Biuro Podróży Rego-Bis obchodzi 30-lecie działalności

Gabriela Mańka-Sokullu podczas inauguracyjnego polaczenia do Ochrydy, fot. Rego-Bis

Katowicka firma przez trzy dekady swojego funkcjonowania ciągle zaskakuje polskich turystów, odkrywając dla nich kolejne piękne miejsca do wypoczynku.

Historia Rego-Bis to tak naprawdę opowieść o działalności zawodowej Gabrieli Mańka-Sokullu, założycielki i obecnej Prezes tego biura podróży. Swoją przygodę z turystyką rozpoczęła od pracy w biurze podróży „Juventur”. Na początku lat dziewięćdziesiątych, jako młoda i pełna zapału dziewczyna postanowiła prowadzić własną działalność gospodarczą.

Trudne początki i wiele dobrych pomysłów

W 1993 r. Gabriela Mańka-Sokullu założyła Biuro Podróży Bego-Bis. Początkowo jej firma zajmuje się organizacją wyjazdów autokarowych, głównie do Włoch. Oprócz podróży do Rzymu oferowała również wycieczki objazdowe do Istambułu oraz wyjazdy do stolic okolicznych krajów m.in. do Berlina i Wiednia.

Ponieważ w połowie lat dziewięćdziesiątych wyjazdy do Turcji stawały się coraz bardziej popularne, Gabriela Mańka-Sokullu postanowiła rozszerzyć ofertę swojej firmy o organizację wypoczynku w tureckiej miejscowości Ayvalik na Wybrzeżu Morza Egejskiego. Turyści mieli możliwość dotrzeć tam autokarem lub czarterem z Katowic do Antalyi.

- Bardzo lubię Turcję - zarówno jej kulturę, jak i piękne krajobrazy. Jestem z nią związana również prywatnie. Z tego kraju pochodzi mój mąż. W 1996 r. jako pierwsi uruchomiliśmy bezpośrednie połączenie czarterowe na tureckie wybrzeże: z Katowic do Antalyi, a rok później do Izmiru. Był to samolot PLL LOT, czyli linii, która do dzisiaj obsługuje większość naszych połączeń czarterowych - mówi prezes Rego- Bis.

Wraz z upływem lat biuro podróży z Katowic prężnie się rozwijało, a jego oferta stawała się coraz bogatsza. W 1998 r. jest ona już na tyle duża, że Rego-Bis wydaje swój pierwszy drukowany katalog. Trzy lata później, podążając za technologicznymi zmianami, powstaje jego pierwsza strona internetowa.

Odkryła dla Polaków Albanię i Macedonię

Gabriela Mańka-Sokullu nieustanie wyszukuje nowe kierunki wypoczynku dla polskich turystów. Od 1999 r. Bego-Bis zaczyna organizować wakacje w Chorwacji (autokarem, z dojazdem własnym oraz samolotem). Wkrótce wprowadza też do oferty wypoczynek w Bułgarii i Czarnogórze.

Jednak przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę” okazało się zorganizowanie w 2015 r. pierwszych połączeń czarterowych do Albanii, a w dwa lata później do Ohryd (Macedonia Północna). Były to kraje zupełnie nieznane na polskim rynku turystycznym. Kraje biedne, a jednocześnie położone na obrzeżach Europy, które nie funkcjonowały w tym czasie w świadomości zarówno turystów, jak i szefów największych biur podróży w naszym kraju. Ofert na tych kierunkach nie mieli topowi polscy touroperatorzy, nawet ci, którzy byli przedstawicielstwami zagranicznych biur podróży i mieli możliwość korzystania z ich bogatej oferty.

Odkrycie turystycznych walorów Albanii było prawdziwym zaskoczeniem dla rodzimej branży turystycznej. Wkrótce oferta wypoczynkowa w tym nikomu nieznanym kraju stała się w Polsce hitem sprzedażowym. Przebiła ona cenowo wszystkie inne europejskie i północnoafrykańskie propozycje letniego wypoczynku w nadmorskich kurortach. Poza tym Polaków urzekły wyjątkowe walory krajobrazowe i kulinarne Albanii oraz niezwykła gościnność mieszkających tam ludzi. W następnych sezonach turystycznych pozostałe polskie biura podróży kopiowały albańską ofertę Rego-Bis i w pośpiechu wprowadzały do swoich katalogów propozycje wypoczynku w tym kraju.

