Samoloty PLL LOT już latają do Rijadu - stolicy Arabii Saudyjskiej

Rijad to drugie, po Dubaju, miasto na Półwyspie Arabskim w siatce połączeń narodowego przewoźnika.

4 czerwca wystartowało nowe, bezpośrednie połączenie do Rijadu. Arabia Saudyjska, oferując unikalne połączenie bogatego dziedzictwa kulturowego, nowoczesnych atrakcji i tradycyjnej gościnności, jest w stanie oczarować podróżnych z całego świata. Dzięki inicjatywie Vision 2030 Arabia Saudyjska rozwija swój sektor turystyczny, a już dziś obywatele z Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych mogą przekroczyć granice, korzystając z programu wizowego dostępnego online, otwierając przed turystami z Zachodu dostęp do szerokiej listy atrakcji tego kraju.

Bezpośrednie rejsy PLL LOT łączące Polskę i Arabię Saudyjską będą realizowane trzy razy w tygodniu. Z Lotniska Chopina w Warszawie będą odbywały się we wtorki, czwartki i niedziele o godzinie 15:20. W drogę powrotną Boeingi 737 MAX 8 PLL LOT zabiorą pasażerów w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 1:25 czasu lokalnego. Lot do Rijadu potrwa 5 godzin i 45 minut, a w stronę powrotną 5 godzin i 30 minut.

- Jako narodowy przewoźnik chcemy być dla pasażerów w Polsce i w regionie Europy Środkowo-Wschodniej pierwszym wyborem i partnerem w odkrywaniu nowych propozycji podróżniczych. Dlatego tym bardziej cieszymy się z otwarcia nowego połączenia do Rijadu. Bezpośrednia trasa łącząca Warszawę ze stolicą Arabii Saudyjskiej stwarza nowe możliwości, zarówno dla sektora turystycznego, jak i biznesowego. Rijad to tętniące życiem centrum kultury i handlu, a ułatwiając do niego dostęp, przyczyniamy się do dynamicznej wymiany, która przyniesie korzyści dla obu regionów – mówi Michał Fijoł, Prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

Arabia Saudyjska to dwunasty co do wielkości kraj na świecie z około 2500 km linii brzegowej, którego historia sięga 2800 lat. Znajduje się tu siedem miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, 10 000 stanowisk archeologicznych i niesamowita różnorodność krajobrazów. Sercem i stolicą kraju jest Rijad - miasto, w którym tradycja spotyka się z innowacją. Stolica jest tętniącym życiem ośrodkiem handlu i kultury, oferującym najnowocześniejszą infrastrukturę obok tradycyjnych miejsc. Muzeum Narodowe czy Twierdza Masmak zapewniają wgląd w dziedzictwo kraju. Jednocześnie futurystyczna panorama miasta, luksusowe centra handlowe i światowej klasy lokale gastronomiczne przyciągają uwagę wszystkich odwiedzających, którzy poszukują nowatorskich rozwiązań.

Ceny biletów z bagażem rejestrowanym zaczynają się od 2600 zł w obie strony.


JEN/mat.pras.opublikowano: 2024-06-12
Komentarze
 
Polityka Prywatności