Premiera pawilonów wystawowych Expo 2020

Od 22 stycznia do 10 kwietnia można zwiedzać pawilony wystawowe Expo 2020 w Dubaju.

Przed otwarciem światowej wystawy Expo w październiku 2021 r. w ramach „Premier Pawilonów” jako pierwszy udostępniono dla zwiedzających Pawilon Zrównoważonego Rozwoju – Terra. Jest to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli Expo w Dubaju..

Premiery Pawilonów Expo 2020 dają zwiedzającym możliwość poznania Terry - Pawilonu Zrównoważonego Rozwoju, który zostanie udostępniony dla publiczności od 22 stycznia do 10 kwietnia 2021 roku.

W ramach „Premiery Pawilonów” Expo 2020 czasowo udostępniono teren Expo, stwarzając odwiedzającym niepowtarzalną okazję do obejrzenia pawilonów tematycznych. Goście mogą zobaczyć zapowiedź tego, co ma dopiero nadejść - Expo 2020 Dubaj. Będzie to pierwsza Światowa Wystawa Expo, która odbędzie się w regionie Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej.

Expo 2020 rozpocznie się 1 października 2021 r. i potrwa do 31 marca 2022 r. Terra - Pawilon Zrównoważonego Rozwoju zostanie otwarty dla publiczności 22 stycznia, zaś Alif – Pawilon Mobilności i Mission Possible – Pawilon Szans zostaną otwarte w późniejszym terminie pierwszego kwartału 2021 roku. Aby odwiedzić pawilony należy dokonać wcześniejszej rezerwacji na expo2020dubai.com/en/pavilions-premiere.

Zwiedzanie kosztuje 25 AED (ok. 25 złotych). Słynny pawilon, zaprojektowany przez światowej sławy architektów Grimshaw Architects, stanowi idealny przykład zrównoważonego projektowania budynków. Zbudowano go tak, aby nie zużywał ani energii, ani wody. Zawiera on 1055 paneli fotowoltaicznych rozmieszczonych na dachu o szerokości 130 m oraz kolekcję „drzew energii” otaczających pawilon. W pawilonie wykorzystywana jest również najnowocześniejsza gospodarka wodna, recykling i alternatywne źródła wody.

- Cieszymy się, że możemy rozpocząć rok 2021 z tak pozytywnymi wiadomościami. Zapraszamy mieszkańców Zjednoczonych Emiratów Arabskich jako pierwszych, którzy doświadczą Terry - Pawilonu Zrównoważonego Rozwoju, mającego ogromny wpływ na ludzkość - powiedziała Reem Al Hashimy, Dyrektor Generalna Expo 2020 Dubai i Minister Stanu ds. Współpracy Międzynarodowej ZEA.

- Nasze pawilony tematyczne - Szanse, Mobilność i Zrównoważony Rozwój (Opportunity, Mobility and Sustainability) – wzywają do podjęcia wspólnych działań, aby stworzyć lepszą przyszłość

dla całej ludzkości – mówiła Pani Minister.

W styczniu odwiedzający będą mogli odkrywać Terrę i korzystać z wyjątkowych przestrzeni publicznych, m.in. placu zabaw dla dzieci, sklepu z pamiątkami i restauracji. Terra oznaczająca „planetę Ziemię”, zaoferuje niezapomnianą podróż przez niesamowity świat przyrody, w tym interaktywny spacer po leśnych korzeniach, gdzie każdy krok wpływa na „sieci drzew” (wood-wide-web).

Aby zapewnić maksymalną przepustowość pawilonów i optymalne wrażenia, niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja biletów online na konkretną godzinę. Nie ma możliwości kupna biletu na miejscu. Teren Expo można zwiedzać od 22 stycznia do 10 kwietnia 2021 r. w godzinach 15:00-21:00 we wtorki, środy i czwartki oraz od 16:00 do 22: 00 w piątki i soboty. Zakup biletów oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie expo2020dubai.com/en/pavilions-premiere.

Światowe Wystawy Expo to platformy współpracy, innowacji i inspiracji. W Expo 2020 weźmie udział ponad 200 wystawców i miliony odwiedzających, aby pomóc w kształtowaniu lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości.

JEN/mat.pras.


data ostatniej modyfikacji: 2021-01-22 17:01:12
Komentarze
 
Polityka Prywatności