Bezpieczeństwo Lawinowe

Małopolska Organizacja Turystyczna przedstawia finałowy odcinek serii filmów edukacyjnych o tematyce bezpieczeństwa w górach: #NajważniejszeWrócić.

Małopolska Organizacja Turystyczna przedstawia film na temat zagrożenia lawinowego w górach. Przez zmiany klimatyczne śnieg jest ostatnio coraz rzadszym zjawiskiem, choć zimą góry, a szczególnie Tatry, zawsze pokryte są śnieżną szatą, co stwarza dodatkowe trudności i niebezpieczeństwo dla turystów. W samych Tatrach od 1909 r. lawiny pozbawiły życia aż 90 osób. Wybierając się na górskie wycieczki o tej porze roku, aby bezpiecznie wrócić ze szlaku, każdy powinien pamiętać o zagrożeniu lawinowym oraz o niezbędnym sprzęcie i wyposażeniu plecaka. W jaki sposób o to zadbać, jak rozpoznać komunikaty zagrożenia lawinowego, gdzie ich szukać oraz gdzie kierować się po pomoc w razie niebezpieczeństwa poradzi Edward Lichota - Zastępca Naczelnika TOPR oraz Grzegorz Biedroń - Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Na zakończenie 10. odcinka #NajważniejszeWrócić zobaczymy i posłuchamy fragmentu koncertu z cyklu „Księżycowe Granie”, podczas którego wystąpił zespół „Rzoz” z charyzmatycznym liderem i wokalistą - Bartkiem Koszarkiem. Koncert został zarejestrowany w Schronisku PTTK na Hali Ornak w Dolinie Kościeliskiej.

    • Link do odcinka:

https://youtu.be/zyvbNGmo27Y

Poprzednie filmy z serii #NajważniejszeWrócić dostępne na facebookowym profilu Małopolskiej Organizacji Turystycznej: facebook.com/mot.krakow i na kanale MOT
w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCOoK_OGCBIKKu0NpTTQXJiw

Akcja edukacyjna #NajważniejszeWrócić jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w ramach projektu „W małopolskich górach bezpieczniej!”. Partnerami akcji są Województwo Małopolskie i Małopolski System Informacji Turystycznej.

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2021-02-01 14:07:12
Komentarze
 
Polityka Prywatności