Za 9 euro miesięczne można podrożować po Niemczech

Od 1 czerwca do 31 sierpnia 2022 r. podróżni mogą korzystać ze wszystkich lokalnych i regionalnych środków transportu publicznego za 9 euro miesięcznie.

„Bilet 9 euro” jest ważny na dowolną liczbę przejazdów w wybranym miesiącu w pociągach regionalnych, pociągach S-Bahn i U-Bahn oraz autobusach i tramwajach.

Dzięki połączeniu różnych stowarzyszeń transportowych możliwe jest zwiedzanie całych Niemiec transportem lokalnym. Bilety 9 euro nie są ważne w pociągach dalekobieżnych (np. IC lub ICE) ani w autobusach dalekobieżnych. Bilety można nabyć na terenie całych Niemiec w automatach biletowych, na dworcach kolejowych lub online za pośrednictwem kanałów sprzedaży Deutsche Bahn albo lokalnych związków transportowych. Dzieci do lat 6 jeżdżą za darmo. Przewóz rowerów podlega warunkom odpowiedniego stowarzyszenia transportowego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na www.bahn.de

Znoszenie obostrzeń kowidowych

Regulacja tzw. 3G (wjazd dla osób zaszczepionych, ozdrowieńców lub z ważnym testem) dotycząca wjazdu do Niemiec została zawieszona od 1 czerwca 2022. Osoby przyżdżające do Niemiec nie muszą tym samym okazywać certyfikatu zaszczepienia czy wykonywać testów. Wymóg noszenia maseczek FFP2 nadal obowiązuje w lokalnym i dalekobieżnym transporcie publicznym oraz w sektorze opieki zdrowotnej w Niemczech. Dotyczy to również samolotów z/do Niemiec.

Odradzanie się turystyki przyjazdowej

Przed pandemią niemiecka turystyka odnotowywała co roku rekordy przyjazdów do Niemiec. Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego w 2019 roku było to prawie 90 milionów noclegów gości z zagranicy. Obecnie następuje szybka odbudowa turystyki przyjazdowej. W 2021 turyści z Polski wygenerowali ponad 2,5 miliona noclegów i byli jedną z najliczniejszych grup podróżnych z Europy.

Rosnącej popularności wyjazdów turystycznych do Niemiec sprzyja bliskość położenia, bezpieczeństwo zdrowotne i możliwość swobodnego podróżowania. Od 1 czerwca warunki przyjazdowe stają się jeszcze korzystniejsze zarówno ze względu na znoszenie obostrzeń kowidowych. Wpływa na to również fakt wprowadzenia miesięcznych biletów za 9 euro.

Mając możliwość ponownego swobodnego podróżowania warto skorzystać z oferty taniego poznawania Niemiec.

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2022-06-08 11:19:21
Komentarze
 
Polityka Prywatności