WIZZ AIR - REKORDOWA LICZBA PASAŻERÓW W 2022 ROKU

W ubiegłym roku węgierski tani przewoźnik obsłużył 45,7 mln pasażerów.

Wizz Air świętuje swój rekord, gdyż przewiózł ponad 45 milionów pasażerów w roku kalendarzowym 2022 (w okresie od stycznia do grudnia). Oznacza to wzrost rok do roku o 110%.

W ciągu ostatniego roku Wizz Air rozbudowywał swoją siatkę połączeń, dodając 185 nowych tras do 38 różnorodnych i ekscytujących miejsc w Europie i poza nią. Linia odebrała także 25 nowych samolotów typu Airbus, zwiększając liczebność swojej floty do 177.

Ekologiczne latanie

W 2022 roku średnia roczna intensywność emisji dwutlenku węgla wyniosła 55,2 grama, co jest najniższą wartością odnotowaną przez Wizz Air w jednym roku kalendarzowym. Oprócz odnawiania floty Wizz Air stale pracuje nad projektami zmniejszającymi zużycie paliwa, badając między innymi potencjał samolotów napędzanych wodorem. Ultranowoczesna i wydajna flota pozwala wzmacniać pozycję Wizz Air jako jednej z najbardziej zrównoważonych linii lotniczych na świecie, której celem jest zmniejszenie intensywności emisji dwutlenku węgla na pasażerokilometr o 25% do końca dekady.

Nowe trasy

W ubiegłym roku Wizz Air kontynuował ekspansje w Europie i poza nią, a także zobowiązał się do rozwoju i dywersyfikacji polskiej siatki połączeń. Obecnie linia obsługuje 183 trasy z całego kraju. Potwierdzając swoje stałe zaangażowanie oraz inwestycje na rynku, Wizz Air ogłosił 34 nowe trasy z lotnisk w Polsce do takich miejsc docelowych jak: Akaba, Bilbao, Kutaisi, Leeds Bradford, Lyon, Madera, Malaga, Sewilla, Tirana czy Walencja.

90 milionów pasażerów z Polski

Wizz Air świętował także dodanie kolejnych samolotów do swojej floty. Linia zainaugurowała operacje z dwóch polskich portów lotniczych: z Łodzi i Bydgoszczy. Od początku działalności w Polsce, linia lotnicza Wizz Air przewiozła łącznie 90 milionów pasażerów (na trasach z i do Polski). Linia także stale prowadziła w Polsce spotkania rekrutacyjne, pozwalające zatrudnić nowych członków personelu pokładowego i pilotów.

- Jesteśmy dumni z wyników, które osiągnęliśmy w ostatnim roku kalendarzowym. Przewieźliśmy rekordową liczbę pasażerów, mogliśmy znacząco się rozwinąć, dodając nowe samoloty do floty WIZZ, zdobywając nagrodę CAPA jako najbardziej zrównoważona linia lotnicza w Europie czy rozpoczynając działalność na zupełnie nowych rynkach. Z radością patrzę na stały rozwój na jednym z naszych absolutnie kluczowych rynków - w Polsce, gdzie możemy dalej umacniać naszą pozycję i dodawać nowe trasy do ekscytujących miejsc. Chcemy podziękować lojalnym klientom za to, że nadal wybierają Wizz Air ze względu na niskie taryfy, zróżnicowaną siatkę połączeń, doskonałą obsługę na pokładzie i ultrawydajne samoloty. W 2023 roku pragniemy powitać na pokładach naszych samolotów jeszcze więcej pasażerów – powiedziała Evelin Jeckel, Network Officer w Wizz Air.

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2023-02-01 14:48:56
Komentarze
 
Polityka Prywatności