Arabia Saudyjska wita posiadaczy kart Hayya podczas Mistrzostw Świata

Saudi Tourism Authority z zadowoleniem przyjmuje wprowadzenie przez saudyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nowej wizy wielokrotnego wjazdu do Arabii Saudyjskiej, dostępnej dla gości posiadających kartę Hayya FIFA World Cup Qatar 2022. Karta Hayya jest wymagana dla wszystkich uczestników Mistrzostw Świata i zapewnia wstęp do Kataru i na stadiony.

Arabia Saudyjska jest bramą do Mistrzostw Świata i miejscem czekającym na odkrycie. Posiadacze karty Hayya będą mogli ubiegać się o nową wizę online i zarezerwować wycieczkę do autentycznego domu Arabii, przed, w trakcie i po Mistrzostwach Świata. Wizy pozwolą na 60-dniowy pobyt w Arabii Saudyjskiej rozpoczynający się 10 dni przed turniejem.

Arabia Saudyjska znajduje się w niewielkiej odległości od Kataru, co czyni ją praktyczną i wygodną bazą dla uczestników Mistrzostw Świata. W trakcie Mistrzostw Świata Arabia Saudyjska będzie gospodarzem dynamicznego programu wydarzeń rozrywkowych, w tym MDLBeast, Red Sea Film Festival, Riyadh Season i Winter at Tantoura w AlUla.

Saudia będzie obsługiwać 40 lotów wahadłowych dziennie do Doha zarówno z Dżuddy, jak i Rijadu, zwiększonych do 60 codziennych lotów w dni meczowe saudyjskiej drużyny. Doha znajduje się zaledwie 90 minut lotu od Rijadu.

Przejście graniczne Salwa między Arabią Saudyjską a Katarem będzie również otwarte dla podróży lądowych, a nowy port będzie miał zwiększoną dzienną przepustowość do ponad 24 000 aut.

Fahd Hamidaddin, dyrektor generalny i członek zarządu Saudi Tourism Authority, powiedział: "Miłośnicy piłki nożnej z całego świata mogą z ufnością zarezerwować wizytę w Arabii Saudyjskiej, ponieważ cały łańcuch wartości jest kompletny: od transportu i dostępności po łatwość uzyskania wizy wielokrotnego wjazdu. Łatwiej niż kiedykolwiek można cieszyć się wszystkim, co Arabia Saudyjska ma do zaoferowania. Zapraszam tych, którzy odwiedzają region w trakcie Mistrzostw Świata, aby odwiedzili Arabię Saudyjską, prawdziwy dom Arabii i odkryli wszystko, co kraj ma do zaoferowania."

Arabia Saudyjska to dom dla 6 miejsc światowego dziedzictwa UNESCO i ponad 10 000 stanowisk archeologicznych, a także górzystego regionu Asir - który obejmuje Rijal Almaa, wybrany "najlepszą wioską turystyczną" UNWTO w 2021 r.

Arabia Saudyjska zniosła wszystkie ograniczenia dotyczące podróży Covid dla międzynarodowych podróżnych. Aby dowiedzieć się więcej o nowej wizie wielokrotnego wjazdu Hayya Card, odwiedź www.visitsaudi.com

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2022-09-06 09:52:33
Komentarze
 
Polityka Prywatności