Arabia Saudyjska najszybciej rosnącą destynacją turystyczną w G20

Arabia Saudyjska odnotowała niezwykły wzrost o 121% w stosunku do poziomu turystyki międzynarodowej sprzed pandemii.

Dane takie odnotowano w nowo opublikowanym Barometrze Turystyki opracowanym przez Światową Organizację Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO).

Odbudowa turystyki po pandemii w tym kraju ma swoje źródło nie tylko w inwestycjach Arabii Saudyjskiej w turystykę, ale także w pionierskiem przywództwie koncentrującym się na zabezpieczaniu sektora turystycznego na przyszłość.

Arabia Saudyjska szybko zareagowała na pandemię i wprowadziła szczepionki, aby zapewnić wysokie wskaźniki szczepień, co przyspieszyło złagodzenie ograniczeń i ponowne otwarcie kraju dla turystów. Rząd wdrożył również szereg działań mających na celu wsparcie firm i pracowników pracujących w sektorze turystycznym, łagodząc tym samym skutki pandemii. Turystyka jest kluczowym filarem saudyjskiej transformacyjnej wizji 2030, a kraj ma ambitne cele, aby turystyka przyczyniła się do 10% PKB kraju do 2030 r., przy tej okazji tworząc milion nowych miejsc pracy.

Według Barometru Turystyki UNWTO, globalny sektor turystyczny odnotował prawie trzykrotny napływ międzynarodowych turystów od stycznia do lipca 2022 r. (+172%) w porównaniu z tym samym okresem 2021 r. Oznacza to, że sektor powrócił do prawie 60% poziomów sprzed pandemii.

- Uznanie osiągnięć Arabii Saudyjskiej w Barometrze Turystyki UNWTO jest kluczowym kamieniem milowym w naszym niezwykłym ożywieniu, a sukcesy leżą w wielotorowym podejściu naszego kierownictwa do zarządzania pandemią i przyspieszenia tempa odbudowy sektora. Arabia Saudyjska otworzyła się na świat we wrześniu 2019 r., Dzięki ciągłemu zaangażowaniu poczyniliśmy niezrównane postępy w realizacji naszych ambitnych celów turystycznych Vision 2030. Inwestujemy w zrównoważoną przyszłość turystyki. Jestem dumny z pozycji Arabii Saudyjskiej jako najszybciej rozwijającego się miejsca turystycznego w G20 - powiedział Jego Ekscelencja Ahmed Al Khateeb, Minister Turystyki Arabii Saudyjskiej i Przewodniczący Zarządu Saudyjskiego Urzędu Turystyki.

                                                                                                             JEN/mat.pras.

data ostatniej modyfikacji: 2022-10-17 14:38:16
Komentarze
 
Polityka Prywatności