajdujące się obok siebie trzy hotele: 3,5-gwiazdkowy Perla Plaza, 4-gwiazdkowy Perla Beach oraz 5-gwiazdkowy Perla Gold & Luxury. Choć Perla Plaza ma najniższą kategorię, to jego atutem jest najbogatsza infrastruktura rekreacyjna. Oprócz basenu posiada on własny kort tenisowy, boisko do piłki nożnej dla dzieci oraz klub dziecięcy. Atrakcją plaży północnej są rozciągające się za nią wydmy Stamopol, które stanowią część rezerwatu przyrody Ropotamo. Są one jednym z najlepiej zachowanych kompleksów wydmowych na bułgarskim wybrzeżu Morza Czarnego. Ich wysokość sięga średnio 3-4 m i porośnięta jest rzadkimi gatunki rośliny.

Darmowy Aquapark

Przy rezerwacji pobytu w hotelach sieci Perla turystom przysługuje specjalny bonus. Każde dziecko do lat 12 otrzymuje bezpłatny wstęp do Aquaparku Aqua Planet w Primorsku, a każda osoba dorosła (powyżej 13 lat) może zakupić u rezydenta wejście do Aquaparku ze zniżką 25%.

Aquapark Aqua Planet znajduje się w centrum Primorska. Odwiedzający mogą korzystać tu z wielu atrakcji, jakie oferuje obiekt, m.in. kompleks basenów ze zjeżdżalniami typu wirnik, rampy czy "rwąca rzeka'. Dla najmłodszych przygotowana jest oddzielna strefa ze specjalnymi mini zjeżdżalniami. Wokół basenów znajdują się leżaki i parasole, a do dyspozycji gości jest kawiarnia, pizzeria, cukiernia oraz bar. W kompleksie aquaparku znajduje się kryty basen o wymiarach olimpijskich, a także doskonale wyposażone centrum fitness oraz SPA. Poza tradycyjnymi masażami goście mogą skorzystać z szerokiego wyboru zabiegów z użyciem olejków eterycznych, a w szczególności popularnego w Bułgarii olejku różanego.

Dodatkowym atutem pobytu w hotelach sieci Perla w Primorsku jest opieka polskiego rezydenta.

Uroki Primorska

Primorsko położone jest 50 km od Burgas, gdzie znajduje się międzynarodowe lotnisko, na którym lądują samoloty przylatujące m.in. z Warszawy, Katowic, Poznania, Rzeszowa, Wrocławia i Gdańska. Lot trwa około 2 godzin. Podróż z Polski jest więc stosunkowo łatwa i krótka.

Tę niewielką miejscowość, zamieszkałą przez zaledwie 4 tysiące mieszkańców, w sezonie letnim odwiedza ok. 500 000 turystów. Latem Primorsko przemienia się w nadmorski kurort. Ponieważ turyści przyjeżdżają tu royacyjnie w ciągu kilku miesięcy to na długich szerokich plażach i w samej miejscowości nie odczuwa się tłoku.

Primorsko nadaje się nie tylko na spokojny wypoczynek dla rodzin z dziećmi, ale również jest to znakomite miejsce dla ludzi młodych, lubiących aktywny pobyt połączony z atrakcjami życia nocnego i dobrą zabawą.

Jest tu stosunkowo dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna zapewniająca udany wypoczynek. Działa tu wiele sklepów i uliczny kiermasz na centralnej ulicy oraz mnóstwo restauracji, fast foodów, tawern, pizzerii, barów i dyskotek. Wieczorami turyści najchętniej korzystają jednak z ogródków przy restauracjach i ulicznych kawiarni. Jest też wiele innych atrakcji np. nadmorska promenada wzdłuż półwyspu z galerią znanych osób namalowanych na kamieniach chroniących morski brzeg i wiele innych miejsc do spacerów. Wczasowicze chętnie odwiedzają tutejszy port, aby obejrzeć cumujące tu kutry i jachty. Atrakcją jest też pobyt w Aquaparku, wycieczka statkiem po rzece Ropotamo, rejs jachtem po morzu lub lot małym samolotem startującym z pobliskiego lotniska. Warto odwiedzić też rezerwat przyrody Ropotamo oraz wybrać się do starożytnego sanktuarium Beglik Tash, porównywanego do angielskiego miejsca kultu w Stonehenge.

Wieczorami można obejrzeć występy muzyczne w miejscowym amfiteatrze lub posłuchać znanych bułgarskich wykonawców koncertujących w miejscowych klubach i dyskotekach.

Z Primorska do innych miejscowości regularnie jeżdżą autobusy międzymiastowe. Można więc wybrać się na wycieczkę do pobliskich kurortów (do Sozopola jest 18 km, a do Carewa 15 km) lub do oddalonego o 50 km czwartego co do wielkości miasta Bułgarii - 210-tysięcznego miasta Burgas, w którym są liczne muzea i instytucje kultury, a nawet można pojechać do Sofii.

Warto skorzystać też z wycieczek fakultatywnych oferowanych przez hotele Onholidays np. Wśród propozycji jest jednodniowy wyjazd do Stambułu, wycieczka autokarowa do Nesseberu - najstarszego miasta na bułgarskim wybrzeży Morza Czarnego, wycieczka do starożytnego miasta Sozopol połączona z wieczorem bułgarskim, rejs statkiem Faith lub Lotos – Piknik.

Hotele sieci Perla są bardzo atrakcyjne. Można je rezerwować nie tylko bezpośrednio w biurze podróży Onholidays Polska, ale również u jego agentów. Znajdują się one również w ofercie wielu innych renomowanych organizatorów turystyki jak np. TUI, Sun & Fun, Foresttravel. Pobyt w nich można także nabyć za pośrednictwem platform Wakacje.pl, Travelplanet.pl, Trivago.pl, Tripadvisor.com, Booking.com, czy Fly.pl.

Primorsko odwiedziłem na zaproszenie biura podróży Onholidays Polska.


Jerzy Niemociński


opublikowano: 2024-06-28
Komentarze
 
Polityka Prywatności