AIR ASTANA OTWIERA POŁĄCZENIE FRANKFURT - ATYRAU

Kazachska linia lotnicza Air Astana uruchomiła 3 lutego br. połączenie z Frankfurtu do Atyrau w zachodnim Kazachstanie.

Utworzenie nowego połączenia wynika z konieczności zawieszenia regularnych połączeń z Amsterdamu do Atyrau od tego dnia ze względu na ograniczenia wprowadzone przez władze holenderskie.

Nowa linia jest obsługiwana raz w tygodniu w środy z wykorzystaniem Airbusa A321, z wylotem z Frankfurtu o godzinie 13.05 i przylotem do Atyrau o 21:50 czasu lokalnego.

Bilety są dostępne na airastana.com, w biurach sprzedaży Air Astana, w Centrum Informacji i Rezerwacji , a także w akredytowanych agencjach.

Aby podróżować zdrowo i bezpiecznie, pasażerom zaleca się wcześniejsze zapoznanie się ze środkami bezpieczeństwa na lotniskach i na pokładzie, a także z wymogami dotyczącymi kwarantanny po przylocie do Niemiec i Kazachstanu.

Air Astana obsługuje loty krajowe i międzynarodowe z hubów w Nur-Sultan (NQZ) i Ałmaty (ALA). Firma rozpoczęła działalność w 2002 roku. Flota Air Astana składa się z samolotów Boeing, Embraer i Airbus. Air Astana został pierwszym przewoźnikiem z Rosji, Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) i Europy Wschodniej, który otrzymał prestiżową 4-gwiazdkową ocenę od Skytrax podczas World Airline Awards 2012, a także został uznany w tym samym roku za „Najlepszą linię lotniczą w Azji Środkowej i Indiach''.

Oba osiągnięcia zostały powtórzone w latach 2013-2019. Linie Air Astana otrzymały nagrody Trip Advisor Travelers 'Choice Awards w ciągu ostatnich trzech lat w kategorii „Przewoźnik regionalny w Azji” i „Komfort pasażera”.

Linia lotnicza zdobyła 5 gwiazdek na APEX 2020 jako „Major Airline”.

Air Astana jest spółką joint venture między kazachstańskim funduszem skarbu państwa Samruk Kazyna i BAE Systems, z udziałami wynoszącymi odpowiednio 51% i 49%.

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2021-02-08 14:36:33
Komentarze
 
Polityka Prywatności