W ubiegłym roku Rego-Bis po raz kolejny zaproponował kolejne nowości dla polskich turystów. Były nimi pierwsze czarterowe połączenia z Polski do Bośni i Hercegowiny. Z tej oferty chętnie korzystają miłośnicy Bałkanów oraz osoby szukające nowych, ciekawych miejsc na spędzenie urlopu.

Jeśli chodzi o aktualną ofertę to na lato 2023 Rego-Bis proponuje wakacyjny wypoczynek m.in. w Chorwacji, Bośni i Hercegowinie, Czarnogórze, Albanii (zarówno Północnej – przelot do Tirany, jak i Południowej – przelot na Korfu), Macedonii Północnej, Bułgarii, Turcji (przelot do Antalyi i Bodrum) oraz wiele innych propozycji dzięki pakietowaniu dynamicznemu. Ponadto z terenu województwa śląskiego oferowane są wakacyjne wyjazdy autokarem do Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Albanii Południowej i Macedonii Północnej.

Fetowanie jubileuszu będzie później

Rego-Bis „po cichu” obchodziło swoje trzydziestolecie, które wypadło 1 sierpnia.

- Jesteśmy w szczycie sezonu letniego, dlatego skromnie świętowaliśmy ten dzień. Na świętowanie 30-lecia przyjdzie czas później. To duży sukces istnieć przez tyle lat na rynku usług turystycznych. Nie dość, że przetrwaliśmy ostatnie trudne pandemiczne lata, to jeszcze cały czas się rozwijamy i wprowadzamy w życie nowe pomysły. Jesteśmy dumni z tej rocznicy, dlatego dokładnie 1 sierpnia wystartowała pierwsza z naszych kampanii promocyjnych. Przez kolejne miesiące, aż do 1 sierpnia 2024 r. wspólnie z naszymi klientami będziemy świętować 30 lat Rego-Bis – mówi prezes, Gabriela Mańka-Sokullu.

Z okazji jubileuszu biura podróży na klientów czeka wiele dedykowanych ofert promocyjnych oraz nowych, różnorodnych propozycji na wakacje. Pierwsza z nich związana jest z rozpoczęciem sprzedaży oferty na lato 2024. Rego-Bis zaoferowało w niej możliwość rezerwacji przyszłorocznych wakacji w korzystnej cenie oraz z niską zaliczką wynoszącą tylko 5%. Dodatkowo w ramach promocji First Moment – Lato 2024 klienci będą mogli bezpłatnie liczyć m.in. na możliwość nielimitowanej zmiany rezerwacji, bezpłatny wybór miejsc w samolocie oraz gwarancję niezmienności ceny. Aktualnie prowadzona jest też promocja „30 hoteli na 30- lecie Rego-Bis”. Jest to przedsprzedaż atrakcyjnych ofert na lato 2024.

Rego-Bis na tle branży turystycznej

Miarą osiągnięć 30-letniej działalności Rego-Bis jest jej obecna pozycja na rynku i to, jak firma jest oceniana na tle rodzimej branży turystycznej.

W rankingu opracowanym przez Travel Data, specjalistyczną firmę badająca kondycję firm turystycznych, katowicki touroperator klasyfikowany jest pod względem wielkości przychodów na 9 pozycji wśród największych polskich biur podróży. W 2022 r. jego przychody wyniosły 81,3 mln zł. Jednak pod względem dynamiki wzrostu przychodów w porównaniu do 2021 r. Rego-Bis okazał się bezkonkurencyjny i zajął pierwszą pozycję w Polsce, osiągając wskaźnik 173,6%. W ubiegłym roku biuro to zajęło również pierwsze miejsce pod względem dynamiki wzrostu liczby obsłużonych klientów w stosunku do roku poprzedniego - 160,9%. W 2022 r. firma ta sprzedała swoją ofertę 31 tys. osób, co dało jej 8 miejsce w kategorii polskich biur podróży, które obsłużyły największą liczbę klientów.

Wysoka pozycja Rego-Bis na rodzimym rynku turystycznym jest najlepszym podsumowaniem efektów 30-letniej działalności firmy.

Jerzy Niemociński


opublikowano: 2023-08-07
Komentarze
Polityka Prywatności